Skocz do zawartości

Historia edycji

tomko

tomko

W dniu 22.04.2024 o 11:15, dale napisał:

W jaki sposób najlepiej ustawić cykl świecenia lampy UV i dozowania KZ Cyjano Clean? Dozuję KZ na cyjano, razem z Coral Snow. Z uwagi na obecność ospy, chciałem włączyć lampę UV. Z tego co czytałem KZ CC zawiera szczepy bakteryjne (poprawcie mnie, jeśli się mylę). Jak byście ustawili cykl świecenia, aby był najskuteczniejszy, be z przerywania kuracji KZ (czy ta kuracja nie ma sensu przy lampie UV) ? A może zamiast KZ, równolegle z lampą zastosować inny preparat na cyjano? Chemiclean/Cyjano RX ?

W tej sytuacji to UV'ka tylko na noc i jest to zasadne ze wzgledu na biologię pasożyta. KZ lałbym rano, jak lampa zgaśnie. Pozdr., tomko

tomko

tomko

W dniu 22.04.2024 o 11:15, dale napisał:

W jaki sposób najlepiej ustawić cykl świecenia lampy UV i dozowania KZ Cyjano Clean? Dozuję KZ na cyjano, razem z Coral Snow. Z uwagi na obecność ospy, chciałem włączyć lampę UV. Z tego co czytałem KZ CC zawiera szczepy bakteryjne (poprawcie mnie, jeśli się mylę). Jak byście ustawili cykl świecenia, aby był najskuteczniejszy, be z przerywania kuracji KZ (czy ta kuracja nie ma sensu przy lampie UV) ? A może zamiast KZ, równolegle z lampą zastosować inny preparat na cyjano? Chemiclean/Cyjano RX ?

W tej sytuacji to UV'ka tylko na noc i jest to zasadne ze wzgledu na biologię pasożyta. KZ lałbym rano w tej sytuacji, jak lampa zgaśnie. Pozdr., tomko

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.