Skocz do zawartości
sebastian wieden

obsada w 250 litruw

Rekomendowane odpowiedzi

ostracion cubicus

2 blazny

chelmon rostratus

siganus vulpinus

5 chromisuw

i do tego jeszcze 2 ryby nazw niestety nieznam cale biale sa i w piasku siedza i miela tylko ten piasek

wychodzi 12 ryb dalo by sie trzymac czy niema szans

dziekuje


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile litruw w litrze ?

polowa obsady, ktora wymieniles nie przezyje Ci pewnie pierwszego tygodnia, jesli nie dnia...zacznij od chromisow. potem dodaj ewentualnie blazny i babke.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, rozumiem, ze chromisuw to podobny wynalazek co dwusuw tak?


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi ale ja mam taka obsade od poczatku strasznie duzo czytalem forum wszystkie ryby zyja korale tez rosna napisalem ze mam 40 kg skaly pomylilem sie mam 30 kg akwa ma 6 miesiecy ostatnia ryba co dodalem to bylo miesiac temu ostracion mam bardzo dobry odpieniacz

dalem zapytanie co by bylo jak bym taka obsade dal niechcialem pisac ze posiadam aby odrazu od was niemilych sluw uslyszec chodzi mi tylko ze kazdy pisze ze potrzeba minimum 20 procent skaly ja mam tylko 30 kg to tego dobry odpieniacz uv wlaczone caly czas prawda taka ze duzo bakteri leje chodzi o zeovit produkty wegiel co dwa tyg wymieniany

tutaj wsumie nieznam nikogo kto mial by 20 procent zywej skaly kolega ma 1000 litruw i tylko 100 kg a reszta to riff

a wiec jak myslicie powinienem wylowic z dwie rybki czy zostawic tak napewno jak podrosnie inagus vulpinus to kolega otrzyma w prezencie narazie wszystkie sa malutkie

dziekuje


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytalem sie was poniewaz juz zglupialem tutaj muwili ze niebedzie problemu dopuki rybki nie podrosna a na forum wyczytalem ze niebylo by szans utrzymac takiej obsady ze grozi to zalamaniem systemu


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sebastian wieden :

tutaj wsumie nieznam nikogo kto mial by 20 procent zywej skaly kolega ma 1000 litruw i tylko 100 kg a reszta to riff

to ciekawostka :) bo ja mam w moich 60l ponad 30kg skaly :)

no dobra 70 bo z sumpem ale tam niewiele wody jest :)

wiec i tak przekraczam 20% :]


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filavandrel

chyba połowe tej skały masz w sumpie, co ? :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam akwaria prowadzone w calosci bez zywej skaly :) No, przeciez kazde akwarium jest inne, kazdy ma jakas tam swoja filozofie akwarystyki morskiej ktora wprowadza w zycie. Zobaczcie: jedni klna na MM a inni, jak np. kolega Osad, maja piekna akwaria na MM. Jedni swieca HQI - inni wylacznie T5. Jedni suplementuja co sie da a inni w ogole nic. Jedni maja 10 cm. piasku a inni nie maja wcale. Jedni maja reaktor a inni Ballinga. Jedni maja odpieniacz wielkosci pralki Frani a inni nie maja w ogole. Jedni maja komputery a inni totalny low-tech. Wreszcie: jedni maja 30% zywej skaly a inni tylko to co z koralami przyjdzie. I wszyscy oni osiagaja porownywalne efekty... :)

Taka to juz jest ta akwarystyka morska... teoria bardzo czesto rozmija sie z praktyka, w sumie o wiele mniej nie wiemy niz wiemy... ale to jest wlasnie takie pociagajace i fascynujace :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian

Napewno siganus vulpinus bedzie zbyt duzy do tego zbiornika.

Od razu nie musisz go oddawac, tak szybko to sie dobry system nie zalamie. Mozesz testowac wode na PO4 i NO3 i bedziesz wiedzial, czy filtracja nie jest dla tylu ryb za slaba. To czy juz czas tego liska oddac czy nie poznasz tez po jego zachowaniu.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aquamaniac - jedni maja to, inni co innego - racja. Akwarystyka morska jest w takim a nie innym stadium rozwoju ze wiele jest jeszcze tzw. 'praw objawionych'. Nasze forum poprzez niektorych przedstawicieli forsuje te prawdy traktujac je jako 'jedynie sluszne' - czy to dobrze, czy to zle ?? Kazdy niech sam sobie odpowie.

