Skocz do zawartości
ZiZi

prąd w góre

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie przyszło 900 zł 1-sza rata, a później po 400/mc :con

Okazało się jednak, że licznik jest zwalony i będe to wyjaśniał, bo kręcił się ruchem jednostajnym (15 kWh w dzień i 15 kWh w noc (spisywałem o ustalonych godzinach), a jaka jest różnica pomiędzy ilością sprzętu pracujacego w dzień a w nocy...

Niedługo to będzie się trzeba przesiąść na LED'owe oświetlenie baniaka zasilane z baterii słonecznych, a cyrkulacje bedziem robić ręką :)


""""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thom mogles nie przystawiac magnesu do licznika:D:D:D

(zartuje zebys nie wzial tego do siebie)

A swoja droga my od lutego przeprowadzamy sie do mieszkania gdzie tylko jest prad....:-( ciekawe ile tam beda wynosic rachunki teraz to 160 zl/2 m-ce wiec nie jest zle.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

straszcie mnie straszcie :)

na dniach dostane rachunek za swoje pierwsze 2 miesiace z 300l w domu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mati, nie czytales poradnika morszczaka :)

Przy zakladaniiu akwarium nalezy jednoczesnie kupic polowce nowy piec elektryczny/zmywarke/suszarke lub co tam wolisz. wazne zeby bylo duze - im wieksze tym latwiej wmowisz ze ten rachunek to wina zony :haha


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@mati, ja rozliczam się za energię w cyklu miesięcznym ,mniej boli :).

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa. nie panikujcie. za pare dni nowa wladza nadejdzie. bedzie wszechobecny dobrobyt. podwyzki pensji z nawiazka zrekompensuja wam podwyzki cen energii.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harnaś zapomniałeś o gruszkach na wierzbie :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak zona wlaczy telewizor to leci 1,4 KW (baniak okolo 1 KW w dzien), a poniewasz zajmuje sie 4 miesieczna "maluszka" to TV gra caly czas no i oczywscie pralka, zmywarka, komputery i inne mikrofale, tak wiec jak pisalem wyzej najdrozszym hobby jest posiadanie zony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skora jestesmy przy pradzie to czy ktos mnie moze wytlumaczyc(nie znam sie na elektryce nic a nic)...pompa ktora ma np.15w ciagnie te 15w i mozna to obliczyc,podobnie jest e zarowka...ale przeciez lodowka ma tez 220w a nie wierze ze ciagnie tyle(klasa a)...komputer tez ma 220w i tez niemozliwe ze by zarowka 220w ciagnela tyle co komputer...jak z tym jest?...jak obliczyc zuzycie pradu komputera na godzine?...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla takich pracujacych chwilowo urzadzen to mozna podlaczyc licznik (ktos tu na forum pisal, nawet dosc tanie takie ustrojstwo bywa), np na dobe (lub kilka) ktory pokaze faktyczne zuzycie energii.

nawet dla swietlowek czy HQI moze to byc inna wartosc niz nominalna (czytaj wieksza :) )


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki licznik, podaje takze chwilowy pobor pradu, moc czynna, wspolczynnik mocy, tarfy, zuzycie w kW/h... i tak dalej - stad wiem, ze jak komputer nie pracuje to pobiera prawie 30W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Iceberg :

Skora jestesmy przy pradzie to czy ktos mnie moze wytlumaczyc(nie znam sie na elektryce nic a nic)...pompa ktora ma np.15w ciagnie te 15w i mozna to obliczyc,podobnie jest e zarowka...ale przeciez lodowka ma tez 220w a nie wierze ze ciagnie tyle(klasa a)...komputer tez ma 220w i tez niemozliwe ze by zarowka 220w ciagnela tyle co komputer...jak z tym jest?...jak obliczyc zuzycie pradu komputera na godzine?...Pozdrawiam...

A ja odnoszę wrażenie, że ktoś tu myli Waty z Voltami...


