Skocz do zawartości
S_Y_N_E_K

Pompy dzujące

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czytam często, że pompa am sp3000 komuś nie pompuje wody, trzeszczy lub coś z tych rzeczy. Także ja jestem użytkownikiem takowej pompy i także lubi sobie potrzeszczeć:/ W poszukiwaniu alternatywy wynalazłem w internecie takie oto pompy u naszego kolegi thcskiby

http://sklep.thcskiba.pl/index.php?cPath=27_53

(nie chce Przemek abyś potraktował to jako reklame, ale chce aby każdy kto chce się wypowiedzieć, wiedział o co mi chodzi). Co sądzicie o tym sprzęcie, bo jak popatrzec na cene najmniejszych modeli bez gadżetów to cena jest taka jak am:) Jakieś sugestie na temat tych pomp? Może ktoś jest użytkownikiem tych pomp?

PS Nikt nic nie wie?


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka jak wszystkiego innego. Piotrek uzywa juz dobry rok takiej do dozowania kalkwasser (pracuje nonstop cale noce zdaje sie)i wszystko gra. a jak sie w koncu zepsuje to lepiej wydac 25e na zamiennik niz kupic nowa sp3000 :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie kazdy sprzedajacy je na ebay oferuje zapasowe wezyki. wystarczy zapisac sobie namiary na kolesia, ew zamowic od razu zapasowe. wezyki kosztuja 2,50 - 3 euro sztuka zazwyczaj.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś za dużo dla mnie tych kabli nie za bardzo zaufałbym temu urzadzonku


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies kabel byc musza :) u siebie odlaczylem uziemnienie wiec zostaly 2 na pompe.podejrzewam ze te od Skiby tez maja jakies kable bo gdzies je miec musza :haha. jedyna "wada" tych pomp, jesli mozna to nazwac wada jest mniejsza wydajnosc niz sp3000 (ok 30 ml na minute), ale ja jestem przeciwnikiem uzywania dozujacej do dolewki a do ballinga nie potrzebuje jakiejs strasznej wydajnosci wiec dla mnie to nie wada. zreszta, nikogo nie namawiam, nie mam procentow ze sprzedazy :D. to tylko kolejna alternatywa grotecha czy AM


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tom_Wildtom_Kurpanik :

...ale ja jestem przeciwnikiem uzywania dozujacej do dolewki ...

można wiedziec dlaczego?


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa inne rozwiazanie, chociazby dedykowane pompy w niektorych sklepach z filtrami ro. Dolewka, szczegolnie w wiekszym mocno oswietlonym baniaku pracuje dosyc dlugo, zuzycie wezyka jest znaczne. PAmietam ze SMYk mial kiedy taka akcje z pekajaca guma:D, na szczescie w pore zaowazyl ustarke;)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z halasem perystaltycznych?? SP3000 u mnie musialaby jakas godzine dziennie dzialac, a obecnie dolewa jakis maxijet w ciagu pewnie ponizej minuty na dobe lacznie.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, chodi o czas pracy a co za tym idzie zuzycie weza. mialem i w nowym bede mial u siebie w dolewce tania pompke z conrada na 12 volt ktora nawet w lato przy parowaniu w granicach 4 - 5 litrow pracowala w sumie z minute dziennie


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aquaniveumat AM i jestem bardzo zadowolony.

Wg. mnie jest cicha, nawet nie slysze, kiedy dziala.

Zaleta jest to, ze slodka wode dozuje kropelkami, a nie jak poprzedni aquaszut i weipro strumieniem. Jesli wogole maja takie minimalne wachania zasolenia wplyw na akwarium.

Jak dla mnie jedyna wada jest cena...

W nowym akwarium na pewno zrobie tak jak Adam (Osad) zwykly mechaniczny czujnik poziomu wody, akwarium na RO na jakiejs podstawce i jazda, nie dosc, ze nieslyszalne, to jeszcze pradu nie pobiera, a i tansze od niveumatu:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olekszwarc: tylko wymaga to dosc specyficznej konstrukcji szafki / lub duzej ilosci wolnego miejsca kolo akwa, bo inaczej raczej ciezko to zastosowac, choc faktycznie rozwiazanie proste :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sluchaj ten czujnik AM kolo 200zl kosztuje. Nie dosc, ze Ci pradu nie czerpie to jest bezszelestne i sie nie popsuje:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.