Skocz do zawartości

Historia edycji

OsciBosci

OsciBosci

IMG_20240310_140650743-min.thumb.jpg.6c38ca3c020983c67900ede160ff55ce.jpgWitam, mam problem z regulacją poziomu wody po zalaniu akwarium. Tak jak na rysunku - poziom wody w lewej komorze spływu oraz w środkowej z biologia są na odpowiednim poziomie, natomiast w prawej z pompa jest moim zdaniem za nisko, tuz nad wirnikiem. Pompa DCP5000, ustawiona na 50%. Jak zmniejsze moc, to opada woda w kominie i hałasuje jak spływa za grzebieniem. Jak zwiększę pow. 50% to robi się za mało w tej komorze z pompa. Jak reguluje zawór kulowy na splywie, to też to nic nie daje, tzn. zmniejsze to rośnie w kominie i przelewa się rewizja i halasuje, jak zwiększę to znowu opada w kominie. Zastanawiam się czy przyczyną nie jest za mała ilość wody w akwarium/obiegu, w samym akwarium poziom się generalnie nie zmienia. Mam też automatyczna dolewke LevelEye, ale nie mogę jej zalaczyc, ponieważ jak ją ustawiłem w ostatniej komorze z pompa powrotu to mam problem z tym poziomem wody więc dolewka by co chwilę wariowała.

OsciBosci

OsciBosci

Witam, mam problem z regulacją poziomu wody po zalaniu akwarium. Tak jak na rysunku - poziom wody w lewej komorze spływu oraz w środkowej z biologia są na odpowiednim poziomie, natomiast w prawej z pompa jest moim zdaniem za nisko, tuz nad wirnikiem. Pompa DCP5000, ustawiona na 50%. Jak zmniejsze moc, to opada woda w kominie i hałasuje jak spływa za grzebieniem. Jak zwiększę pow. 50% to robi się za mało w tej komorze z pompa. Jak reguluje zawór kulowy na splywie, to też to nic nie daje, tzn. zmniejsze to rośnie w kominie i przelewa się rewizja i halasuje, jak zwiększę to znowu opada w kominie. Zastanawiam się czy przyczyną nie jest za mała ilość wody w akwarium/obiegu, w samym akwarium poziom się generalnie nie zmienia. Mam też automatyczna dolewke LevelEye, ale nie mogę jej zalaczyc, ponieważ jak ją ustawiłem w ostatniej komorze z pompa powrotu to mam problem z tym poziomem wody więc dolewka by co chwilę wariowała.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.