Skocz do zawartości

Historia edycji

chris_ek

chris_ek

Aktualizacja

Parametry niedziela rano przed podmianą:

pH = 7,82 - sonda hydromet

Zasolenie  = 35 elektroniczny refraktometr

KH = 9,3 - test Salifert (było 8,3)

Ca = 425 - test Salifert (było 415)

PO4 = 0,15 - test Hanna (było 0,12)

NO3 =2 - test Salifert (było 5)

Z tym ballingiem to trochę przesadziłem - wychodzi na to, że to był tylko spadek KH i póki co za bardzo KH i Ca nie są pobierane.

Kilka gorących dni gdzie wszystkie okna pozamykane i pH zaczęło spadać do poziomu 7,80 a w dzień nawet nie dochodziło do 8,00. :(

Doszły dwie samice anthiasów, decora, rozgwiazda kopiąca i kilka ślimaków kopiących. Mimo, że karmię obficie to nie za bardzo mogę podnieść poziom NO3 w okolice  10ppm (otworzyłem nawet trochę tę zaślepkę w rollermacie żeby trochę wody przepływało bez filtracji). Niby test Saliferta coś tam pokazuje, ale euphylie słabo napompowane a favia dragon soul zaczęła tracić tkankę. Zacząłem więc podawać na razie z ręki azotan wapnia żeby podbić NO3.

Zauważyłem dziwną rzecz - zoa sunny d zmieniły swój kolor. Wygląda to trochę tak jakby się upodobniały do lord of the rings, które są obok.

Tak wyglądały pod koniec lipca niedługo po przeniesieniu do zbiornika (słabe zdjęcie bo fotografowałem wtedy całkiem co innego ale widać że po lewej są sunny a z prawej lotr)

zoa1.thumb.jpg.cd4cf6c3b9bc60dfe9db68db4e2e925a.jpg

a tak wyglądają teraz

Nizoa2.thumb.jpg.75433ad41cc37f318e0dd0038fc67fce.jpg

Nie wiem czym to jest spowodowane i czy ta zmiana będzie tymczasowa. Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem?

chris_ek

chris_ek

Aktualizacja

Parametry niedziela rano przed podmianą:

pH = 7,82 - sonda hydromet

Zasolenie  = 35 elektroniczny refraktometr

KH = 9,3 - test Salifert (było 8,3)

Ca = 425 - test Salifert (było 415)

PO4 = 0,15 - test Hanna (było 0,12)

NO3 =2 - test Salifert (było 5)

Z tym ballingiem to trochę przesadziłem - wychodzi na to, że to był tylko spadek KH i póki co za bardzo KH i Ca nie są pobierane.

Kilka gorących dni gdzie wszystkie okna pozamykane i pH zaczęło spadać do poziomu 7,80 a w dzień nawet nie dochodziło do 8,00. :(

Doszły dwie samice anthiasów, decora, rozgwiazda kopiąca i kilka ślimaków kopiących. Mimo, że karmię obficie to nie za bardzo mogę podnieść poziom NO3 w okolice  10ppm (otworzyłem nawet trochę tę zaślepkę w rollermacie żeby trochę wody przepływało bez filtracji). Niby test Saliferta coś tam pokazuje, ale euphylie słabo napompowane a favia dragon soul zaczęła tracić tkankę. Zacząłem więc podawać na razie z ręki azotan wapnia żeby podbić NO3.

Zauważyłem dziwną rzecz - zoa sunny d zmieniły swój kolor. Wygląda to trochę tak jakby się upodobniały do lord of the rings, które są obok.

Tak wyglądały pod koniec lipca niedługo po przeniesieniu do zbiornika

 

a tak wyglądają teraz

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.