Skocz do zawartości
Waldemar Żak

Mętna woda po podmianie

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem Waldku to raz i przyczyn nie znalazłem. Jeśli jeszcze odpieniacz przestał pracować to zwróć uwagę czy glony gremialnie nie padają. Mają tę przykrą właściwość, że obumierają jak na komendę. Moim zdaniem nic nie rób woda powinna się wyklarować w ciągu kilku godzin i odpieniacz podejmie pracę. Wszystko wróci do normy. Sól tu niema nic do rzeczy. Wielokrotnie zmieniałem sól, ponieważ akurat nie mogłem nabyć TM i jedną podmianę robiłem inną solą. W akwarium nic się nie działo.

PS. Muszę jutro wyjechać na trasę pod Łódź, ponieważ tam mają mi przekazać paczkę z rybami. TO MA BYĆ PREZENT. Tam będą przejeżdżać. Jestem bardzo ciekawy. Żebym sobie nie nagrabił.


http://rafa.koralowa.pl Katalog przyrodniczych stron --> http://katalog-www.eu Serdecznie pozdrawia, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich bo alarm okazał się nie potrzebny :) Mój błąd! Podłączyłem mieszacz wapna bez zaworka zwrotnego. Do tej pory było wszystko ok ale wczoraj coś ruszyłem przy pracach związanych z podmianą. Woda w miksera w szybkim tępie wlała się do zbiornika i wytrąciło się wapno! To tyle problemów. Dzisiaj jest wszystko OK - i całe szczęście :(

ps

Dzisiaj też byłem po rybcie ale w hurtowni w Berlinie i kupiłem trochę rybci i korali :) Wiem że na raz nie jest dobrze za dużo ale wycieczek takich nie robi się na co dzień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldemar a może napisz dokładnie gdzie byłeś i co było do kupienia, co kupiłeś?

Jakieś ciekawe zwierzaki, korale twarde (szczególnie SPS).

Może mają jakąś stronę www?

Mam do Berlina niezbyt daleko, ale jechać w ciemno i pętać się od sklepu do sklepu mi się nie uśmiecha, hurtownia brzmi dużo bardziej zachęcająco :(

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Adam z tymi niemieckimi hurtowniami jest trochę inaczej niż w polsce. :con Nie przyjmą cię jak nie masz działalności związanej z akwarystyką . Tzn. przyjmą ale będziesz płacił w cenach jak w detalu a nie w hurcie i dodatkowo z podatkiem. Ja skorzystałem z uprzejmości kolegi który ma taką działalność. Ceny są bardzo zachęcające oczywiście hurtowe :( . Widziałem sporo acropr jakieś, 1000 litrów zapchane szczepkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.