Skocz do zawartości
Zbyszek1305765949

Pompy Tunze

Rekomendowane odpowiedzi

Za moment mnie cos trafi , wezme mlota jak dopie...w to akwarium to ani sladu po nim nie zostanie .

Nowe pompy Tunze , jedna popsuta , piszczy i piszczy , rozebralem ten koszyk wyjelem wirnik a tam jakas gule w srodku wywalilo , wypaczylo ten silikon czy cus , wirnik ani drgnie dookola sie nie obraca , a idzcie wy panie z tym w pis...:)

Moje zdanie o pompach Tunze ? jedno wielkie gowno ! chyba ze felerna seria mi sie trafila :]

Czy u as w pompach tez jest to wybrzuszenie jak sie wyjmie wirnik ?

pozdr..


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świr - Tunze miała taką serię chyba wszystkich pomp - serię nadającą się do kosza. Ja miałem taką przygodę z 6200 ale u nas w kraju miałem wymianę reklamową od ręki w slepie, w którym ją kupiłem. Nie pozostaje nic tylko reklamować.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie felerna partia, miałem dwie 6100 pod żąd dopiero trzecia była ok.

Jedna pracowała jeden dzień, a druga chyba ze cztery dni, potem blokował wirnik bombel w środku. Ale reklamacja od ręki na poziomie.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ostatnio, że moja Tunze 6045 w środku tam gdzie jest naklejka z parametrami pompy ma dość spore wybrzuszenie - czy ktoś widział coś takiego u siebie? Nie jestem pewien jak to wyglądało na początku - czy były jakieś partie, które miały takie wybrzuszenia od nowości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to mieliście jakiegoś pecha, moje 6100 chodzą pięknie. Nie ma cudów to musiała być jakaś wadliwa seria, Tunze z serii 6... to rewelacyjne pompy, może oprucz tych do nano (nowość, jeszcze chyba wszystkiego nie dopracowali).

Życzę szybkiej reklamacji i powodzenia

Pozdrawiam


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zalozyc nowy temat na temat pomp Tunze ale po co zasmiecac forum.

Zapytam wiec tutaj, jak to jest w koncu z tymi mniejszymi pompami tunze w stylu 6045 mozna je wylaczac czesto czy nie mozna? Pytam bo wciaz zastanwiam sie jakie pompy kupic do mojego nowego akwa i slyszalem ze nie powinno sie ich wylaczac zbyt czesto. Czesto to dla mnie 2 razy dziennie przy karmieniu no i co 2 tygodnie dodatkowo przy podmianach wody, podobno duzo szybciej sie psuja. Jakies opinie na ten temat?

Nie mowie oczywiscie o tych wiekszych pompach tunze turbelle z kontrolerami na karmienie itd chodzi mi o te mniejsze 6045 albo 6055.

Wszelkie podpowiedzi mile widziane.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6055 to pompa regulowana elektronicznie i jak najbardziej można często :) ma miękki start ale potrzeba sterownika.

6045 - producent pisze, że nie wolno jej używac w falownikach, to co ty piszesz to nie jest często.

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pieknie bo powaznie sie zastanawiam nad tymi 6045.

Myslalem tez o Vortechu ale troche cena odstrasza, z drugiej strony nikomu nie zycze tego co ja przezylem gdy mi wylaczono prad na 18h, zapasowa bateria Vortecha zalatwila by problem hmm jak zwykle setki dylematow w tej akwarystyce morskiej :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@danp co do braku pradu :)

ja raz nie mialem podobny czas :) ale juz bylem zabezpieczony :) (mialem przedtem podobne doswiadczenie i po stracie zwierzakow za ponad 300zl zakupilem za 300 zl agregat)

agregat 900W spalinowy :) i banka 5l mieszanki :D podtrzymalem moje malenstwo, malawi 375l, i jeszcze moglem na kompie pracowac :D

pradu nie bylo ponad 12h a potem sie jeszcze kilka razy przydal bo np przerabiali u mnie na osiedlu siec i wylaczali na kilka godzin i wtedy znow pracowal :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te 6045 sa w porzadku, kultura pracy jak 6060, dla mnie super, u mnie sie nic nie zepsulo i dziala, jak najbardziej polecam.

Mam tez od niedawna koralie, mam najmniejszy model (1) prawie nic nie czuc;) nie ma co sie dziwic bo to 1600l/h, ale potrzebowalem jakiegos ruchu przy piasku. Jest b. dobra, niczym nie ustepuje tunze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filavandrel tez myslalem o agregacie, niestety u mnie w budynku w ktorym wynajmuje mieszkanie takie urzadzenia sa zabronione, wiecto odpada poki co. Jak juz kupie swoj kat ktory znajac mnie bedzie musial byc kupiony pod przyszle "docelowe" akwarium :) to wtedy bedzie inna rozmowa. Pewnie ktos powie a kto musi wiedziec ze to masz, nikomu nie mow itd, hmm jak by jakos sie o tym dowiedzieli to krotka pilka, wychodze do pracy, po powrocie moje rzeczy sa przed budynkem, nie raz i nie dwa juz byly tu takie akcje ze sie szafy, meble, lozka i ciuchy w workach walaly po ulicy przed budynkiem, nie patyczkuja sie z takimi co lamia umowy :)

Oczywiscie o tej pompie Vortecha to ona powinna zalatwic problem, bo jednak grzalka czy odpieniacz dalej by nie funkcjonowaly przez iles tam godzin.

