Skocz do zawartości
Zbyszek1305765949

Pompy Tunze

Rekomendowane odpowiedzi

dlatego ja mam zamiar teraz dać szanse na wykazanie się pompie hydor koralia, a 6025 będe używał do mieszania soli w wiaderku i przepłukiwania skałek


/320l zalane na poczštku 2007r. 46 kg skałki, OR3500, nano 6045, 6025, Beast 1200P, HQI 150W + 4x39W T5 ATI plus sump ok 100l 10 miękasów, 1 lps, 1 sps, ocellarisy, chromisy, żółtek, hepcio, lysmaty, krabiki, rozgwiazdy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej Marei (w Stanach to sie nazywa Seio) 2400 tez przyssawki mialy focha ale po czyszczeniu jak Darekn12 znowu trzymaja mocno. Denerwuje mnie jednak ten duzy "pistolet" w akwa :)

@shczwany oczywiscie ze nie po to kupujesz sprzet zeby trudzic sie jak go uruchomic i co zrobic by poprawnie dzialal


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 6055 juz 2 miesiace siedzi w oryginalnej obejmie z oryginalnymi nieklejonyi zabkami i wszystko trzyma. z startem pompy tez nie ma problemu. wychodzi na to ze albo macie za duzo pary w lapkach albo sie wam trafila jakas felerna partia


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty Tom lepiej bys pokazal co tam ci sie za akwarium urodzilo bo cos skryty jestes ostatnio :)

A powaznie mowiac co do tych pomp Tunze to gadalem z niejakim Rogerem Vitko przedstawicielem Tunze na Ameryke (swietny facet) ktory powiedzial mi ze niby te uchwyty i inne pierdulki w tych malych pompach Tunze zostaly przemodelowane/poprawione pare tygodni temu i niby teraz powinno byc lepiej.

Czy faktycznie lepiej albo o ile lepiej to sie pewnie niedlugo okaze.

Na reefcentral co chwile ktos "marudzi" ze mu sie uchwyt ulamal albo ma inny problem. Oczywiscie to moge byc pojedyncze przypadki na setki czy tysiace ale fakt pozostaje faktem ze to troche niepokojace, pompy na tle innych nie sa takie tanie wiec i czlowiek ma wymagania co do jakosci produktu.

ps-przynajmniej w Stanach ceny na produkty Tunze wzrosna od 1 grudnia, nie wiem jak w Europie


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja ostatnio wymieniłam za radą forumowiczówswoje 4 pompy eheim, na 2 tunze 6025. po przeczytaniuwielu postów aż bałam się składać, kilka osób pisało, ze pekają uchwyty,itp., nie mówiąc o głosności. pompy dotarły do mnie wczoraj, montaz bezproblemu, tzn. nic nie pękło, nie urwało się, pracują cichutko. tak więc chyba już są w wersji poprawionej ;-). jedyne co u mnie chodzi jak kuter rybacki to odpieniacz... no cóż, nie może być za cicho...

pozdrawiam

monika


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nika poskladac tonieproblem ale za jakis czas bedziesz chciala je wycignac umyc itp itd.i wtedy moze byc problem.ale zycze ci z calego serca bezawaryjnej pracy i niepekajacych:D:D:d uchwytow:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darekn12, mam nadzieję, ze nie usłyszałam ironii u Ciebie? :wink. liczę, że z pompami będzie o.k., na razie nie zamierzam ich ruszać. ktoś pisał, że już przy wkładaniu klamry do magnesu, połamały się uchwyty. w moim przypadku obyło się bez takich problemów,więc na dany moment na+. co będzie czas pokaże


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nika nie no co ty.jak juz to tylko zazartowalem z pekajacych uchwytow i to wszystko.:)


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nika uchwyt peknie Ci po paru myciach pompy, ja staram sie je jak najzadziej wyciagac z wody i myc. Teraz zalozylem nowy uchwyt zobaczymy jak dlugo pociagnie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o.k.

