Skocz do zawartości
jerry

Hepatus w kropki

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami nowe otoczenie moze miec przez kilka tygodni wplyw na samopoczucie rybek, a przeciez Hepatuski zawsze rfeaguja troche spontaniczniej. Dostanie witamin, troche salaty, banana itp. to kropki znikna.

Nie wkladaj za czesto rak do akwarium i daj mu troche spokoju to poczuje sie pewniej.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ile masz krewetek czyszczących i jakich ?.

Pozdrawiam


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@osad - mam dwie Lysmata amboinensis.

Dziś rano widziałem jak jedna na chwilkę dopadła Hepatusa :) Pierwszy raz to zrobiła... nawet się bardzo nie wyrywał :wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie sok z czosnku z kenta i dodawaj profilaktycznie do mrozonek i platkow a szybko mu minie.

http://www.kentmarine.com/foods/garlic-xtreme.htm


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerry koniecznie dokup co najmniej jeszcze 2 szt, zobaczysz jaki punkt sanitarny zmontują.

Pozdrawiam


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiś 10 dni mam w zbiorniku małego hepatusa i żółtka dziś zauważyłem że obydwa są w drobne białe kropki, czy coś w tej materii się zmieniło od 2007 roku? Czy po prostu dodać czosnek do pokarmu "żeby puścił soki" i potem go wyciągnąć?


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym jak to przy pokolcach bywa, na "poczatku" jeszcze profilaktycznie uv odpalil

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie posiadam uv

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

na taki litraż masz pożadny odpieniacz.... nie wiem ile karmisz, ale nakarm swoje pokolce porządnie, algi nori cały czas miej, niech sie pasą jak krówki :) do tego mrożonki kup różne... lasonogi, kryl, solowiec... nie miksuj tego, podawaj codziennie inna albo po trochu każdej... dobrze nakarmione ryby zwalczają choroby same.....

daj jakies foto z bliska, i powiedz ile karmisz na jaka obsadę?

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 2xchromis, 2xblazenek, garbik, babka i 2xmandaryn(nie jedza mrozonek) no i hepatus + żółtek. Karmie jedna kostka wieczorem tak jak piszesz cos z mieszanki zawsze cos innego rano podaje szczypte suchego(kryl).

P.S dzis hepatus cały dzien śpi nawet przy zapalonym świetle, nie wypłynął na karmienie i dosc ciezko oddycha :/ żółtek juz nie ma wysypki...

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez mpc (wyświetl historię edycji)

Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a algi dajesz?

ja kupuje w delimie do sushi :) jemy razem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie alg nie podaje, martwi mnie ze ciagle siedzi w tym jednym miejscu ;/

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiś 10 dni mam w zbiorniku małego hepatusa i żółtka dziś zauważyłem że obydwa są w drobne białe kropki, czy coś w tej materii się zmieniło od 2007 roku? Czy po prostu dodać czosnek do pokarmu "żeby puścił soki" i potem go wyciągnąć?

Dobre Parametry to najlepsze lekarstwo.

Uzupełnię jeszcze wątek Jerryego :)

Pokolec z początku wątku ma się dobrze, od 4-ch lat jest u mnie a krewetek nadal unika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry były mierzone niecały tydzien temu juz po wypuszczeniu pokolcow i wszystko w normie (stopka).

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2xchromis, 2xblazenek, garbik, babka i 2xmandaryn(nie jedza mrozonek) no i hepatus + żółtek

10 rybek na diecie 1 kostka + szczypta krylu ?

Dla mnie to stanowczo za mało, uważam że zapewniasz im jedynie minimum!

Żółty i Hepcio to głodomory - ruchliwe, spore i aktywne ryby, muszą dużo jeść.

Dodaj coś, przekonasz się że to tylko poprawi sytuacje.

Pozdrawiam


PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glony dla pokolców to podstawa, one na rafie ławicami pływaja i sie pasa, a kupa (klocek :) ) jednego pokolca jest pożywieniem dla drugiego. takze na twoim miejscu już jutro bym kupił, jak nie masz klipsa to pod czyscik magnetyczny daj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej taka dietę doradzono mi w erybce, dorzucić jeszcze jedna kostkę?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile tych glonów podawać?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie maja cały czas.... daje kawałek, taki 5cm x 10cm (jak sie urwie) pod czyscik i wysuwam tylko troche, jak przechodze koło akwa i widze ze zjedzone, to znowu troche wystawiam.... czasami te algi wisza z poł dnia i sie nimi ryby nie interesuja... bo sa nakarmione mrożonkami na przykład...ale prawie zawsze maja dostęp do nich... spiruline jeszcze podaje w "miedzy czasie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety sytuacja nie wygląda za dobrze hepatus dalej nie jest siedzi w jednym miejscu i ciężko oddycha dodatkowo ma więcej kropek niż poprzednio ;/

UPDATE: Hepatus padł w nocy i stał się bardzo drogą karmą dla Perconona :((

Edytowane przez mpc (wyświetl historię edycji)

Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.