Skocz do zawartości
nika

głośny odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

witam, po kilku (nieudanych próbach) "wyciszenia" odpieniacza, chcę spróbować przeciagnięcie rurki od powietrz na za okno. w związku z tym moje pytanie, czy rurka/jej wylot powinna być jakoś zabezpieczona na zewnątrz?czy tem. zimowe, np. - 18 stopni nie zaszkodzą ? mam możliwość przewiercenia albo ściany bocznej-wyjście na podwórko, lub też w podłodze-wtedy wyjście będzie w piwnicy.

a może jest jeszcze inny sposób?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pompke powietrzna na dworzeod prawie roku i nic sie z nia ani z akwarium nie dzieje.a wiercilem obok ramy.nie maco niszczyc okien i ram.jak kiedys zmienisz koncepcje to poprostu zaszpachlujesz dziure i juz a okna -ramy raczej nie naprawisz w ten sposob.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o.k. Darekn12, ja czytałam Twoje wcześniejsze posty na ten temat. ja natomiast chcę puścić samą rurkę i może jest to pytanie blondynki ale... czy nic sie nie stanie w akwarium, gdy np. ryrka bedzie zasysała powietrz o tem. - 18 stopni, czy może tak sobie zwisać ze ściany czy mam tez cos jeszcze z nią zrobić?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym dal ja tak zeby nie wlecialo w nia nic-woda,snieg itp itd.ja mam pompke w kartoniei przykryte woreczkiem foliowym.a o temp sie nie martw.po drodze to powietrze pewnie wezykiem bedzie szlo troszke w wodzie wiec nic sie nie stanie-ogrzeje sie do wlasciwiej temp.jesli w moim akwa nic sie nie stalo w twoim tym bardziej.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darekn12, bardzo Ci dziękuję.

pozdrawiam

monika


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nika, ale Ty chyba chcesz zmniejszyć hałas zasysania powietrza przez pompę odpieniacza, tak?

Walczyłem z tym dość długo testując różne rozwiązania. Jak wpiszesz w naszą wyszukiwarkę "tłumik" to powinnaś znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując, jak przedłużysz wężyk powietrzny za bardzo to wzrosną w nim opory przepływu i powietrza do odpieniacza wejdzie mniej. A chcemy żeby było go jak najwięcej. Może pomóc zwiększenie średnicy przewodu ale wszystko ma swoje granice :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rs, dziękuję za podpowiedzi. częścią tych postów już zapoznałam sie wczesniej, nasadkę od filtra wew. na wężyku też ćwiczyłam, i skłaniam się ku przedłużeniu wężyka na zewnątrz, chcociaż trochę mnie wystraszyłeś ;-) tymi oporami przepływu.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nika nie wiemna ile sa to opory powietrza ale ja mam wezyk z balkonu do akwa spokojnie z 5 m dl i jak dam nowa kostke do miniflotora to nie mialem roznicy czy pompka byla 1 md akwa czy 5 m od niego.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wezyk chyba z 7m i nie wplywa na prace odpieniacza :D


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika

Moze zanim kazesz mezowi rozwalac sciany, opiszesz troche jakie metody juz wyprobowalac?:D Jednak jakis tlumik bylby najprostszym rozwiazaniem; jest tu tego troche na forum.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darekn12, tylko my mówimy o innych odpieniaczach i nie wiem czy o tych samych wężykach. mój odpieniacz (ztego co widziałam to Iceberg też ma taki)wisi na akwarium i pod spodem jest pompka. jest cicha i nie ma tym problemu, ja mówię o wężyku na górnej części odpieniacza, zasysający powietrze. zresztą ja mam już dosyć. gubię się już i nic nie rozumiem. wywiercę ten cholerny otwór w ścianie i zobaczymy.

poza tym, czytałam ,że przy nadmiarze co2 w pokoju takie rozwiązanie też może pomóc, akwarium jest w sypialni więć spróbuję. nie wiem czy tu pisać o parametrach (choć nie ten dział), czy zakładać nowy wątek we właściwym dziale kopiująć 2/3 tego wątku. ręce mi opadają bo jestem z tym wszystkim sama. nie chcę też z każdą bzdurą pisać na forum. do kitu..


