Skocz do zawartości
Olek

ZEOvit

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do uzytkownikow filtrow do zeowitu.

W przypadku mniejszych zbiornikow (np u mnie wychodzi 0,5l wkladu) mozna zastosowac ten oryginal filtr gt, czy kz, ktory miesci 5l, czy lepiej zbudowac cos samemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz uzyc kaskady hagena - takze będzie działała

pozdr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dzialac bedzie na pewno tylko pytanie jak?:D

Podobno i w rajstopie dziala:)

Chcialbym cos kupic na przyszlosc, juz mam dosc kupowania na pol roku;).

Orientujesz sie moze Przemku, czy jesli kupie firmowy na 5l z wkladem 0,5l bedzie dobrze dzialal?

Pamietam, ze kiedys cos tam wprowadziles z zeovitu i miales takie do samodzielnego zlozenia. Moze one byly mniejsze?

P.S Znalazlem w reefshopie ten filterek- ale cos jest zepsute, probujac go otworzyc, otwiera mi sie grotecha.

W kazdym badz razie zauwazylem, iz jest model kz na 2,8l wkladu.

Moglbys napisac jaka wydajnosc maja uzyte w nich pompy eheima?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z thcskiba niech ci złoży coś małego - będzie tanio i pewnie :D lub FR 509 Delteca :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzieki Czarek- nie wpadlem na to aby uzyc do tego celu delteka FR 509, tylko tu sie nasuwa pytanie- bo widze, ze oryginaly maja takiego preta :D do potrzasania:)- jak trzasc FR509?:D

Pogadam z THCSkiba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapiesz i trzęsiesz :D to są małe urządzenia więc nie będziesz miał problemu :D

Tak na marginesie - skąd będziesz miał stały dostęp do wszystkich potrzebnych produktów korallen-zucht?


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to juz 2 sklepy maja w ofercie ich produkty. Jeszcze przed decyzja ostateczna skontaktuje sie z jednym. Teraz, gdy juz jestemy w strefie Schengen:D Niemcy sasiedzi, mysle, ze damy rade:yes

Tylko jeszcze zbiornik wyprowadze na prosta:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby nie bylo tak, ze bedziesz czegos potrzebowal na wczoraj a tu muka - zeovit nie wybacza takich akcji:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawe:), nadal sie zastanawiam czy dawac "caly" zeovit czy tylko poszczegolne dopalacze.

Tak wogole, to jest ktos na forum, kto prowadzi akwa ta metoda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek, musisz się zastanowić przed ostateczną decyzją przejścia na zeovit. Tu trzeba systematyczności i ciągłości w dostępie do odpowiednich poruktów KZ. Problemem mogą być miesiące skajnie zimne oraz skrajnie ciepłe, a chodzi konkretnie o bakterie. Jeśli przesyłka zamarźnie lub się przegrzeje w drodze do ciebie barterie popadają i masz poważny problem. Ja mam za sobą nieciekawą przygodę z tą metodą więc chcę Cię tylko ostrzec.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Czarku, ale teraz juz inne sklepy maja produkty kz w ofercie.

Po za tym w ostatecznosci, zawsze mozna sciagac z niemiec.

A co do temperatur- powiedz mi prosze, wystarczy zwykly termobox jak na korale, czy trzeba bardziej wyrafinowane pojemniki?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być przesyłka (pocztowa czy kurierska) to termobox nic Ci nieda.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tutaj pojawia sie problem.

Zastanawiam sie, czy dodawanie samych dopalaczy:) cos da, wogole to chcialbym zobaczyc zbiornik prowadzony na tej metodzie, czy rzeczywiscie korale dostaja takich kolorkow i czy jest to gra warta swieczki.

Policzylem orientacyjnie ile beda wynosic mnie te wszystkie cudowne buteleczki i na 200l wyszlo mi 30-50zl a wiec cena super, tylko pytanie czy to na prawde dziala:con

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa - tylko u nas w Polsce możesz mieć podobne przygody z baniakiem jakie i ja miałem. Nie chce Cię zniechęcać bo jeśli jesteś pewien, że będziesz miał buteleczki w każdej chwili odpowiednio dostarczone (temperatura) i jesteś w stanie codziennie poświęcić chwilę na dozowanie tego wszystkiego to nie widzę przeciwskazań.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z Lublina do najbliższego sklepu w Niemczech daleko

Czarek wie co mówi, sam to przechodził i ma raczej nie miłe wspomnienia


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o czas na potrzasanie i alchemie to nie ma problemu. Jedynie martwi mnie ten transport- postaram sie dowiedziec o jakies termoizolacyjne opakowania na wszelki wypadek.

Sprawa do przemyslenia, niekoniecznie musi byc sam zeovit, jesli te poszczegolne preparaty dzialaja to super. Tylko czy ktos je same stosuje:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Po Rebcia przygodzie rowniez zrezygnowalem z ZeoVitu , znajac jeszcez u mnie sklepy z ich wysylkami to nie chce ani tego ZeoVitu , ani czekania , ani rozczarowania pozniej , Rebcio madrze prawi .

Nie widze sensu uzalezniac sie od tych plynow Korallen-Zucht`a skoro w inny sposob mozna zrobic dobrze , o ile tez nie lepiej .

Od tych wszystkich cudow to trzeba uciekac jak najdalej :D

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olekszwarc chcialem wstawic zdjecie jaki ja posiadam,ale cos niewychodzi i zrobilem nowy temat tam mozesz zobaczyc.Niewiem czy mozna podac tutaj nazwe sklepu i ceny albo strone internetowa.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.