Skocz do zawartości

Historia edycji

tomko

tomko

1 godzinę temu, chris_ek napisał:

Nie wiem dlaczego stosujesz NaHCO3 skoro on obniża pH, nie lepiej Na2CO3 który jest pod tym względem neutralny? A 60 g to tyle samo co 80 g NaHCO3. Chyba, że masz zbyt wysokie pH.

Zdaje się na wodorowęglanie opiera się klasyczna metoda Ballinga. A zapytam gdzie Ty kupujesz Na2CO3? Pierwszy raz słyszę o zastosowaniu takiego związku w metodzie Ballinga. Nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia. Od zawsze stosowałem  wodorowęglan. O ile pamiętam z chemii wodorowęglan jest dobrym buforem, dającym bardziej stabilne warunki. Sam stosujesz węglan sodu?

tomko

tomko

1 godzinę temu, chris_ek napisał:

Nie wiem dlaczego stosujesz NaHCO3 skoro on obniża pH, nie lepiej Na2CO3 który jest pod tym względem neutralny? A 60 g to tyle samo co 80 g NaHCO3. Chyba, że masz zbyt wysokie pH.

Zdaje się na wodorowęglanie opiera się klasyczna metoda Ballinga. A zapytam gdzie Ty kupujesz Na2CO3? Pierwszy raz słyszę o zastosowaniu takiego związku w metodzie Ballinga. Nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia. Od zawsze stosowałem  wodorowęglan. O ile pamiętam z chemii wodorowęglan jest dobrym buforem, dającym bardziej stabilne warunki.

tomko

tomko

1 godzinę temu, chris_ek napisał:

Nie wiem dlaczego stosujesz NaHCO3 skoro on obniża pH, nie lepiej Na2CO3 który jest pod tym względem neutralny? A 60 g to tyle samo co 80 g NaHCO3. Chyba, że masz zbyt wysokie pH.

Zdaje się na wodorowęglanie opiera się klasyczna metoda Ballinga. A zapytam gdzie Ty kupujesz Na2CO3? Pierwszy raz słyszę o zastosowaniu takiego związku w metodzie Ballinga.

tomko

tomko

1 godzinę temu, chris_ek napisał:

Nie wiem dlaczego stosujesz NaHCO3 skoro on obniża pH, nie lepiej Na2CO3 który jest pod tym względem neutralny? A 60 g to tyle samo co 80 g NaHCO3. Chyba, że masz zbyt wysokie pH.

Zdaje się na wodorowęglanie opiera się klasyczna metoda Ballinga. A zapytam gdzie Ty kupujesz Na2HCO3? Pierwszy raz słyszę o zastosowaniu takiego związku w metodzie Ballinga.

tomko

tomko

1 godzinę temu, chris_ek napisał:

Nie wiem dlaczego stosujesz NaHCO3 skoro on obniża pH, nie lepiej Na2CO3 który jest pod tym względem neutralny? A 60 g to tyle samo co 80 g NaHCO3. Chyba, że masz zbyt wysokie pH.

Zdaje się na wodorowęglanie opiera się klasyczna metoda Ballinga. A zapytam gdzie Ty kupujesz Na2HCO3? Pierwsze raz słyszę o zastosowanie takiego związku w metodzie Ballinga.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.