A tekst o 30 kg skaly w 60 litrowym zbiorniku - albo posiadacz ma popsuta wage, albo skale zmielona na zwir fi-10mm bo inaczej to sie chyba nie da zmiescic tak duzej ilosci skaly w tak malej obietosci.

Efekt jest taki jaki jest: cyt. z Sebastiana W. "...dalem zapytanie co by bylo jak bym taka obsade dal niechcialem pisac ze posiadam aby odrazu od was niemilych sluw uslyszec...". Troche to przykre, ze tak fajne hobby odbierane jest w ten sposob.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alef, ale przyznasz, że ty sam też próbujesz lub próbowałeś forsować pewne metody filtracji :)

Moim zdaniem krytykowanie skrajnych sytucji np. akwarium 40l, a do niego ukwiał + 4 błazenki + 5 krewetek + 5 chromisów + 2 pokolce jest celowe bo to jest po prostu okrutne znęcanie się nad zwięrzętami. Jeśli ktoś ma 100l akwarium i chce tam wsadzić jakiegoś małego pokolca tymczasowo i jak podrośnie wymieniać na następnego malutkiego to cała sprawa wygląda inaczej. Kiedyś Andrzej pokazywał akwarium kolegi, które zdaje się miało 80l, pływał tam malutki hepatusik. Zostało od razu wyjaśnione, że jest tymczasowo i jakoś nikt psów na nim nie wieszał. Temat ma jeszcze drugą stronę medalu - trzeba sobie zdawać sprawę, że jeśli przerybimy zbiornik i co za tym idzie będzie w nim podwyższony poziom tyksyn oraz związków organiczynych to możemy zapomnieć o hodowaniu bardziej wymagających zwierzaków np. niektóre lps-y, zdecydowana większość sps-ów jak i niektóre delikatne gatunki ryb.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

1. moje, jak ty to mowisz 'forsowanie' biobali: zauwaz ze wypowiedz dotyczyla metody filtracji w akwarium BEZ (lub bardzo malej ilosci) zywej skaly - wskaz mi lepsza metode filtracji w akwariach FO w ktorych znajduje sie piach, dekoracyjna ilosc skaly (powiedzmy 1-2%) i ryby.

2. dlaczego zakladasz, ze kazdy akwarysta morski to akwarysta, ktory klasyfikuje artakcyjnosc zycia w swoim akwa tak jak ty, i wielu tutaj, czyli: najpierw SPS, potem LPS potem wymagajace ryby, potem dlugo nic i na koncu ryby tzw. zwykle oraz korale miekkie. Nie chce umniejszac dekoracyjnosci akropor i nie chce twierdzic, ze hodowca akropor NIE MUSI zapewnic im warunki idealne (a wiec wlasnie zywa skala, zywy piach, solidne refuugium itd. itd.).

3. co do znecania sie nad zwierzetami - obsada, ktora wymieniles to rzeczywiscie przesada, ale kolega Sebastian ma akwa 250L a nie 40L. Nie uwazam, zeby trzymanie pary blaznow w 40L akwarium bylo jakims znecaniem sie nad nimi. A 'prawda objawiona' mowi ze 40L na pare to za malo. Dlaczego za malo ???

4. W przerybionym zbiorniku dobrze prowadzonym nie ma problemu podwyzszonego poziomu toksyn - chyba ze ktos nie filtruje i nie podmienia wody. Problemem jest podwyzszony poziom NO3 - chyba ze NO3 to toksyna - mam inne zdanie na temat toksycznosci NO3. Co innego jest przerybienie w akwarium glownie Z RYBAMI, a co innego w typowej rafie z SPS. Przerybienie nie meczy ryb, tylko poczucie estetyki wlasciciela - i jego kieszen sponsorujacą wydatki na walke z organizmami, ktore kochaja duze NO3 (duze, czyli na poziomie 5-20ppm). Zaznaczam, ze piszac 'przerybienie' nie mam na mysli trzymania duzych ryb w malym zbiorniku - naso w 100L itp - bo taka sytuacja przerybieniem nie jest.

to tyle

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odp. 1:

np. DSB, bardzo wydajny odpieniacz, filtr glonowy - wszystkie te metody są dużo lepszym rozwiązaniem od biobali

odp. 2

Rebciu :

Temat ma jeszcze drugą stronę medalu - trzeba sobie zdawać sprawę, że jeśli przerybimy zbiornik i co za tym idzie będzie w nim podwyższony poziom tyksyn oraz związków organiczynych to możemy zapomnieć o hodowaniu bardziej wymagających zwierzaków np. niektóre lps-y, zdecydowana większość sps-ów jak i niektóre delikatne gatunki ryb.

