Skocz do zawartości

Historia edycji

Dan86PL

Dan86PL

Cześć. Mam akwarium 160l (80x45x45) + sump. W obiegu 200l.

Obsada to zebrasoma + 2 blazenki + garbik. Ostatnio zacząłem grzebać przy akwarium, dołożyłem cearam8ki, zwiększyłem oświetlenie, cyrkulację i niestety kupiłem 3 małe pseudanthiasy. Ogólnie było trochę stresu z tymi rybami i zmianami, teraz jest ok spokojnie, z tym że zebrasoma dostała małych białych kropek... :( Zaczęła się ocierać i momentami szybko pływać jakby chciała pozbyć się pasożyta.

Zacząłem stosować bluichtiof z Reef Scorpionfish. Kupiłem też lampę UV 9W i dokupię do niej pompę obiegową. Dlaczego twierdzicie, że lampa UV 9W to za mało? Mi dzisiaj kolega w Erybce doradził lampę 9 W lub 11 W do 200l i do tego pompę ok 300l/h. Stwierdził, że 36W jest za mocna i zachwieje równowaga w akwarium. I rzeczywiście w Intenecie tak zalecają. 9W i tak już jest ponad normę to co można przeczytać w Internecie a tu piszecie o 36W. Czy to nie zależy od wielkości zbiornika?

Pytam bo mam zamiar żółtka wyleczyć. :)

Dan86PL

Dan86PL

Cześć. Mam akwarium 160l (80x45x45) + sump. W obiegu 200l.

Obsada to zebrasoma + 2 blazenki + garbik. Ostatnio zacząłem grzebać przy akwarium, dołożyłem cearam8ki, zwiększyłem oświetlenie, cyrkulację i niestety kupiłem 3 małe pseudanthiasy. Ogólnie było trochę stresu z tymi rybami i zmianami, teraz jest ok spokojnie, z tym że zebrasoma dostała małych białych kropek... :( Zaczęła się ocierać i momentami szybko pływać jakby chciała pozbyć się pasożyta.

Zacząłem stosować bluichtiof z Reef Scorpionfish. Kupiłem też lampę UV 9W i dokupię do niej pompę obiegową. Dlaczego twierdzicie, że lampa UV 9W to za mało? Mi dzisiaj kolega w Erybce doradził lampę 9 W lub 11 W do 200l. Stwierdził, że 36W jest za mocna i zachwieje równowaga w akwarium. I rzeczywiście w Intenecie tak zalecają. 9W i tak już jest ponad normę to co można przeczytać w Internecie a tu piszecie o 36W. Czy to nie zależy od wielkości zbiornika?

Pytam bo mam zamiar żółtka wyleczyć. :)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.