Skocz do zawartości
Muniek

pomy do Profiluxa Plus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie zeby skompletowac zestaw Profilus plus pompy zeby to dzialolo co musze jeszcze dokupic? Czy np listwe za 500 zeta a moze cos jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz ja nie mam jeszcze profiluxa. Chcialem go kupic razem z pompami dozujacymi. Z tego co widzialem to ten profilux za 1099 zl jest goly. Zastanawiam sie czy jak kupie ten komputer oraz pompki dozujace to zeby mi to dzialalo bede musial dokupic listwe, ktora kosztuje z tego co widzialem jeszcze 500 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ci Profilux i do niego pompy dozujące, nie jest ci potrzebna listwa odrazu, z czasem ci się przyda do sterowania innymi duperelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec :) co to znaczy ze belka elektroniczna nie jest potrzebna ?:)

recznie na klawisze bedzie naciskal co jakis czas, kazda pompke z dozownika oddzielnie ?

...czy tez ma ja podpiac pod zegar czasowy ..? i ktora niby z kolei bedzie w tym czasie wlanczana ?chyba ze wszystkie jednoczesnie , ale zcy to dobre rozwiazanie ? jak Ty to widzisz opisz, bo tego nie kumam :]

Potrzebna jest listwa , odpowiednie ustawienie w sofcie i odpowiednie firmware zeby listwa dzialala , bo moze byc tak ze nie zadziala jak bedzie inna wersja ( i wtym miejscu wielkie thx dla Marti`ego)

Do automatycznego funkcjonowania dozownika , potrzebujesz komputer Profilux II Plus , dozownik i ta belke elektroniczna .

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem bo widziałem. Pompy dozujące profiluxa połączone są z wyjściem cyfrowym S1-S4 sterowane przez tajmer z profiluxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ze bez belki elektronicznej nie wiem czy zostana one zalanczane ?

zreszat sam to zara zsprawdze bo widziec to sobie mozna :)

Zaraz to sprawdze , jak dziala to zwroce honor :)


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale bez belki to niczym innym nie mozesz sterowac. Moim zdaniem profilux bez belki to pomyłka. To jest pierwsza rzecz jaką trzeba kupić od razu z komputerem.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokupiłem teraz drugi zestaw pomp dozujących do Profiluksa i będę walczył z podłączeniem ich :D

Jedne pompy śmigają aż miło :D , podają Ca, Mg i Kh

Teraz chcę podłączyć drugi zestaw pomp dozujących GHL a na nich: Grotech A, B, C, M

Ciekawe gdzie podłączyć drugie pompy, jak wszystkie gniazda mam zajęte :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dołaczę z pytaniem , bo w instrukcji jest to dla mnie niejasne albo mój angielski jest za cieńki :D

W pierwszym S1-S4 mam wpiętą pompe dozujacą (podłączoną jako Digital), w drugim S-5-S8 listwę zasilajacą.

Czy mogę dokupić listwę zasilajacą Digital i wpiąć ja "szeregowo" w pompę. Bo tak wyczytałem w instrukcji - tylko czy dobrze :D

Inaczej byłbym zmuszony do zakupu modułu rozszerzajacego o kolejne gniazda S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego !!!

Pierwszy zestaw pomp mam podłączony do wejścia S1-S4 i ustawiony jako digital, po podłączeniu drugiego zestawu pomp wtyczką do pomp pierwszych działają równolegle a nie mam możliwości sterowania każdą z 8 pomp oddzialnie.

Coś żle robię. HELP

Czy ma ktoś dwa zestawy pomp GHL podłączonych do profiluksa jako dozujące?

Pozdr.

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tata :

Nic z tego !!!

Pierwszy zestaw pomp mam podłączony do wejścia S1-S4 i ustawiony jako digital, po podłączeniu drugiego zestawu pomp wtyczką do pomp pierwszych działają równolegle a nie mam możliwości sterowania każdą z 8 pomp oddzialnie.

Coś żle robię. HELP

Czy ma ktoś dwa zestawy pomp GHL podłączonych do profiluksa jako dozujące?

Pozdr.

Łukasz

Dlatego pracują razem bo mają te same numery.

W wersji 3.05 można zaprogramować numery pomp.

Podczas programowania musi być podłączony tylko 1 zestaw.

Każdy zestaw pomp programujemy oddzielnie.

I tak dla pierwszego ustawiamy od 1 do 4, dla drugiego od 5 do 8.

2089-untitled.jpg


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Marti701 :

Czy tak samo mogę zrobić podłączając jako pierwszą pompę dozującą i przydzielając jej 1-4 a następnie podłączajac listwę zasilającą 6D-D i przydzielając jej 5-10, a następnie połaczyć je szeregowo? W instrukcji do 3.04 jest napisane, że można łączyć pompy z cyfrowymi listwami?

Z góry dzieki za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

Tylko muszą mieć tak jak napisałeś inne adresy.

Należy tylko pamiętać że przy programowaniu adresów, na linii może być podłączone tylko 1 urządzenie.

Czyli jak programujemy pompy to tylko one muszą być podłączone do profiluxa.

5-8 nie programujemy, bo jest to drugie gniazdo profiluxa, więc pompy dajemy 1-4 a listwe 9-14


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa, dzięki wielkie !!!!!!!!!!!

za***ista zabawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki z GHL-u się starają :D

Coraz fajniejszy robi się Profilux :yes


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że właściwości to to ma niezłe, pewnie niektórzy mnie skrytykują, ale ja podpiołem pod niego praktycznie wszystko co się da.

Myślę jeszcze o rozszerzeniu o: druga listwa 230V, modół do pomiaru zasolenia, czujnik poziomu wody optyczny i co tam jeszcze się da :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik optyczny bardzo bardzo polecam. Jestem z niego bardzo zadowolony można precyzyjnie ustawić i jest niezawodny.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.