Napisz mi gdzie ja napisałem coś o atrakcyjności? Napisałem, że trzeba sobie zdawać sprawę bo często akwarysta przy przerybionych zbiornikach nie może utrzymać przy życiu wymagających gatunków.

odp. 3

gdzie ja napisałem, że Sebastian się znęca nad zwierzętami? Poruszyłem ten temat bo ostatnio jest wiele dyskusji o znęcaniu się na rybami. Najpierw się wczytaj w to co napisałem i potem komentuj.

odp. 4

NO3 w niewielkiej dawce ok. 2-5mg/l nie stanowi problemu lecz czym większy ich poziom tym gorzej. Organizmami, które uwielbiają poziom 5-20 są m. in. glony i ta promowana przez Ciebie metoda filtracji właśnie powoduję skok poziomu NO3 w górę.

alef, tak na koniec - przeczytaj dokładnie to co piszę i nie traktuj wszystkiego jako atak na Twoją osobę. Trochę poczucia humoru by się przydało i patrzenie z innej perspektywy. Jeśli chcesz następną zadymkę to ja oczywiście jestem gotowy ale zaznaczam, że starałem się wypowiadać merytorycznie, a uwaga o promowaniu tak mi jakoś wyszła po przeczytaniu Twojego poprzedniego postu bo wiem, że "ciołeś" m. in. do mnie :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie tne do ciebie - tne do wszystkich, ktorzy uwazaja, ze na akwarium morskie trzeba wydac 10tys i modlic sie o to, ze jakis guru pomoze w jego utrzymaniu.

Wymieniles DSB (drogo), mocny odpieniacz (tez drogo) oraz refuugium (rowniez drogo).

A dlaczego nie 60L akwa z rybami i miekkimi, zwykly kubel z ceramika czy biobalami, troche skaly, jakies swiatlo i tyle ? Trzeba od razu DSB, refuugium i ATI BM za 2tys ?? Chyba mozna. Tyma bardziej, ze chyba wszyscy wiemy za co odpowiedzialny jest odpieniacz, za co refuugium a za co DSB. To jest system - kazda z tych metod z osobna to kicha. 60L akwa FO na filtrze z gąbki przezyje ale na samym odpieniaczu juz nie zabardzo.

co do gradacji atrakcyjnosci - mowie o caloksztalcie wypowiedzi tej i innych: w poscie pisales cos o 'zdecydowanej wiekszosci sps-ow'. Ja chce zasugerowac ze 'akwarium rafowe' to nie jedyna droga do morskiego - są tez inne, i nie powinno sie ich wybijac ludziom z glow.

co do 3 - nazywaj rzeczy po imieniu - wtrąciles sie do wątku zeby zrobic sobie wycieczke do mnie - po cholere piszesz o 'wielu dyskusjach o znecaniu sie nad rybami' :)

co do 4 - napisz mi, jaki ma wplyw NO3 na poziomie 20 na jakosc zycia 'zwyklej ryby'.

co do meritum: nie traktuje twoich slow jako atak na mnie :) czekam tylko, az napiszesz cos KONKRETNEGO - bo jak na razie, to na zadane pytania odpowiadasz 'całą masą drobiazgów' - poprostu. Tez jestes fanem prawd objawionych ??


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
alef :

ja nie tne do ciebie - tne do wszystkich, ktorzy uwazaja, ze na akwarium morskie trzeba wydac 10tys i modlic sie o to, ze jakis guru pomoze w jego utrzymaniu.

czyli co??? Twoim zdaniem wydałem kasę na akwarium i teraz mam problem??? Po co te wycieczki do portwela innych akwarystów??? Ja ciągle widzę u Ciebie jakieś kompleksy, do których jakoś nie możesz się przyznać. Ile ty masz akwarium, że jesteś tak wszechwiedzący i masz monopol na jedną słuszną drogę akwarysty morskiego.

alef :

...Tyma bardziej, ze chyba wszyscy wiemy za co odpowiedzialny jest odpieniacz, za co refuugium a za co DSB. To jest system - kazda z tych metod z osobna to kicha. 60L akwa FO na filtrze z gąbki przezyje ale na samym odpieniaczu juz nie zabardzo.

Z tą gąbką tylko udowadniłeś, że nić o akwarystyce nie wiesz.

alef :

co do gradacji atrakcyjnosci - mowie o caloksztalcie wypowiedzi tej i innych: w poscie pisales cos o 'zdecydowanej wiekszosci sps-ow'.

