Skocz do zawartości
MateuszD

Co dodac?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie w akwa 90x55x55 plywaja sobie: 2xAmhiprion ocellaris (praktycznie nie odstepuja ukwiala), Chrysiptera parasema, Pseudochromis paccagnella i Mandaryn. Chcialbym dokupic jakas rybke (lub rybki) ktore plywalyby w toni wodnej, i zywily najlepiej tym samym co obecne (czyli mrozonkami w wiekszosci), co eliminuje pokolce (zreszta akwa troche male dla nich).

Co byscie polecili?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie możesz dokupić wg mnie jakąś zebrasomę, np żółtka albo hepatusa

mrożonki i suchy jedzą bez problemu


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze bardziej chodzi o jakies stadne?z 6 szt chromiskow?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglyby byc stadne, ale musza jesc mrozonki, i to najlepiej 1x dziennie. Suchym nie karmie, i wolalbym zostac przy mrozonkach.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem - na dzień dzisiejszy pływają, a praktycznie siedzą w eufylii dwa błazny i w muszli zadekował się escenius bicolor = brak ruchu w toni. Pokolce odpadają ze względu na wielkość akwa. Myślałem o Chromisach ale jeśli będę je wprowadzał to raczej jako ostatnie. A może by tak Gramma Loreto i Nemateleotris zapełniły by środek zbiornika...

MateuszD, dużo masz skały w swoim akwa? Pytam bo bardzo podoba mi się Mandaryn ale nie wiem, czy z 40kg skałby wyżywi mi się sama. No chyba, że Twój wcina mrożonki?


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że za małe akwarium dla pokolca chyba że mały i go potem sprzedaż albo oddasz. Chromisy wyglądają bardzo fajnie i nie obciążają tak bardzo systemu.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam 40kg skaly, i wieczorem skala az sie rusza od roznych drobych zyjatek, ostatnio w sumpie zauwazylem cos co wygladalo jak minikrewetka, wyraznie inne od kielzy. Mandaryna nie przylapalem na jedzeniu mrozonek, ale zostawiam mu w takiej rurce troche mrozonek, gdzie nie wleza kraby i krewetki, i znika, wiec moze zaczal je jesc.

Chromisy u mnie odpadaja, nie jestem w stanie odpowiednio regularnie je karmic, i wolalbym cos jedzacego to samo co reszta.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centropyge loriculus:yes


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładna... i cena też :)

Nic to, ja chyba przyczaję się jednak na Gramma loreto i Nemateleotris magnifica. Co o nich myślicie?


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnifika x 2!! Super.

Loreto ruchu w toni nie zrobi; jest tajemniczy i troche sie chowa. Ale jest piekny:yes

Czyli: 2 magnifiki, loreto i loriculus.:lampka


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, a może by tak:

2 magnifiki - dla ruchu :), loreto i... Mandaryn (ruchu niewiele ale za to też pikny) albo Pseudocheilinus hexataenia (czy też jest taka ciężka do jedzenia mrożonek jak Mandaryn?).


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nemateleotris magnifica wyglada ciekawie, jesli jeszcze plywa po calym akwa, to bylaby fajna - Centropyga jest opisywana jako mogaca podgryzac korale.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hepatusa w podobnym baniaku i narazie nie marudzi, pieknie je, rosnie, zywo plywa, zero kropek., ciagle pelny brzuszek. Nie uwazam zeby ten baniak byl za maly dla niego, wystarczy ciekawie ustawic skale, zeby mial szczelinki do plywania i kryjowki. W takim baniaku, mozna nawet z powodzeniem trzymac 2 pokolce. Na forum jest tego sporo przykladow. Takie moje zdanie. Nie piszcie prosze, ze znecam sie nad zwierzakami, ogolnie miejsce ryb jest w morzu, a wiezimy je w baniakach wszyscy.

Pozdraiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy_zarażony, mam odmienne zdanie nt. pokolców w takich małych zbiornikach i żeby nie rozpoczynać burzy nie wypowiadam się, czy to już jest znęcanie, czy jeszcze nie. Jest jeszcze jeden powód, dla którego nie wrzuciłbym pokolca do tak małego akwa. Przez to, że np. Hepatusy, czy żółtki rosną jakie rosną, w tak małym zbiorniku siada cała kompozycja, wkrada się dysproporcja i akwa wydaje się jeszcze mniejsze niż jest w rzeczywistości.

Ja chciałbym osiągnąć odwrotny efekt - taki jaki uało mi się osiągnąć w roślinnym, przy stadzie neonów moja 300-ka wygląda na sporo większą. Złudzenie, ale jednak :)


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluszne uwaga:) Wiem, ze zawsze w takich topicach pojawi sie zapalony obronca przyrody i robi szum. A ze np nie bola go tony skaly uzywane do budowy drog w indonezji, czy suszone koniki morskie... wlasciwie pseudoobronca, wiekszosc zwierzakow w baniaku, ryby niemal wszystkie, pochodza z odlowu.

Ciekawy wymiar baniaka, pozdrawiam i zycze sukcesow.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z pokolcow rezygnuje raczej ze wzgledu na ich diete, no i jeszcze cena - troche mi szkoda kasy na rybe, ktora jeszcze za jakis czas moze wyrosnac i bede musial ja oddac :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pseudocheilinus hexataenia (jak juz Hubert zaproponowal), albo Halichoeres chrysus?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz jesli chcesz miec frajde z rybek to kupuj parki. W parkach zachowuje sie bardziej naturalnie, sa bardziej wyluzowane :) z reguly mniej agresywne itd... A co do samych rybek to Gramma jest piekna, albo parka Pseudochromis fridmani....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale jak kupowalem te co mam pojedynczo to czytalem ze maja wysoki stopien agresji wobec przedstawicieli wlasnego gatunku - czyli jak sie niebierze para to zostanie i tak 1 sztuka. Gramma jest piekna, ale przynajmniej wg teorii raczej broni swojego terytorium niz plywa po calym baniaku, a tego wlasnie szukam.

Chyba kupie 2x Nemateleotris magnifica - wygladaja tez calkiem ladnie :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladne ale uwazaj bo sa bardzo plochliwe i lubia czasami wyskoczyc na poczatku. Z nimi tez nie ma tak hop-siup bo one przechodza obligatoryjnie zmiane plci z damskiej na meska - co oznacza tyle za parka sie owszem, stworzy i dobierze i bedzie zyla szesliwie - ale nie dlugo, bo sie samiczka w samca przemieni i bedzie mlyn :) A Gramma np. tak nie maja: one przechodze zmiane plci na podobnej zasadzie jak blazenki, czyli dobiera sie 2 mozliwie roznej wielkosci rybki i one reszta zalatwia bezkrwawo miedzy soba.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.