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewa to prowokacja..:) Ice - szkoda, ze masz tak slaby komputer :):)... ale za to lodowke i zarowke.... calkiem niezla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZiZi :

Ewa to prowokacja..:) Ice - szkoda, ze masz tak slaby komputer :):)... ale za to lodowke i zarowke.... calkiem niezla :)

Zaznaczylem ze sie na elektryce nie znam podobnie jak na matematyce...jezeli komus sie uda dadac x plus y,pomnozyc to przez x1,nastepnie podzielic przez x2 do tego podciagnac do potegi y1 to na pewno nie mnie...wiec moj post nie jest prowokacja w przeciwienstwie do postu Twojego,ktory prowokacja tez nie jest,za to ma cos wspolnego z jasnowidzeniem...niestety blad...Na sprzetach domowych nie jest nigdzie napisany pobor mocy w watach,wiec logicznie to sobie wyjasnilem ze to standard 220w...widocznie sie mylilem bo nieomylny tez nie jestem...Komputer ciagnacy 30sci watt to rzeczywiscie sporo ale nie wiedzialbym o tym gdyby nie twoj post,gdyz nie jest to tez nigdzie napisane...220-250V/50Hz ,tylko to widnieje na wszystkich sprzetach w przeciwienstwie do sprzetu akwarystycznego,gdzie jest podane np.220v/50Hz/30watt...no coz akwarystyka jest chyba bardziej precyzyjna...nie pozostaje mnie nic innego jak kupic piec najwiekszych chlodziarek platynowych i zrobic z nich lodowke...wtedy bede wiedzial jaki jest jej rzeczywisty pobor mocy...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ice - komputer tyle bierze gdy nie pracuje, jak pracuje to 400-600 W :) - przynajmniej moj

wlasciwie to nie moge sie odnalesc w tym co piszesz.. poddaje sie i oczywiscie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak zle :D

normalnie cos kolo 120 / 2 miechy

dzisiaj rachunek na 264 / 2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wyslalem 306 zl :D

za 2 miechy :D

podejzewam wzrost o jakies 50-80 zl jak uruchomie 375l...


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi kobieta swego czasu kazała założyć podlicznik na wszelakie akwaria terraria itp wyszło troche mniej niż z sum poboru - ale później podłączyłem jej kompa, audio i tv :D)i troszke stres sie rozładował a na miesiac wychodzi cos ok 300

ele czesto jakies elektronarzędzia pracuja

polecam zakup takiego podlicznika - widzialem jakies wersje wkladane do kontaktu - coś w rodzaju listwy szybko możemy sie dowiedziec gdzie te elekrtonki znikają : a place ok 300zl tyle ze miesiecznie) i jeszcze jakas skandaliczna prognoze przyslali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ciamcia ale u ciebie nie chodza non stop 2 kompy :D + czasami laptop + prawie caly dzien radio + telewizor i inne sprzety i na pewno nie grzejesz calej wody w domu pradem (ja tak mam niestety)

wiec uwazam ze mam w miare niski rachunek jak za 2 miechy :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatni rachunek za 2 miesiące wyszedł 390zł z groszami :/ dwa akwaria: morskie 180 + holender 420, dwa kompy, pozatym standardowy sprzęt domowy. ...nic, tylko się:drink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja wyszła z PIS, na zakończenie kadencji PIS zrezygnował z niej dając wolną rękę PO. Tak aby naród znienawidził ich od razu od samego początku kadencji. Więc na chwilę obecną podwyżki nie będzie. Żródło RMF FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja zauwazylem w wiadomosciach informacje ze prad jednak nie zdrozeje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez to widzialem mati


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zdrożeje czy nie ???

dziś ktoś mi mówił ze oprócz podwyższenia od początku roku w 3-4 kwartale podwyżka o prawie 100%

ma ktoś jakieś wiarygodne informacje ??


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.