No i co z tego, że tak napisałem. Napisałem bo ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ wymaga bardzo dobrych warunków i co z tego? Zastanów się czy jesteś super-hiper akwarystą czy psychologiem, a może wróżką bo czytasz między wierszami to czego ja nie widzę.

alef :

co do 3 - nazywaj rzeczy po imieniu - wtrąciles sie do wątku zeby zrobic sobie wycieczke do mnie - po cholere piszesz o 'wielu dyskusjach o znecaniu sie nad rybami' :)

Ty wcześniej zrobiłeś wycieczkę do mnie i jak potem napisałeś, że ta wycieczka była nie tylko do mnie więc nie rób z siebie ofiary. Ty możesz pisać o innych pogardliwie np. "puryści", inni nawet zażartować nie mogą ani przypomnieć, że pisząc

alef :

Nasze forum poprzez niektorych przedstawicieli forsuje te prawdy traktujac je jako 'jedynie sluszne' - czy to dobrze, czy to zle ?? Kazdy niech sam sobie odpowie.

krytukujesz też swoje zachowanie próbując promować biobale.

alef :

co do 4 - napisz mi, jaki ma wplyw NO3 na poziomie 20 na jakosc zycia 'zwyklej ryby'.

co do meritum: nie traktuje twoich slow jako atak na mnie :) czekam tylko, az napiszesz cos KONKRETNEGO - bo jak na razie, to na zadane pytania odpowiadasz 'całą masą drobiazgów' - poprostu. Tez jestes fanem prawd objawionych ??

Jak dla mnie możesz trzymać zwierzęta nawet z poziomem 100 mg/l tylko niepotrzebnie tak te NO3 promujesz. Widzisz są na tym forum osoby z ambicjami, które jeśli jeszcze nie mają to napewno myślą o jakiś koralach twardych i Twoje poglądy napewno im nie pomogą utrzymać ich w dobrej kondycji.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pustosłowie plus obelgi :) ot i cały rebcio :) jak ja cie chlopie lubie hehehehehhehehehe


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę wskazać te obelgi:D ja nie nazwałem Cię "pustogłowiem" i pozostawie decyzję o zakwalifowaniu kogokolwiek do tej kategorii osobom czytającym ten wątek - no chyba, że znowu wytniesz co-nieco :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym razem nie wytne bo wiem ze dyskutant raczej mało honorowy jest i w rewanżu swoich wypowiedzi nie wytnie.

proponuje naukę czytania

EOT


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że wtrące, fajny post ;-)))))

Jeden podpuścił niewinnym pytankiem fachowców do dyskusji i mamy ostrą wymiane zdań. ! (ale czy na temat?)

Panowie, więcej luzu... i konkretów tematycznych...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie - konkretów :) mi wolno bo fachowcem nie jestem :) i nie zamierzam być - ja mam akwarium i trzymam w nim ryby :)


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mało honorowy tylko nie widział powodów do wycinania tym bardziej, że to Ty mnie bezsensownie zaatakowałeś i jak widzę masz cały czas alergię na mnie. Mi to nie przeszkadza ale może tak jak już w tym wątku sugerowałem - lepiej pisać coś merytorycznego lub jeśli jekieś docinki to z uśmiechem, a nie "pienić się" bez powodu.

PS. Już raz mnie przekonywałeś abym przestał pisać na tym forum i odpowiedziałem, że nie ma takiej możliwości więc pozostaje Ci przyzwyczaić się do mnie :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój ty drogi @rebciuniu :)

w tym wątku też cie zaatakowałem ?:)


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watek dotyczy gestosci obsady, moze nalezaloby zamknac obu dyskutantow w 1 malym pokoju, i moze doszliby do porowumienia, a przynajmniej bylby jasny zwyciezca dyskusji :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, sam się zaatakowałem. Już Ci wcześniej pisałem, że patrzysz na moje wypowiedzi z dziwnej perspektywy i zaczynasz się dziwnie denerwować. Tak czy inaczej ta moja uwaga była raczej następstwem tego tekstu

alef :

Nasze forum poprzez niektorych przedstawicieli forsuje te prawdy traktujac je jako 'jedynie sluszne' - czy to dobrze, czy to zle ?? Kazdy niech sam sobie odpowie.

bo chciałem Ci uzmysłowić alefku, że krytykujesz sam siebie. Na drugi raz napisz konkretnie jak facet z jajami kogo masz na myśli i tyle.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.