Skocz do zawartości
valderama33

świetlówki power compat co sądzicie

Rekomendowane odpowiedzi

pytanko co sądzicie o świetlówkach pc bo mam okazję zastosować je w swoim zbiorniku 120 50 50 i nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie. konkretnie 4x 55 w jak sie nie mylę czy można uzyskać podobny efekt jak przy t5 i jak jest z wyborem barw na rynku prosze o pomoc PILNE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj

świetlówki power compact są drogie, i w polsce nie jest łatwo je kupic - w dodatku jesteśmy zdani na droższych (lepszych?) producentów - nie ma tanich zamienników, mam jedną lampe 54w bodajże ( w słodkowodnym ) od pół roku i niestety wymiana się szykuje.Co do trwałości i ekonomiczności wydaje mi sie że jest podobnie jak w T5. Zdecydowanie polecam wybór T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. Wybór jest spory - tylko, że nie w naszym kraju:) Ponieważ u nas są mało popularne więc i wybór marny.

W Polsce są dostępne bez problemu Power Compacty Arcadii Marine White 14000K i Marine Blue (aktynika).Ceny wcale nie są wysokie - Marine White 55W to 78zł a Blue 55W to 89zł - dopiero co kupowałem.

Przy specyficznej długości akwarium np. 80cm są wręcz tańszym rozwiązaniem ponieważ alternatywą dla świetlówki PC 55W są dwie świetlówki T5 24W. Niedość, że otrzymamy mniejszą moc to napewno dwie T5 będą droższe od jednej PC 55W

Biorąc pod uwagę dużą trwałość tego oświetlenia i dużą moc strumienia świetlnego nie jest to rozwiązanie w żaden sposób gorsze niż T5 - poza wyżej wspomnianym niewielkim, w naszym kraju, wyborem świetlówek. Dla niektórych małych zbiorników mogą się okazać najlepszym rozwiązaniem.

A'propos wyboru - parę lat temu wydzwaniałem po calej Polsce aby kupić jakiekolwiek swietlówki T5 nadajace się do morskiego akwarium a ceny były z kosmosu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde jest problem z kupieniem tych świetlówek - t5 o różnach temperaturach kupowałem bez problemu w zwykłej hurtowni elektrycznej a z PC był naprawdę problem- i o ile świetlówki philipsa T5 można naprawde już za rozsądne pieniądze kupić to 1 W w wypadku PC będzie prawie 2x droższy. Sam mam kiepskie doświadczenia z tymi świetlówkami - niecałe pół roku pracy i zaczyna migotać i 80 zł na następną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciamcia :

Sam mam kiepskie doświadczenia z tymi świetlówkami - niecałe pół roku pracy i zaczyna migotać i 80 zł na następną...

:wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.