Skocz do zawartości
Olek

Wymiary ATi BM 200

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prosbe do posiadaczy w/w modelu. Interesuje mnie srednica kubka, oraz rzeczywiste wymiary podstawy i wysokosc.

Z gory dzieki.

Pozdrawiam Aleksander Szwarc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiste wymiary podstawy zgodne z opisem ze stron. Swoja droga czy myslisz nad BM 200 do swojego obecnego akwarium? Uwazaj, bo nawet ludzie z ATI ostrzegaja, zeby nie dawac za mocnych odpieniaczy do mniejszych akwariow.

Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@froolk

Hmm, w tej chwili ciezko mi bedzie podac konkretnie gdzie, ale z tego co pamietam bylo to gdzies tu:

Link

Niestety, ale nie oznaczylem sobie linku do konkretnego postu. Ogolnie jezeli ktos jest zainteresowany odpieniaczami ATI proponuje w RC wyszukac tematy z fraza "bubble master" - jest sporo opini, a w zrodlach Polskich niestety nie ma prawie zadnych. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, rezygnuje z ATi, mam masakrycznie niska i mala szafke- nawet 200 sie nie zmiesci. Zarezerwowalem sobie uzywanego delteka postawie go obok akwarium i problem z glowy.

@Ocelocik- pamietam swietny zbiornik Mariusza621 z tego forum.

Zobacz w archiwum jaki odpieniacz przy jakiej pojemnosci uzywa.

Dodatkowo chcialbym wspomniec, ze niedlugo bede zmienial zbiornik na wiekszy. W przypadku wiekszych odpieniaczy zawsze jest mozliwosc wlaczania na pol doby.

Nie widze wiec zadnego problemu.

P.S Jeszcze jedno Ocelocik- masz ten odpieniacz, mierzyles go?

Pozdrawiam Szwarc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten odpieniacz ( oddalem z powodu uszkodzenia) i przymierzalem do sumpa, zgadzalo sie z wymiarami od producenta. A BM 160 by sie nie zmiescil? Chociaz jak myslisz o wiekszym zbiorniku to nie bylaby zbytnio perspektywiczna inwestycja :con

Z za duzymi BM jest problem ( kurcze, szukam konkretnego postu w ktorym bylo to dobrze opisane na RC), z racji ich specyficznych rozmiarow - niskie i szerokie. Ech ciezko mi bedzie to wytlumaczyc, zreszta nie pamietam szegolow, ale poszukam na RC.

Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Momencik! Pisałeś, że cytuję:

"ludzie z ATI ostrzegają" a teraz powołujesz się na forum ReefCentral?

Ja miałem w zbiorniku wraz z sumpem około 600 litrów wody netto a odpieniacz Delteca do 1300l - nigdy nie zauwazyłem negatywnych skutków, za to wiele pozytywnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, jezeli forum ma dobra renome, to nawet ludzie z firm sie odzywaja - poszukaj na RC posty Oliver P. ( to czlowiek z ATI), powinno sie cos znalezc.

Porownaj jak wyglada Twoj Deltec, a jak ATI - bo moje pierwsze skojarzenie to byla barylka :) Podobno w tym tkwi roznica. Ale fakt, nie pisze z wlasnego doswiadczenia, wiec pewnosci 100% nie mam.

Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ocelocik, ja mam na 800l zbiornik bubble kinga na 3000l, a jezeli ta firma pisze, ze na 3000l to jest na 4000l:) wiec albo cos innego miales na mysli, albo ludzie z ATI tak chwala dla sciemy te odpieniacze, roztaczajac nad ich efektywnoscia mity i legendy. Pozdrawiam

mocne i bardzo mocne odpienianie to super sprawa, niezagrazajaca w zadnym wypadku zdrowiu zbiornika - pozwala na obfite karmienie, bogata obsade ryb i korali, co w rezultacie daje po prostu atrakcyjny dla oka zbiornik:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze oprocz akwarium Szymona mozna by znalesc wiele innych przykladow, gdzie dzialaja znacznie wieksze odpieniacze, niz to dedykuja firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie bardzo wiele osób stosuje takie rozwiązanie, ja np. u siebie w 400l mam ati bm 250(diy od thsckiby ale to samo co oryginał:))


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie moze to element reklamowej propagandy? No to czuje sie skonfudowany :Dozingoff Szczegolnie, ze sam jestem na poziomie wyboru ATI BM 160 czy 200. BM 200 juz mialem w lapkach i przez chwile testowalem, 160 tylko w sklepie ogladalem. Po poczytaniu RC bylem sklonny zdecydowac sie na 160, teraz znowu sie waham - szczegolnie ze cena podobna. Nie lubie tego hobby :)_o

Zastanawia mnie tylko jeszcze fakt, ze pompa i w 160 i w 200 jest taka sama, a roznia sie jedynie srednica komory reakcyjnej.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos jest ciekawy, to zamieszczam krotka wypowiedz pracownika ATI na ten temat, wraz z moim wczesniejszym do niego meilem.

Hello,

oversized or not is a basic question with the same amount of Pro’s and Contra’s. There are systems, that try to remove all nutrients from the tank to dose it manually back with expensive watercare-products. If there is nothing more to skim, the skimmer will not produce skimmate – that’s logical! You will not find an ultimate solution for this question.

For a 125G tank, the BM200 will be the best choice, because it handles up to 250G normal/heavy load. A BM160 was made to fit in small sumps and has approx the same data like a BM200. I personally prefer a skimmer with the pump outside. If you have enough space in the sump, I would prefer the BM200.

With best regards

Joerg Blei

ATI-Aquaristik

Carl-Zeiss-Str. 3

59077 Hamm

Germany

Tel.: 0049 2381-3056808

Fax: 0049 2381-3056807

www.atiaquaristik.com

------------------------------------------------------------------------------

Von: Maciej Kawecki [mailto:]

Gesendet: Sonntag, 21. Oktober 2007 23:30

An: info@atiaquaristik.com; support@atiaquaristik.com

Betreff: ATI Bubble Master Skimmers

Hello,

During last week we, in Polish reefers community forum, had an argue about ATI skimmers. The point was, that ATI skimmers should not be oversized (eg. BM 250 would be to big for a 100g aquarium with 50g sump). The discussion was interesting, however, final agrement on allowing oversizing wasn't reached. As this discussion was somehow vital for me ( I'm in point of deciding on my new skimmer for 80G display with 45G sump SPS mainly, with rather heavy bioload) - I do not know now which skimmer, ATI 160 or 200, to choose. Any suggestions? Cheers,

Mathew Kawecki

Widac, raz jest opinia a, a raz b. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.