Skocz do zawartości
Ben_sage

Lysmata debelius parka do 80x35cm i ok.12 kg skaly?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie ciup poprawione baniak 80x35 obsada to miala by byc parka debeliusów ilosc skaly to ok.12 kg.

Czy faktycznie aż tak fatalnie bedzie zobaczyc je w takim akwarium ?

czy może ludzie tak pisza bo wczesniej tak wyczytali a praktyka z tym 0 ??

Chce podjąc juz ostateczna decyzje bo jesli tak to kupie inne chodz nie ukrywam iż te podobaja sie mi

Jyż kupione amboniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są ładne to fakt. Niestety są bardzo płochliwe i nie widać ich na co dzień. Kryją się w skałach. Dwie w takim akwa mogą być. Poszukaj info w archiwum.


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą krewetkę i faktycznie za dnia rzadko wychodziła zza skał a jeśli wyszła to łatwo się płoszyła dopiero po zgaszeniu świateł wychodziła.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem dwie ale jakos sie nie lubily. jedxa wszystko nawet platki. i faktycznie najlepiej im w skalach skad "poluja" na ryby do czyszczenia:) fajny widok:)


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz jedną to tak , jakbyś 100 zł za szafę wrzucił. Wiesz , że gdzieś jest ale nic więcej. Przerabiałem to . Chyba , że nie masz zakamarków i wszystko jest na widoku.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,miałam 3 i były bardziej śmiałe niz w przypadku jaednej. Co do długosci życia to sama się zastanawiam- podobno krewetki zyją krotko. miałam 1 , dokupiłam 2. pierwsza zyje nadal jest u mnie trzeci rok. druga przezyła rok a razem z nią kupiona trzecia niecałe dwa lata.

Z tego cowiem to wszystkie trzy były debeliusy, ale ta pierwsza była kupiona nieco większa i intensywnie czerwona, a obecnie widzę w sprzedazy tylko takie troszeczkę ciemniejsze.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shimek podaje, ze krewetki zyja okolo 2-3 lat. Wurdemanii wedlug niego zyja troszke dluzej od amboinensis czy debelius.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! to prawda,ze te krewetki sa plochliwe,i widac je w akwarium rafowym w zasadzie w czasie karmienia,dlugosc zycia 3 lata max,wytrzymale (jak na krewetki)


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatecznie mam baniak 80x35 przykro mi sie zrobilo jak tak wszyscy krytykuja je :)

Zdecydowanie mi sie bardziej podoba od ambonisis co nie oznacza ze i ona jest bee.

Mam w akwa 80x35 11-12 kg skaly i nie wiem czy parka 2 sztuki moga być czy też ich zupelnie nie zobacze w dzień ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.