Skocz do zawartości
Wojtesu

Film powierzchniowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jak poradzić sobie z filmem powierzchniowym bez komina w baniaku około 150L ??


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może masz za słabą cyrkulację przy powierzchni.

Są takie urządzenia jak skimbox AM myślę, że mogłyby Ci pomóc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie ustawiłem jedną pompę skierowaną trochę do góry i po jakimś czasie film zniknął... Wystarczyło że był ruch powierzchni wody.

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie gazeta!! Moga dostac sie do baniaka rozne syfy z druku.

Polecam urzadzenie o nazwie surface skimmer. Robi to min firma fluwal(mialem polecam) i eheim(drozsze i wieksze). Taki sprzecik podlaczysz do malej pompki np 500l/h, syf znika doslownie na twoich oczach. Idealnie zeby woda powierzchniowa trafila prosto do odpieniacze, zwieksza to znacznie jego wydajnosc. Do tego nadaje sie min biostar flotor AM. Jezeli chcesz mam uzywanego fluwala, bez rurbki niestety, ale mozna to dorobic, wysle ci za koszt paczki:P Nowy tez nie jest drogi, jakies 30-40zl, w lepszych marketowych zoologach juz dostaniesz.

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, co do gazety to odpada z wiadomych przyczyn. Poza tym wydaje mi się że ten problem powraca wiec trzeba go rozwiązywać na bierząco. Biostar Flotor trochę drogo wychodzi jesli ma usuwać sam film powierzchniowy... Fluwal? co to takiego??


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o filtrach Fluvala?

(nie wiem czy dobrze doczytałem) ...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,już znalazłem . Dziki bardzo za podpowiedz.

PS, znalazłem nawet DIY...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez rekomenduje to urzadzonko.

A filmu z powierzchni pozadz sie jak najszybciej bo stanowi duze zagrozenie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy duzej cyrkulacji ani fluwal ani AM nie dziala, pozatym trzeba czyscic, regulowac, wstawiac dodatkowe pompy - ja mam tunze 6000 skierowna na lustro - po roku walki z filmem jest - OK - sprawdzone na dwoch baniakach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zizi Tunze 6000 raczej do 150L odpada :)

Także polecam Surface skimmer, miałem w 112L i pięknie działał w połączeniu z biostar flotorem. Jeśli za mocna będzie pompa pod niego podpięta to polecam wstawić między rurkę z koszyczkiem a główny korpus kawałek gumki aby nie dyndało na powierzchni.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa do 2000 nie powinna stanowic problemu dla skimmerka.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Wracajac do tematu:)czyli komin, a co za tym idzie jaki kolwiek przelew nie jest potrzebny w akwarium morskim, jezeli nie chce sie miec sumpa albo nie mam miejsca?

Tak to rozumiem, ze wystarczy pompka cyrkulacyjna tuz przy powierzchni wody-duzy ruch i juz.Czy moze jest to uzaleznione od litrazu, dlugosci czy czegos innego w baniaku?

Patrzac na akwarium z ponizszego linku, gdzie tez nie bylo zadnego komina-przelewu to mozna tak wnioskowac:

http://nano-reef.pl/plug.php?p=gallery&pic=1415

:D_o

Mam racje czy jak?:con

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja tam chyba w lewym rogu widze cos podobnego do sump przelewu ale moze sie myle.

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.