Skocz do zawartości
froolk

AquaBee 2000AS Deltec needle

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pierwszy raz mam do czynienia z wirnikami igiełkowymi Delteca, ale dotychczas zawsze były to wirniki do Eheima.

Dzisiaj rozebrałem pompę AquaBee - i zdziwienie - wirnik jest zespolony na stałe z ośką ceramiczną, a tam gdzie w Eheimie były "łoża" wykonane z gumy (wiecie takie czapeczki :) ) tu są "łoża" ceramiczne. Wygląda na to ze wirnik kręci się wraz z ośką.

Czy to normalne, bo dla mnie to nowość - a na stronach delteca i w instrukcji nic o tym nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie tutaj - to są zdjęcia wirnika z AquaBee 2000/1 z odpieniacza AP 600. W tej wersji jest wszystko tak jak piszesz o Eheimie - wirnik nie jest zespolony z ośką i posiada gumowe "czapeczki".Ale ty masz inną pompę do tego Delteca więc i zmiany konstrukcyjne są możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej w tym sęk, Twoje zdjęcie pokazuje dobrze mi znany wirnik igiełkowy - taki sam (podobny) był w moim AP851, a nawet mam taki jeden nowy do Eheima 1260.

A w tym Aquabee wczoraj o mało nie połamałem tej ośki próbując ją wyjąć z wirnika - dopiero póżniej obejrzałem ceramiczne łoża.

Tak sobie myślę - dzieki temu zmiejszyli znacznie tarcie - zamiast na powierzchni całego wirnika występuje tylko w ceramicznych łożach - pozwoliło to na zmiejszenie hałasu, mniejszą moc zużywana przez pompę(tylko 10W), a co za tym idzie mniejsze ciepło wydzielane przez pompę.

Ma to jednak wielka wadę - jak złamiesz ośkę lub cos w tym stylu wymieniasz całość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś próbowałem dociekać dlaczego AP 600 występuje w kilku odmianach pompy, być moze wlasnie to rozwiązanie powoduje ze dało się zejść z pompy 38W do 10W - choć jednak skłaniam się ku temu ze po prostu te mocniejsze są bardziej wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie sa, choc dla pompy z wirnikiem iglowym konstrukcja samego wirnika moze chyba dac duzo wiecej niz proste zwiekszanie mocy, przynajmniej w porownaniu do zwyklych pompek.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Chceci do aqua bee zobaczyć robiony wirnik "ala deltek" to podajcie maila na prv. to Wam wyśle.


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.