@Piotr1, jak często myjesz pompy? przy każdej podmianie czy rzadziej?

na razie nie będę martwić się na zapas. obecnie martwię się odpieniaczem :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za odpieniacz zetak ci przeszkadza jego praca?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darekn12, to prizm delux,

pracuje ładnie, acz głośno, mocno głosno...

kdy próbuję regulowac (jedynym pokretłem) przepływ wody to owszem jest cichy ale wtedy nie pieni...

drugi patent, to założenie na wężyk odprowadzający powietrze końcówki od filtra wew., z regulacją, efekt ten sam.

krótko mówiąc:

1. pieni pięknie ale głośno,

2. jest ciuchutki ale nie pieni

ha!


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie marudzę, chciałabym mieć przy tym akwarium, tylko takie problemy


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wyprowadzenie tego przewodu zasilajacego w powietrze gdzies dalej? No za okno? bedzie mialo to jeszcze dodatkowy wplyw podwyzszajac troszeczke Ph.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MateuszD, wiesz, tego nie próbowałam, ale... jeśli za okno, a okno będzie zamkniete, przewód ściśniety, i piany brak. chyba? zaraz sprawdzę ręcznie.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wywiercilem w ramie okna otwor i wyciagnalem rurke na zwenatrz - ale chodzilo mi glownie o zmniejszenie spadkow ph w zamknietym pomieszczeniu, ale przy okazji odglos zasysanego powietrza zniknal :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt ja rowniez mam pompke powietrza cala za oknem:D.cisza spokoj poprostu pelen wypas.w tym przypadku miniflotor jest bezglosny prawie ze.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MateuszD, dziękuję za podsunięcie pomysłu, co prawda otworu w ramie nie wywierciłam ale, na próbe ścinęłam spinaczem od prania :). (!) i...... jest dużo ciszej i pieni! może nie tak mocno jak bez spinacza, ale pieni po ciuchu przy max. przepływie wody.

dziękuję


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo zaluje ze wogole sie w te gowniane pompki i falowniki wpakowalem . trzeba mi bylo kupic jedna porzadna pompe obiegowa , dac kilak otworow w dnie baniaka , zawory zwrotne i jeden elektroniczny do zmiany kierunku pedu wody , czy te z dwa i mialbym spokoj i pewne .(blad duzy bald ) zaluje bardzo ze sie wpakowalem w to cale cudenko Tunze , prawde powiedziawszy to mi chodzi po glowie zrobienie tego co napisalem wyzej .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to taka amerykanska wersja, tam chyba duzo czesciej sie wykorzystuje closed-loop (tak chyba to nazywaja), ale to sie chyba lepiej sprawdza na pompach niezanurzalnych (mniej grzeja wode).


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pomarudziliśmy na temat pomp Tunze to ja teraz skupię po max. 40 zł wszystkie z forum a jutro na allegro pojawi się duza oferta tanich bo po 80zł uzywanych Tunze -oferty proszę na priv :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nika pompy nie myj czesto, ona musi miec jakies smarowanie dlatego najlepiej myc rzadko, ja myje moze raz na 2 miesiace albo rzadziej, najlepiej przy kazdej podmianie wlozyc reke do zbiornika i zatkac nia wylot pompy na chwile w ten sposb sama sie oczysci, otwory przez ktore wplywa do nie woda mozesz tez przy okazji czyms przeczyscic bo zarastaja glonem wapiennym i w ten sposob spada jej wydajnosc.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MateuszD :

no to taka amerykanska wersja, tam chyba duzo czesciej sie wykorzystuje closed-loop (tak chyba to nazywaja), ale to sie chyba lepiej sprawdza na pompach niezanurzalnych (mniej grzeja wode).

Jedyna sa dwie wady closed loop:

1. zra wiecej pradu niz takie Tunze

2. bardziej grzeja wode - bo maja wieksze zuzycie pradu. To, ze nie zanurzone to niewielki plus, bo powietrze to kiepski przewodnik ciepla.

Za to ogromny plus tej metody to brak jakichkolwiek pomp w akwarium :)


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danp

bo i ni ma sie czym chwalic :) gruzowisko porosniete paskudnym brunatnym glonem poki co

@Zbychu

to Twoja pokuta :) - gadalem kup wavebox :haha


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.