Skocz do zawartości
jb0007

Przekarmienie/parametry czy choroba

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Mam dość dziwna/nowa sytuacje dla mnie, tydzień temu kupiłem Chelmona - zdaje sobie sprawę że to nie łatwa ryba i często błędem jest jej wybór ale już ja mam - 4cm maluch dotarł do mnie we wtorek ładnie je mrozonki. Wszystko było dobrze do wczoraj wszystkie ryby ładnie jadły "kolacje" dzisiaj zauważyłem że poza doktorkiem żadna ryba nie bierze się za pokarm a Chelmon i Borsuk siedzą na bokach akwarium, Borsuk bez zmiany kolory ale w tradycyjnej pozie przestraszonego (zyje).

Obsada 

1x Pokolec krolewski (9cm)

1x Borsuk (11cm)

2x blazenki (4cm)

1x babka piaskowa (4cm)

2x krewetki (wundermani, pistoletowa)

1x doktorek (4-5cm)

1x Ctenochaetus Strigosus (9cm)

1x Chelmon (4cm)

Kilka slimakow i jeden jeżowiec 

Obsada poza chelmonem ma około roku baniak półtorej roku.

NO3 przed podmianą 25mg test Salifert badanie zrobione przed podmiana

Dmucham Maxspect 250xf jakiś 20-50% mocy plus dwie pompy obiegowe dcp 2500. 

 

Co zrobiłem w ostatnim czasie zatrzymywałem obieg wody podczas karmienia tak żeby Chelmon mógł spokojnie coś wciągnąć. Ostatniej nocy wyłączyłem 250xf czytałem że zbyt mocne dmuchanie moze przeszkadzać Chelmonowi w poruszaniu się po baniaku.

No i standardowo od kiedy jest zwiększyłem karmienie standardowo były platki rano i w południe szczypta a wieczorem dwie kostki. Od kiedy jest chelmon 3 - 4 kostki wpadają ( Chelmon przyszedł we wtorek test był w czwartek i podmiana po badaniu wody tez w czwartek)

Czy mogły skoczyć parametry tak znacząco że ryby przestaly jesc a może je przekarmilem ? Moze coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lej coś na pasożyty, obserwuj czy nie wysypuje ryb. Mogłeś wraz z Chelmonem wprowadzić pasożyty. Ja zawsze jak dorzucam nową rybę to leje preis coly, kiedyś położyłem tak całą obsadę. Ryby padły w przeciągu 3 dni od wprowadzenia nowej rybki. 
 

Co do samego chelmona to nie błąd, to super rybka. Jak wcina mrożonki to się utrzyma, ważne aby nie karmić artemią tylko. Ona ma bardzo mało składników odżywczych, różnorodność pokarmowa to podstawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.