Skocz do zawartości

Historia edycji

VDR

VDR

Temat dopiero zaczynam badać w Ministerstwie Klimatu i Środowiska ale stanowisko jest takie, po wstępnej rozmowie, że dokument pochodzenia powinien być nam w sklepach udostępniany (kopia potwierdzająca pochodzenie danego koralowca). W przypadku sprzedaży koralowców w przypadku szczepek - najlepsza opcja jest potwierdzenie u weta o "rozmnożeniu" w niewoli. To jest najbezpieczniejsza opcja. 
Podobny temat odnośnie sprzedaży podzielonych koralowców dotyczy ....sklepów !  To że nie musimy rejestrować koralowców (podobnie jak ptaszników) nie zwalnia nas z posiadania dokumentów o ich pochodzeniu (import czyli CITES, "rozmnożenie" w niewoli). To na nas będzie spoczywać udowodnienie, że dany koralowiec nie pochodzi z przemytu. Rachunek ze sklepu nie jest według Ministerstwa dowodem ! Tyle chyba konkluzji z krótkiej rozmowy.  W zasadzie jeśli chodzi o koralowce - to można się kierować analogią jak do ptaszników (bezkręgowców). 
 
Jeśli ktoś chciałby zadać jakieś pytanie zapraszam do umieszczenia ich w tym wątku. Umówiłem się, że dostanę odpowiedzi na piśmie wyjaśniające stanowisko MKiŚ więc chętnie podeślę to o co będziecie pytać. Ja swój zestaw pytań z pewnością tutaj umieszczę. 


 

VDR

VDR

Temat dopiero zaczynam badać w Ministerstwie Klimatu i Środowiska ale stanowisko jest takie, po wstępnej rozmowie, że dokument pochodzenia powinien być nam w sklepach udostępniany. W przypadku sprzedaży koralowców w przypadku szczepek - najlepsza opcja jest potwierdzenie u weta o "rozmnożeniu" w niewoli. To jest najbezpieczniejsza opcja. 
Podobny temat odnośnie sprzedaży podzielonych koralowców dotyczy ....sklepów !  To że nie musimy rejestrować koralowców (podobnie jak ptaszników) nie zwalnia nas z posiadania dokumentów o ich pochodzeniu (import czyli CITES, "rozmnożenie" w niewoli). To na nas będzie spoczywać udowodnienie, że dany koralowiec nie pochodzi z przemytu. Rachunek ze sklepu nie jest według Ministerstwa dowodem ! Tyle chyba konkluzji z krótkiej rozmowy.  W zasadzie jeśli chodzi o koralowce - to można się kierować analogią jak do ptaszników (bezkręgowców). 
 
Jeśli ktoś chciałby zadać jakieś pytanie zapraszam do umieszczenia ich w tym wątku. Umówiłem się, że dostanę odpowiedzi na piśmie wyjaśniające stanowisko MKiŚ więc chętnie podeślę to o co będziecie pytać. Ja swój zestaw pytań z pewnością tutaj umieszczę. 


 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.