Jump to content

kubatek27

Klubowicz
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Krzeszowice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki. Myślicie aby wstawić tam 3x 32mm, czy może coś pokombinować typu zrzut 32mm, a rewizja i powrót 25mm lub coś takiego? Wszelkie uwagi mile widziane
 2. Zastanawiam się jeszcze nad dwoma opcjami aby nie musieć targać akwarium spowrotem w dół po schodach i do samochodu (nie jest może nie wiadomo jak wielkie ale jednak dosyć problematyczne jest jego przemieszczanie) Opcja 1: Zakup otwornicy do szkła i samodzielne wywiercenie otworów - nie powinna być to jakaś wielka filizofia, a w najgroszym wypadku jak pęknie spód komina to będe musiał już go wymienić u szklarza Opcja 2: Zrobić 2x zrzut i 1x rewizję w kominie (np. 2x zrzut 25mm i potem połączyć go do jakiejś większej średnicy? - ma to w ogóle sens?) i powrót poza kominem. Tylko ta opcja będzie napewno trochę bardziej szpeciła zbiornik Co o tym myślicie?
 3. Cześć wszystkim, Ostatnio zakupiłem akwarium 120x50x50cm o pojemności 300l. Oczywiście przeoczyłem jedną rzecz (kupowałem nieużywane akwarium od osoby prywatnej a nie robiłem na zamówienie) i teraz mam dylemat z przelotami w kominie. W kominie zewnętrznym mam zrobione 3 przeloty - każdy 34-35mm, co daje mi możliwość podłączenia rury maksymalnie 25mm. Czy takie rury będą wystarczające, czy koniecznie muszę powiększyć w jakiś sposób otwory? Co prawda jest jeszcze miejsce na powiększenie tych otworów ale nie bardzo mam sprzętu i doświadczenie w tym temacie, a też wolałbym niczego nie zepsuć. Z góry dzięki za wszystkie rady
 4. Co do zaworu to też o tym myślałem, ale co w przypadku gdy pompa straci na wydajności? Poziom w kominie zacznie się obniżać i będzie trzeba albo ręcznie podnieść moc pompy, albo lekko przykręcić zawór - tego się trochę obawiam, bo często na weekend nie ma mnie w domu i nie będę w stanie robić tego na bierząco. 2 czujniki są po to aby pompa utrzymywała stały poziom w kominie (jeden odpowiada za zwiększenie mocy pompy gdy jej poziom jest za niski, a drugi za zmniejszenie jej, gdy poziom w kominie jest za wysoki)
 5. Cześć wszystkim, Czy ktoś posiada i może wypowiedzieć się na temat pompy obiegowej Reef Factory Base Pump 5000? Czy jest warta swojej ceny (około 1200zł, w tym momencie w promocji z dwoma czujnikami poziomu cieczy) Czy w tej cenie lepiej zakupić coś innego? Całość będzie pracowała w akwarium około 350l w obiegu. Interesującą jest możliwość sparowania jej z czujnikiem poziomu cieczy w kominie który automatycznie zwiększy moc pompy, gdy wody w kominie zacznie ubywać (na przykład gdy pompa straci trochę mocy przez zabrudzenia)
 6. Mam łącznie możliwość 72watów światła. 24w białego i 48w niebieskiego ale jak dam wszytsko na maxa to jest zbyt biało moim zdaniem. Myślisz aby zwiększyć moc świecenia stopniowo? Boje się tylko że może mi poparzyć korale z górnych warstw .
 7. Euphylia rośnie jak na drożdżach, xenia i briareum stoją w miejscu ale pewnie też przez brak nutrientów, Milka też ładnie rośnie i montipora talerzowa z czego te 2 ostatnie korale są blade i nie wiem czego to wina, wyczytałem na forum że co do Milki to jest wina tego zerowego no3 W przyszłym tygodniu zamierzam dokupić jeszcze coś z obsady i zwiększyć no3. A co do mocy lampy to zostawić tak jak jest/zwiększyć/zmniejszyć moc?
 8. Z tego co wiem to no3 i po4 było na wyższym poziomie więc do tego się bardziej przymierzam że go tego wina
 9. Właśnie powinny się otworzyć po kilku dniach, bardziej się obawiam że to może być coś innego. Ale tak czy siak czekam i zobaczę co się stanie
 10. Witam wszystkich Około 5 dni temu nabyłem sporą kolonię czerwonych zoa wielkości pięści . Niestety nie otwierają się, czasami rano jak świeci jeszcze tylko niebieskie światło otworzą się w 30%. Święcę lampą LED na diodach 3w, około 8w białego 10k i 25w niebieskiego, więc nie wydaje mi się aby miały za mocne światło. NO3 jest zerowe, tak samo jak PO4 i zastanawiam się czy to nie jest przyczyną, a może dać im jeszcze czas? Akwarium 64l obsada jeden błazen( drugiego planuję dokupić ) i krewetka czyszcząca. Nakierowywałem falownik na całą noc na nie jak mi polecono ale to nic nie dało. Dodam że inne korale mają się dobrze ( milka jest trochę jasna ale to przez brak no3 ), euphylia rośnie świetnie.Jest trochę dino ale bardzo znikome ilości. Ma ktoś jakiś pomysł co może pomóc?
 11. Sam sumo ma wymiary 20cm×36cm× 36cm(h) + zbiornik na dolewkę o wielkości 10cm×36cm×36cm(h) W sumie mam odpieniacz SQ90 Redstarfish, kulki z maxspecta, grzałkę z aquaela 100w i pompę obiegową jebao DCS 1200. Absorbery mam ale jeszcze ich nie wkładałem
 12. Niestety nie miałem od kogo brać skały ani wody więc wszystko było świeże. Ten mały kawałek skały na dole dołożyłem 2-3tyg. temu. Na początku lałem bakterie Seachem Stability tak jak zalecał producent. Testy robiłem na no3 i po4( 4 dni temu) i no3 wyszło 2-3 a po4 prawie zerowe.
 13. Witam wszystkich, Chciałbym zaprezentować moje pierwsze akwarium morskie 64 l. z sumpem. Akwarium założone 15.08.2019 r. na skale ceramicznej. W sumpie 0.6-0.7 kg. kulek z maxspecta i odpieniacz SQ90 Redstarfish, absorberów jeszcze nie wkładałem. Lampa o łącznej mocy 72w samoróbka na diodach led i sterowniku AQuma, wysterowana obecnie na 50% mocy. 1 kanał 24w światło białe 10000k, 2 kanały mieszanina koloru niebieskiego, każdy po 24w. Falownik Jebao SW02 Pompa obiegowa Jebao DCS 1200 Od kilku dni widać prawdopodobnie cyjano ale w niewielkiej ilości, więc czekam aż glony zaczną znikać i będę myślał o jakimś życiu.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.