Skocz do zawartości

Historia edycji

VDR

VDR

39 minut temu, Jacek56 napisał:

A jak to wygląda w innych krajach EU?

Nie sądzę, żeby niemiec czy holender wołał weterynarza jak mu się ułamie kawałek korala. 

Dla mnie sprawa wygląda prosto. Wzywasz takiego weta przed sprzedażą. A jak masz w zbiorniku i masz papier na matecznika to nikt Ci nie zrobi kuku jak oświadczysz, że to jest koral z tego matecznika, którego dopiero szykujesz do sprzedaży. Czekasz czy nie padnie, czy zacznie rosnąć, aż będzie miał odpowiedni rozmiar etc.Napisałem o wecie przy sprzedaży jako najbezpieczniejszej opcji ale to zdaje się nie jedyna możliwość. Ale clue i tak się sprowadza do świadectwa pochodzenia na korala z którego zrobiłeś szczepki. Nas obowiązuje prawo UE, rozporzadzenie o handlu koralami z CITES jest do odszukania w sieci. Ustawa ktorej fragmenty wyżej cytowałem odnosi się do tych przepisów. 

9 minut temu, Jacek56 napisał:

Nie za bardzo rozumiem tok rozumowania. Chyba powinno być odwrotnie ? 

Jak nie masz papierów że sprowadzony został legalnie albo jest z legalnego źródła to konkluzja jest jedną... Kwestia komu uwierzy sąd. Nie wiem czy chciałbym aż tak ryzykować i czekać na wyrok. 

VDR

VDR

28 minut temu, Jacek56 napisał:

A jak to wygląda w innych krajach EU?

Nie sądzę, żeby niemiec czy holender wołał weterynarza jak mu się ułamie kawałek korala. 

Dla mnie sprawa wygląda prosto. Wzywasz takiego weta przed sprzedażą. A jak masz w zbiorniku i masz papier na matecznika to nikt Ci nie zrobi kuku jak oświadczysz, że to jest koral z tego matecznika. Napisałem o wecie przy sprzedaży jako najbezpieczniejszej opcji ale to zdaje się nie jedyna możliwość. Ale clue i tak się sprowadza do świadectwa pochodzenia na korala z którego zrobiłeś szczepki. Nas obowiązuje prawo UE, rozporzadzenie o handlu koralami z CITES jest do odszukania w sieci. Ustawa ktorej fragmenty wyżej cytowałem odnosi się do tych przepisów. 

4 minuty temu, Jacek56 napisał:

Nie za bardzo rozumiem tok rozumowania. Chyba powinno być odwrotnie ? 

Jak nie masz papierów że sprowadzony został legalnie albo jest z legalnego źródła to konkluzja jest jedną... Kwestia komu uwierzy sąd. Nie wiem czy chciałbym aż tak ryzykować i czekać na wyrok. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.