Skocz do zawartości

Historia edycji

chris_ek

chris_ek

Ja pierwszą dawkę ustaliłem tak: zmierzyłem KH jednego dnia a następnie drugiego dnia o tej samej porze nic nie dodając w tym czasie. Pozwoliło to na określenie dziennej dawki jaką konsumują korale i jaką musisz uzupełniać codziennie żeby KH utrzymywało się na stałym poziomie. Do tego dodaj przez pierwsze trzy dni dawkę, którą wyliczyłeś żeby podnieść KH do poziomu 7,5 (lepiej stopniowo podnosić do docelowego poziomu).

chris_ek

chris_ek

Ja pierwszą dawkę ustaliłem tak: zmierzyłem KH jednego dnia a następnie drugiego dnia o tej samej porze ni nie dodając w tym czasie. Pozwoliło to na określenie dziennej dawki jaką konsumują korale i jaką musisz uzupełniać codziennie żeby KH utrzymywało się na stałym poziomie. Do tego dodaj przez pierwsze trzy dni dawkę, którą wyliczyłeś żeby podnieść KH do poziomu 7,5 (lepiej stopniowo podnosić do docelowego poziomu).

chris_ek

chris_ek

Chyba ten kalkulator niewiele pomoże przy All in one bo w nim raczej nie stosuje się wodorowęglanów czy węglanów sodu.

Ja pierwszą dawkę ustaliłem tak: zmierzyłem KH jednego dnia a następnie drugiego dnia o tej samej porze ni nie dodając w tym czasie. Pozwoliło to na określenie dziennej dawki jaką konsumują korale i jaką musisz uzupełniać codziennie żeby KH utrzymywało się na stałym poziomie. Do tego dodaj przez pierwsze trzy dni dawkę, którą wyliczyłeś żeby podnieść KH do poziomu 7,5 (lepiej stopniowo podnosić do docelowego poziomu).

Nie wiem jakie składniki siedzą w produkcie Reef Scorpionfish, ale zakładam że to coś zbliżonego do All for reef z TM - tam pomiaru KH nie dokonujemy bezpośrednio po wlaniu specyfiku do wody bo węglany pojawiają się po jakimś czasie. Weź to pod uwagę albo skontaktuj się z producentem.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.