Skocz do zawartości

Historia edycji

Opelin

Opelin

2 godziny temu, mazmaciek napisał:

leję rano, jakieś pół godziny po zaświeceniu światła 

No właśnie czytałem, że fito wykorzystuje fotosyntezę więc ponoć lepiej lać rano.

@Alcoholik dziękuję za info. Ale to początki nowego baniaka więc do Balinga i dozowania czegokolwiek przez pompy jeszcze trochę czasu. Tym bardziej, że za wiele tego nie ma.

Fito nie jest ani kupne (markowe) ani własnej produkcji. Po prostu kupuję od sklepu akwarystycznego. 

Gdzieś wyczytałem, że fito powinno się poddać badaniu na NO2 lub NO3 - nie jestem pewien. Chodzi o to, że w procesie hodowli nadmiar nawozu może generować duże stężenie NO2 lub NO3. Nie chcę sobie podbijać tych/tego parametru bo tyle co zszedłem do zamierzonego, relatywnie niskiego poziomu z NO3. 

 

Opelin

Opelin

2 godziny temu, mazmaciek napisał:

leję rano, jakieś pół godziny po zaświeceniu światła 

No właśnie czytałem, że fito wykorzystuje fotosyntezę więc ponoć lepiej lać rano.

@Alcoholik dziękuję za info. Ale to początki nowego baniaka więc do Balinga i dozowania czegokolwiek przez pompy jeszcze trochę czasu. Tym bardziej, że za wiele tego nie ma.

Fito nie jest ani kupne (markowe) ani własnej produkcji. Po prostu kupuję od sklepu akwarystycznego. 

Gdzieś wyczytałem, że foto powinno się poddać badaniu na NO2 lub NO3 - nie jestem pewien. Chodzi o to, że w procesie hodowli nadmiar nawozu może generować duże stężenie NO2 lub NO3. Nie chcę sobie podbijać tych/tego parametru bo tyle co zszedłem do zamierzonego, relatywnie niskiego poziomu z NO3. 

 

Opelin

Opelin

1 godzinę temu, mazmaciek napisał:

leję rano, jakieś pół godziny po zaświeceniu światła 

No właśnie czytałem, że foto wykorzystuje fotosyntezę więc ponoć lepiej lać rano.

@Alcoholik dziękuję za info. Ale to początki nowego baniaka więc do Balinga i dozowania czegokolwiek przez pompy jeszcze trochę czasu. Tym bardziej, że za wiele tego nie ma.

Fito nie jest ani kupne (markowe) ani własnej produkcji. Po prostu kupuję od sklepu akwarystycznego. 

Gdzieś wyczytałem, że foto powinno się poddać badaniu na NO2 lub NO3 - nie jestem pewien. Chodzi o to, że w procesie hodowli nadmiar nawozu może generować duże stężenie NO2 lub NO3. Nie chcę sobie podbijać tych/tego parametru bo tyle co zszedłem do zamierzonego, relatywnie niskiego poziomu z NO3. 

 

Opelin

Opelin

1 godzinę temu, mazmaciek napisał:

leję rano, jakieś pół godziny po zaświeceniu światła 

No właśnie czytałem, że foto wykorzystuje fotosyntezę więc ponoć lepiej lać rano.

@Alcoholik dziękuję za info. Ale to początki nowego baniaka więc do Balinga i dozowania czegokolwiek przez pompy jeszcze trochę czasu. Tym bardziej, że za wiele tego nie ma.

Foto nie jest ani kupne (markowe) ani własnej produkcji. Po prostu kupuję od sklepu akwarystycznego. 

Gdzieś wyczytałem, że foto powinno się poddać badaniu na NO2 lub NO3 - nie jestem pewien. Chodzi o to, że w procesie hodowli nadmiar nawozu może generować duże stężenie NO2 lub NO3. Nie chcę sobie podbijać tych/tego parametru bo tyle co zszedłem do zamierzonego, relatywnie niskiego poziomu z NO3. 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.