Jump to content

OsciBosci

Klubowicz
 • Content Count

  50
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. OsciBosci

  Brązowy nalot

  Na spływie do sumpa czy na spływie jak będę sciagał z piasku?
 2. OsciBosci

  Brązowy nalot

  Prosze o pomoc w identyfikacji wroga. Akwarium zalane półtora miesiąca temu, start na ATM, woda z RODI pokazuje 0, bakterie Microbe-lift Special Blend Water Care, w sumpie standard - Deltec 600i, kulki Maxspect, Life Bio Fil. Brązowy nalot głównie na piasku, ale tez na skałach, szybach i cyrkulatorach. Generalnie łatwo jest się go pozbyc wystarczy delikatnie oczyscic z szyb czy cyrkulatorów i schodzi niczym pył, ale pózniej ponownie pojawia się. Jak poruszam piaskiem delikatnie to też wszystko schodzi. Po kilku godzinach jest jak było wczesniej. Rano jest sam nalot, w ciagu dnia pojawiają sie małe pęcherzyki powietrza, bezpośrednio na nalocie, brak nitek. Akwarium zapewne w okresie dojrzewanie, zostawić czy walczyć?
 3. OK, a ten brud co osadził się na kulkach i chyba nie ma jak przepłynąć to zostawić czy tak nie powinno to wyglądać?
 4. Zastanawiam się czy trzymanie takiej ilości kulek w przegrodach to dobry pomysł. Akwa ma miesiąc, ale jak widać sporo syfu zebrało się, ponad to w pierwszej komorze poziom wody jest cały czas prawie na styk i zastanawiam sie czy nie blokują prawidłowego przepływy. Zostawić czy zmniejszyć ich ilość? Na foto dwie przegrody
 5. A może ustawiona temperatura bezpśrednio na grzałce ma znaczenie?
 6. Pierwotnie nagrzało do tych 26 i poźniej jak spada to załącza się przy 25.7 chociaż ustawiłem po 0.5
 7. Nie mogę zrozumieć działania tego urządzenia. Chodzi mi o kontrolę temperatury. Podłączoną mam grzałkę z termostatem. Podłączona jest do urządzenia. Temperaturę na D-D ustawiłem na 26st. Różnicę temperatur w obie strony ustawiłem na 0.5st. Kontroler pokazuje temp. 25.8st. a grzałką grzeje. Nie powinna grzać jak temp. spadnie poniżej tych 0.5st czyli poniżej 25.5st.?
 8. Okazało się że rozwiązanie było wyjątkowo proste. Montując oko przesuwałem od góry szkła w dół po szybie aż do odpowiedniego poziomu. Przesuwając musiały dostawać się bąbelki powietrza. Wystarczy odchylić soczewkę w miejscu gdzie ma być przyczepione i przyczepić do szyby.
 9. Witam, też mam problem, może ktoś ma rozwiązanie. Urządzenie chodzi 7-10 dni i generalnie cos się zepsuło i cały czas dolewa wodę. Soczewka jest już kilka cm pod wodą, a dalej dolewa, bawiłem się już w demontaże, obracanie żeby nie było ewentualnych pęcherzyków, ale to nic nie daje... Urządzenie znajduje się w sumpie.
 10. Potwierdzam, że mieliście rację. Dołałem wody i jest mega. LevelEye ustawiłem w komorze pompy, bo tam będzie obniżał sie poziom wody, wyregulowałem spływ i moc pompy i jest idealnie, całkowita cisza.
 11. Witam, mam problem z regulacją poziomu wody po zalaniu akwarium. Tak jak na rysunku - poziom wody w lewej komorze spływu oraz w środkowej z biologia są na odpowiednim poziomie, natomiast w prawej z pompa jest moim zdaniem za nisko, tuz nad wirnikiem. Pompa DCP5000, ustawiona na 50%. Jak zmniejsze moc, to opada woda w kominie i hałasuje jak spływa za grzebieniem. Jak zwiększę pow. 50% to robi się za mało w tej komorze z pompa. Jak reguluje zawór kulowy na splywie, to też to nic nie daje, tzn. zmniejsze to rośnie w kominie i przelewa się rewizja i halasuje, jak zwiększę to znowu opada w kominie. Zastanawiam się czy przyczyną nie jest za mała ilość wody w akwarium/obiegu, w samym akwarium poziom się generalnie nie zmienia. Mam też automatyczna dolewke LevelEye, ale nie mogę jej zalaczyc, ponieważ jak ją ustawiłem w ostatniej komorze z pompa powrotu to mam problem z tym poziomem wody więc dolewka by co chwilę wariowała.
 12. Hehe, ale czy solić wodę, jeżeli wynik odbiega od tej magicznej wartości 0? Biorę tez pod uwagę częściową podmianę...
 13. Witam, przy wlewaniu wody po DI mam 0. Natomiast w akwa miałem suchą skałe, była klejona i teraz pokazuje 70. Co robić?
 14. Będzie skala bo już stoi sklejona i nie da się jej wyjąć będę robił tak jak koledzy wcześniej podpowiadali czyli będę wlewał "kubłami" wodę i Podole na koniec. Dlatego pytanie czy ta wlewana woda może stać i czekać na uzupełnianie czy ma być w ruchu?
 15. To jeszcze jedno pytanie, produkcja wody Rodi będzie odbywała się z z przerwami więc pewnie zajmie mi to ze 3 dni. Będę na bieżąco dolewał wyprodukowana wodę. Czy woda w akwa może stać zanim zapełnie na full czy włączyć cyrkulatory i niech się rusza (oczywiście jeszcze bez soli)?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.