Skocz do zawartości

Historia edycji

Opelin

Opelin

Dobra idę za Waszą namową. Kupiłem Reef Scorpionfish All in One KH+Ca+Mg. Z braku laku nie było nic innego all in one akurat dostępne, a bez pomp dozujących nie wyobrażam sobie skakania przy akwarium co 2h...

Ktoś ma doświadczenie jak tego używać? Wg strony producenta każde 100 ml tego preparatu podbija kH o 5,5 dKH na każde 100L wody. 

Zatem zakładając, że moje akwarium ma 100L objętości - skała - media filtracyjne etc. To mogę założyć, że mam 90L wody w obiegu. 

Moje obecne kH wynosi 6.1 i chciałbym wejść na 7.5 to z proporcji można by wnioskować, że muszę wlać 22,9ml tego specyfiku na dobę?

Żeby nie było skoku kH rozłożył bym dawki na powiedzmy 3 tj rano po południu i na wieczór. To daje 7,63 ml w trzech dawkach/24h  Dobrze to rozumiem? 

Piszcie proszę bo nie wiem jak się za to zabrać. 

Opelin

Opelin

Dobra idę za Waszą namową. Kupiłem Reef Scorpionfish All in One KH+Ca+Mg. Z braku laku nie było nic innego all in one akurat dostępne, a bez pomo dozujących nie wyobrażam sobie skakania przy akwarium co 2h...

Ktoś ma doświadczenie jak tego używać? Wg strony producenta każde 100 ml tego preparatu podbija kH o 5,5 dKH na każde 100L wody. 

Zatem zakładając, że moje akwarium ma 100L objętości - skała - media filtracyjne etc. To mogę założyć, że mam 90L wody w obiegu. 

Moje obecne kH wynosi 6.1 i chciałbym wejść na 7.5 to z proporcji można by wnioskować, że muszę wlać ok 25ml tego specyfiku na dobę?

Żeby nie było skoku kH rozłożył bym dawki na powiedzmy 3 tj rano po południu i na wieczór. Dobrze to rozumiem? 

Piszcie proszę bo nie wiem jak się za to zabrać. 

Opelin

Opelin

Dobra idę za Waszą namową. Kupiłem Reef Scorpio fish All in One KH+Ca+Mg. Z braku laku nie było nic innego all in one akurat dostępne, a bez pomo dozujących nie wyobrażam sobie skakania przy akwarium co 2h...

Ktoś ma doświadczenie jak tego używać? Wg strony producenta każde 100 ml tego preparatu podbija kH o 5,5 dKH na każde 100L wody. 

Zatem zakładając, że moje akwarium ma 100L objętości - skała - media filtracyjne etc. To mogę założyć, że mam 90L wody w obiegu. 

Moje obecne kH wynosi 6.1 i chciałbym wejść na 7.5 to z proporcji można by wnioskować, że muszę wlać ok 25ml tego specyfiku na dobę?

Żeby nie było skoku kH rozłożył bym dawki na powiedzmy 3 tj rano po południu i na wieczór. Dobrze to rozumiem? 

Piszcie proszę bo nie wiem jak się za to zabrać. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.