Skocz do zawartości

Historia edycji

kubatek27

kubatek27

Cześć,
Chciałbym "pochwalić" się moim głupim błędem i prosić was o radę.
Jakiś miesiąc temu zakupiłem na olx akwarium "Opti White" - nowe, nie używane od kogoś kto kupił je aby założyć zbiornik ale ostatecznie tego nie zrobił.
Z ekscytacji nawet nie sprawdziłem rodzaju szkła przy odbiorze zbiornika - tak wiem, powinna być to bardzo oczywista rzecz, ale jednak. 
Zbiornik stał u mnie około miesiąc i w tym tygodniu znalazłem czas aby się nim zająć. I zauważyłem kolor szkła - jeśli się nie mylę zwykłe szkło float.

Niby oczywista sprawa - sprawdź rodzaj szkła przy zakupie, ale z ekscytacji zaufałem temu co było w ogłoszeniach i powstała ogromna wtopa.

Uważacie, że co powinienem zrobić w takiej sytuacji? Akwarium 120x50x50 cm, szkło 10mm
Zostawić akwarium tak jak jest? Czy spróbować wymienić u szklarza przednią szybę na OptiWhite? Czy po takiej wymianie akwarium będzie tak samo szczelne, czy może to potem grozić powodzią?

 

 


IMG_0477.thumb.jpeg.8ae2e2554316b065595ac35ec8633436.jpeg

kubatek27

kubatek27

Cześć,
Chciałbym "pochwalić" się moim głupim błędem i prosić was o radę.
Jakiś miesiąc temu zakupiłem na olx akwarium "Opti White" - nowe, nie używane od kogoś kto kupił je aby założyć zbiornik ale ostatecznie tego nie zrobił.
Z ekscytacji nawet nie sprawdziłem rodzaju szkła przy odbiorze zbiornika - tak wiem, powinna być to bardzo oczywista rzecz, ale jednak. 
Zbiornik stał u mnie około miesiąc i w tym tygodniu znalazłem czas aby się nim zająć. I zauważyłem kolor szkła - jeśli się nie mylę zwykłe szkło float.

Niby oczywista sprawa - sprawdź rodzaj szkła przy zakupie, ale z ekscytacji zaufałem temu co było w ogłoszeniach i powstała ogromna wtopa.

Uważacie, że co powinienem zrobić w takiej sytuacji? Akwarium 120x50x50 cm.
Zostawić akwarium tak jak jest? Czy spróbować wymienić u szklarza przednią szybę na OptiWhite? Czy po takiej wymianie akwarium będzie tak samo szczelne, czy może to potem grozić powodzią?

 

 


IMG_0477.thumb.jpeg.8ae2e2554316b065595ac35ec8633436.jpeg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.