@olek no wlasnie Koralie to rowniez jest jakies wyjscie


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6045 moze i pracuja idealnie, ale ich uchwyty (te polkoliste) sa ich chyba najslabsza strona - mi juz ze 3 popekaly, nie mowiac o ich mocowaniu do magnesu - ale to latwo obejsc :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe o tych uchwytach nawet nie wspomnialem bo od razu za rada Lukasza (dzieki;)) klejem od niego skleilem:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe o tych uchwytach nawet nie wspomnialem bo od razu za rada Lukasza (dzieki;)) klejem od niego skleilem:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozna wiedziec jakim klejem? Ostatnio probowalem zelem grotecha do korali, ale nie wytrzymalo nawet wkladania pompki :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mowa o pompach Tunze to kupiłem 3 tygodnie temu 6060 nowiutką bo miałem nadzieję, że będzie cicho i wydajnie... A tu masz, traktor okrutny, że na noc koniecznie wyłączać aż w końcu stanęła i znowu jestem bez pompy (i kasy :). Została podobno odesłana do producenta, ile to potrwa, nie mam pojęcia. Ktoś mi mówił żeby sobie teraz darować te pomki i chyba miał rację niestety. Tylko co kupić skoro taka firma kładzie lachę na klienta?


"100x50x50 + 80 litr sump; 1xHQI 150W 1400k, 2xT5 39W; Deltec 4040, Tunze 6060, Tunze 6045, Marea 2400; 25kg LR; Deltec AP600"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byl klej do pcv chyba effast o ile oni produkuja kleje.

Jutro zerkne to napisze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, zostaly mi ze 2 puszki po klejeniu hydrauliki, sproboje nim skleic, choc on chyba raczej do takiego miekkiego pcv (czy tam pvc) jest, a te obejmy sa z czegos twardszego?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ danp

Więc tak. Mam dwie pompy nano 6045 i 6025 i szczerze mówiąc drugi raz bym ich nie kupił. Ząbki od klamry sie rozlatują - od razu można kleić klejem pvc (ja kleiłem effastem) nie ma co liczyć że się nie rozlecą. Druga sprawa sama klamra - też się rozleci prędzej czy później i tu jest problem, bo nie skleisz klamry możesz zamocować pompe innym sposobem. Ja kupiłem nową klamrę.

Oprócz tego jak podmieniam wodę przy wyłączeniu pompy często nie chce się ponownie uruchomić (obie).

Suma summarum pomysł na pompe mieli niezły, ale wykonanie badziewne. Jeśli ją kupisz to możesz sie przygotować na kombinowanie/klejenie/mocowanie a nie wiem czy o to chodzi w akwarystyce morskiej chociaż czasem może i o to ? :)

pozdrawiam


/320l zalane na poczštku 2007r. 46 kg skałki, OR3500, nano 6045, 6025, Beast 1200P, HQI 150W + 4x39W T5 ATI plus sump ok 100l 10 miękasów, 1 lps, 1 sps, ocellarisy, chromisy, żółtek, hepcio, lysmaty, krabiki, rozgwiazdy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 6025 teznie startuje po wylaczeniu jej i obejma juz dawno pekla.pompa jestna opaskach elastycznych.przyszlosciowo nie mam zamiaru juz bracich wogole pod uwage.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6055, tez nie startuje z single kontrolerem po nacisnieciu przycisku karmienia, trzeba wylaczac i pompe i kontroler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHyba maja duza zmiennosc Nano pompki, moje 3 x 6045 startuja bez problemu (przynajmniej 2x dziennie je wylaczam), choc mocowanie jest zdecydowanie do bani - stare 6060 miotalo sie jak nie bylo prostopadle do szyby, ale przynajmniej nic nie pekalo :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, na dwie 6045 które posiadam w jednej juz pękła obejma a w obu od razu skleilem obejme do magnesu bo ząbki trzymające są na 5 minut.

Dodatkowo jedna z nich ma wybrzuszenie od środka. Natomiast nie zauważyłem problemu ze startem. W szafce lezy Marea 3200 o ktorej mam teraz lepsze zdanie niż o Tunze (gdyby nie te przyssawki odlepiające się co chwilę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja 1 raz odkleilem maree chyba po prawie roku wyczyscilem przyssawki i trzyma sie znow dalej.czyli siedze cicho ze nie odklejaja sie.ale za to cichutkajestmarea jak makiem zasial.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.