Skocz do zawartości
Leo-Mia

Corynactis pasozytuje na Anthelii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sprawa jak w temacie. Mianowicie. Była sobie mała szczepka Anthelii, ktora podarowal mi pewien znajomy. Jej stan wołał o pomste do nieba ale u mnie momentalnie odzywa. Mimo, że ja wyciachałam jak szalony fryzjer to szybciutko nadrobila nowymi „pąkami”. Pewnego razu przyczajona z lupom odkryłam pasażera na gape - Corynactis’a. Przeczytałam wszystkie wątki o tym koralu i postanowiłam go zostawić bo jest uroczy i w sumie nie wyrzadzal nikomu krzywdy. Minal jakis miesiac a z jednego grzybowieńca zrobiło sie już 6 sztuk. Wszystkie są osadzone na Anthelii, która ostatnio zaczeła mi troche brązowiec. Podejrzewam, że mogą ją parzyć. Te maleństwa maja rozmiar ziarenka sezamu, a ten pierwszy -największy- może z pol centymetra. I teraz nie wiem bardzo co mam robic. Nie chciałabym sie ich zupełnie pozbywać ale jednocześnie szkoda mi Anthelii. Czy jest jakiś sposob zeby je bezpiecznie „oderwać” i przeniesc w inne miejsce? Chciałam zaczekać aż podrosna ale widze ze tam juz soe troche zle dzieje. Czytałam też, że ponoć są dosyc parzace wiec nie mam nawet pomyslu jak moglabym je zdjac z tej Anthelii. 
Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno Corynactis? One zazwyczaj nie lubią światła i się chowają pod skałę i w zakamarki.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, katani napisał:

To na pewno Corynactis? One zazwyczaj nie lubią światła i się chowają pod skałę i w zakamarki.

No jestem pewna na 99%. Zdjecia nie mam jak zrobic bo chyba bym musiała robić je luneta xD ale przejrzałam cały reeflex i no nie mam wątpliwosci że to one. Tam nie maja duzo swiatła, bo znajduja sie pomiedzy „łodyzkami” Anthelii, centralnie u nasady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Leo-Mia napisał:

 

No jestem pewna na 99%. Zdjecia nie mam jak zrobic bo chyba bym musiała robić je luneta xD ale przejrzałam cały reeflex i no nie mam wątpliwosci że to one. Tam nie maja duzo swiatła, bo znajduja sie pomiedzy „łodyzkami” Anthelii, centralnie u nasady. 

To jak jest w cieniu pod koralem, to jak najbardziej. I może drażnić korale. Polecam poniżej wątek poniżej.

Corynactis to jest ukwiał, więc może drażnić inne korale.

 

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, katani napisał:

To jak jest w cieniu pod koralem, to jak najbardziej. I może drażnić korale. Polecam poniżej wątek poniżej.

Corynactis to jest ukwiał, więc może drażnić inne korale.

 

 

Dziekuje, nawet czytalam juz ten watek. Wiem, ze niestety patrzy mi Anthelie ale chcialam wiedziec jak to ewentualnie rozwiazac zeby go z tamtad usunac bez niszczenia bo mi sie one podobaja. Czy to wogole mozliwe, zeby takie malenstwa jakos zdjac i nie uszkodzic? ;(

Edytowane przez Leo-Mia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, Hopsne temat bo udalo mi sie zrobic zdjecie. Niestety robilam domofonem i jakosc nie powala ale widac malego pierona. Od czasu zalozenia watku, tak ich przybylo ze mam wrazenie ze powstala cala metropolia. anthelia ma Sie nie najgorzej, ciagle sie rozrasta ale w miejscu gdzie sa grzybki jest troche „zrogowaciala” (uszkodzona tkane pokryly glony). 

IMG_3983.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.