Skocz do zawartości
gryadam

Rozcieńczanie Aquaforest -NP Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od jakiegoś czasu jest spory problem z dostępem do Aquaforest -NP Pro w kanistrze 2000 ml (wersja do pomp dozujących). Akurat miałem zapas, ale niedawno ostatni kanister się skończył i nie bardzo wiem, co robić dalej. Kto z Was to dozuje? Czy w ogóle ma to według Was sens? A jeśli tak, to czy można ten preparat rozcieńczyć, np. wodą RO, czy ktoś to robił i ma jakieś doświadczenia w tej materii?

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się skontaktować w tej sprawie z producentem (Aquaforest). -NP Pro można rozcieńczyć wodą RO, rozcieńczenie 40 ml -NP Pro w butelce w 1 litrze wody RO/DI daje roztwór o stężeniu odpowiadającym temu w wersji dla pomp dozujących (kanister) i stosować w dawce 5 ml/100 l, zgodnie z instrukcją Aquaforest. Zostawiam informację, bo może komuś się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapytam , po co stosujesz ?

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, JerzyB napisał:

Witam

Zapytam , po co stosujesz ?

Pozdrawiam 

Dołączam się do pytania,ciekawi mnie po co to jest stosowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi wam o to co to jest -NP Pro? 
Pożywka dla bakterii, aletrnatywa dla produktów typu, Aquaforest NitraPhos Minus czy Red Sea NO3PO4X
Albo po prostu wódki lub VSV.
Wg. aquaforst najlepiej działa z ich bakteriami probiotycznymi.

Dawno temu stosowałem i to nie z ich bakteriami, działać działało. Ale jakoś VSV bardziej mi odpowiada.
A co jest lepsze/gorsze jakie są wady i zalety to już ktoś inny musi się wypowiedzieć.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zacząłem lać, bo niby lepsze efekty z bakteriami i Aquaforest zaleca. Tutaj dotykamy innego zagadnienia, które jest według mnie tematem-rzeką, bo ilość dublujących się produktów w ofercie Aquaforest jest tak duża, że producent chyba sam się w tym gubi. Mamy co najmniej 3 produkty, które są źródłem "węgla", m. in. -NP Pro, NitraPhos Minus, pewnie Elixir też się pod to złapie. Brakuje mi jasnej, przejrzystej ulotki, która to usystematyzuje, bo marketing działa, a efekt jest później taki, że początkujący akwaryści leją wszystko, bo nie wiedzą, co jest czym, a AF zaleca wszystko i potem nie wiadomo dlaczego cyjano wyskakuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.