Skocz do zawartości
Azmodan

SP 3000 problem

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

CO może być nie tak z SP 3000 - kręci sie a wody nie pompuje. Wsadziłem nowy wężyk i to samo. Co w tym może sie zepsuć ???


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w dolewce było podobnie. Wężyk się po prostu wyślizgiwał i nie pompowało. Zobacz, czy u Ciebie też tak nie jest.

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby siedzi pewnie

może go jutro skrócę o parę milimetrów i wtedy będzie ciaśniej siedział ale jest nowy wiec powinno lecieć


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azmodan

U mnie pomoglo wklejenie jednej warstwy tasmy izolacyjnej miedzy wezyk a scianke obudowy. Te walki za slabo dociskaly i tez nie prowadzily wody do przodu.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja po prostu wszystko rozłączyłęm, przedmuchałem, posmarowałem wężyk w pompie i wrociło do normy.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy pompowaniu dość głośno "skrzeczy". Nie wiem co to może być, bo wężyk nasmarowany, rolki obracają się, a w silniczku chyba nie ma co wydawać takich dźwięków. Dziwne, że czasami udaje jej się popracować przez jakiś czas cicho :D ale coraz częściej wydaje z siebie niesamowite dźwięki. Nie jest to jednostajny dźwięk tylko pompa wydaje go gdy rolka przechodzi przez jedno miejsce. Oglądałem tą pompę i wężyk ze wszystkich stron i nic tam nie widzę. Myślałem, że może trzpień wychodzący z silniczka jest krzywy ale jest ok. Mam powoli dość tej pompy :D(


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz powoli tez, mialem problem z pompowaniem to zalozylem zaworki kierunkowe i to pomoglo - byly w komplecie, co do glosnej pracy.. to wymienialem wezyk, krzyzak, zmienialem ustawienie - wszystko pomagalo ale na krotka chwile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mi przychodzi do głowy to wyższe ciśnienie w wężyku po zainstalowaniu zaworka kierunkowego, bo głośna praca zaczęła się po założeniu jednego z kompletu (bez zaworka nie pompowała wody). Może to jest jedyny wybór w przypadku tej pompy - albo cicha praca bez uzupełniania wody albo głośna praca z wodą :D


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te zaworki montowaliście ?? Ja kupiłem używkę i nie dostałem takich


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaworki jednokierunkowe powinny byc zamontowane zarowno na wejsciu jak i na wyjsciu pompy. W innym przyadku pompa nie bedzie pompowac.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki czemu ciagle sie meczycie z DOZUJACA pompa w dolewce ? kupcie sobie zwykla zanurzeniowa pompe na 12 volt i bedzie spokoj. daje takie cisnienie ze jak na dzien popracuje 2 minuty to jest duzo. i nie trzeba zadnych wezy wymieniac. a dozujaca zostawcie sobie do ... dozowania :D


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tom_Wildtom_Kurpanik :

chlopaki czemu ciagle sie meczycie z DOZUJACA pompa w dolewce ? kupcie sobie zwykla zanurzeniowa pompe na 12 volt i bedzie spokoj. daje takie cisnienie ze jak na dzien popracuje 2 minuty to jest duzo. i nie trzeba zadnych wezy wymieniac. a dozujaca zostawcie sobie do ... dozowania :D

Słusznie prawi - Tunze tez dołącza do osmolatorów takie mini głębinówki :D - co prawda ciche za bardzo nie są ale pracują b. krótko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale wtedy jak podepniesz do kalkmixera? jak za szybko bedzie podawał wodę to można sobie ten kalkwaser w kapcie wsadzić bo się wytrąci. Czy coś przeoczyłem?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.