Skocz do zawartości
Slawomir

problem raktor wapienny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako nowy na forun chcialbym sie przedstawic: Slawek Janczar zam. Brenna ,to taki trojkat Bielsko Szczyrk Brenna.Akwarystyka morska zajmuje sie kilka lat bez wiekszych osiagniec , etap grzybki .Z Wasza pomoca chcialbym zabrac sie za prawdziwa morszczyzne . Mam mnostwo pytan , prosba o wyrozumialosc i cierpliwosc.

Zakupilem uzywany kompletny zestaw reaktor Deltec PF 509 + lAJON 120 i po uruchomieniu zamiast podnosic ph obnizyl ph do niebezpiecznych granic prosze o pomoc co zpapralem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec pierwsza rzecz w reaktoze musi byc obnizone PH inaczej nie rozpusci ci wkladu

ja mam ustawione na 6.50 z obnizaniem do 6.45 potem elektrozawor zamyka co2 i znow wzrasta do 6.50 i tak w kolko

edit:

w akwa wacha mi sie ph w nocy ok 7.90 w dzien ok 8.30

edit2:

jesli chcesz podniesc PH w akwa to musisz zastosowac mikser wody wapiennej (rozpuszczany wodorotlenek wapnia jest wysoko alkaiczny)

edit3:

aa i odciek z reaktora mam 1 kropla na 1 do 2 sekund


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybki odzew. Tylko ze jak pisalem mam caly osprzet tz.elektrozawor Co

lajona ktory ma ustawiona elektrode na 6.5 i wszystko dziala tyle ze w odwrotna strone .Piszesz ze nie podbile ph reaktorem to jakie jest zadanie reaktora . to majac reaktor musze stosowac podnoszenie wapna Barlingie m zreki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm widze ze nie doczytales troche tematu :D

wiec od poczatku

sa 2 metody

1. reaktor wspolnie z mikserem

2. baling (dozowanie recznie lub pompami)

zes wybral 1 metode

w reaktorze masz wklad z ktorego dzieki obnizaniu PH poprzez dodawanie co2 wytracasz (rozpuszczasz) CA i MG, odciek z reaktora jest alkaiczny i reaktorem (niech mnie ktos sprostuje jesli mowie glupoty) ustawiasz KH czyli twardzosc (powinna byc miedzy 8-10) no i dodajesz CA i MG do wody

drugie urzadzenie ktore powinno rownolegle pracowac jest mikser wapienny, podlaczasz go pod uzupelnianie wody RO do akwa, w mikserze mieszasz wodorotlenek wapnia z RO i dostajesz wysoko zasadowa wode wapienna - nia podnosisz PH no i uzupelniasz oczywiscie CA w wodzie

jesli chcesz wiecej wiedziec poszukaj na forum temat krazyl juz wiele razy


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ops dzieki S_Y_N_E_K masz racje walnolem sie :D

juz to poprawiam :D

ale takie bledy sie zdazaja po ktoryms piwku przed akwarium :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filavandrel :

ale takie bledy sie zdazaja po ktoryms piwku przed akwarium :D

:haha

zdarza się :D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.