Skocz do zawartości
lukas_gr

Problem z oddychaniem ryb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dość spory kłopot z rybami. Mianowicie od pewnego czasu zaczęły bardzo szybko oddychać i masowo padać. Przez 1,5 miesiąca padło mi w zasadzie 80% obsady. Parametry icp są książkowe. Wszystko zaczęło się kiedy zacząłem zbijać no3, bo było 15, a po4 bardzo niskie w granicach 0,02. Zacząłem podbijać fosforany i wlałem bakterie fm bacto therapy. Pomyślałem, że może bakterie za bardzo się namnożyły i jest zbyt niskie natlenienie, zacząłem robić podmiany i dodałem uv. Podmiany pomogły na trochę. W tzw międzyczacie wyjechałem na urlop i zostawiłem akwarium pod opieką brata. Przez tydzień padło prawie wszystko. Wczoraj zrobiłem test saliferta na o2, okazuje się że jest w normie więc to nie to. Wczoraj przyszedł z aliekspress ozonator i go podłączyłem pod pompę w odpieniaczu. PO4 wywaliłow kosmos przez padnięte ryby na 0,3. Dodałem rowę dzisiaj. Dodam jeszcze, że po tej kuracji bacto therapy 3 akropory zaczęły tracić tkankę, ale już jest ok. Generalnie korale mają się dobrze. Ktoś ma jakiś pomysł? 

Edytowane przez lukas_gr (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumie ludzi którzy chcą na siłę uszczęśliwiać baniak, no3 15 no faktycznie! 
Po4 0.02 faktycznie :o

odpowiedz co chcesz od tych wyników? Prowadzę baniak już 4 w życiu ale zostawiam zbiornik aby sam się prowadził ( oczywiście pod małą kontrolą)to jedna z metod nie ulepszania czegoś na siłę bo w mojej głowie muszę mieć no3 na poziomie 0,5 etc nic mylnego

ryby padły prawdopodobnie od tego że miały za mało tlenu lub za duże stężenie preparatu który dolałeś coś poszło nie tak.

znow dodałeś rowe bo skoczyło na 0.3 to nie są wyniki by już reagować i zbijać nie wiadomo co kosmos to jest jak po4 jest na poziomie 2.0 a nie 0.30 

rób podmiany częściej 2 x na tydz 

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zabiłeś ryby poprzez promieniowanie uv. Jeśli podłączyłeś lampę bez osłony albo w pleksie w panelu to promieniowanie oddziaływało bezpośrednio na zwierzęta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.