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani, mąż się nie sprawdził i jest wyoutowany od lat sześciu, z nim poszło sprawnij niż z odpieniaczem ;-)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani, jak wyżej pisałąm, i w innym watku, bodajże przy okazji pomp tunze, próbowałam z zatyczka od filtr wew. średnie efekty, albo chodził cicho i nie pienił, albo głośno i pienił. próbowałam też zacisk na wezyku ze spinacza, totlna porazka, a teraz uparłam się na to wiercenie, może pomoże, chociaz też chcę zawalczyć o kh.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie ma jakiegos morszczaka w poblizu twojego miejsca zamieszkania?

ja pisze tez o wezyku od powietrza.tylko ze mnie pompka wtlacza go do domu a u ciebie byloby zasysane.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MateuszD :

Ja mam wezyk chyba z 7m i nie wplywa na prace odpieniacza :D

Przy zwykłym wężyku akwarystycznym będą opory. Mateusz weź 5-cio centymetrowy kawałek węża i dmuchnij (lub wciągnij), potem dmuchaj w ten 7m i zobaczysz różnicę:D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten wezyk o troche wiekszej srednicy, zewnetrznej chyba 10mm, i nie zauwazam nadmiernych oporow - odpieniacz ladnie pieni, nie reaguje na odlaczenie tego wezyka w zaden widoczny sposob.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większa średnica węża zmienia sytuację :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o losie.... o ile dobrze zrozumiałam, cała akcja z przdłuzeniem/przewiercaniem ma sens, jeśli przedłużę ale wężykiem o większej srednicy, tak? na połączeniu skleić taśmą czy szukać zaworków/przejściówek???


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MateuszD, porównaj pompę w Twoim odpieniaczu i odpieniaczu niki. To nie jest taka sama pompa, Twoja chyba jest mocniejsza

i łatwiej jej jest zassać powietrze.

IMO w przypadku niki pomysł z wypuszczeniem wężyka za ścianę jest chybiony.

Oczywiście swoją opinię opieram na tym co tu przeczytałem, nie znam dokładnie sytuacji niki. Nic nie wiemy o jej mieszkaniu, akwarium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nika :

o losie.... o ile dobrze zrozumiałam, cała akcja z przdłuzeniem/przewiercaniem ma sens, jeśli przedłużę ale wężykiem o większej srednicy, tak? na połączeniu skleić taśmą czy szukać zaworków/przejściówek???

Powstrzymaj się. :D

Zainstaluj jakiś element wyciszający.

Albo...wyślę Ci jeden taki tłumik i przetestujesz, ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rs, dziękuję Ci, w tej chwili włożyłam strzykawkę z watą, jest ciszej.w zasadzie jest cicho... zobaczymy jak się będzie miała sprawa za kilka godzin, na razie jest dobrze bo, cicho i pieni.

tylko czy jak zapchałam tą strzykawkę to chyba ograniczyłam dostęp powietrza, czyli raczej źle???

mam dosyć, jadę po dziecko do szkoły.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strzykawkami też kombinowałem. To nie jest dobre rozwiązanie ale na chwilę może być. Tak, ograniczyłaś dopływ powietrza. I z każdym dniem będzie ograniczony coraz bardziej.

Jakiekolwiek plastikowe pudełko z dwiema dziurkami na końcach i włożonymi wężykami będzie lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudelko po negatywie z wywierconymi dziurkami, na dole tez dziurka, w nia wklej taki plastikowy lacznik do wezykow (dzial slodkowodny), na lacznik wciskasz (tym razem :D) waz laczacy odpieniacz, do srodka troche waty (nie upchanej tylko po dziewczecemu :D) i powinno byc cicho.

Albo zapros sasiada akwaryste, przeciez jestes wolna:lampka

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, a skąd weźmie to pudełko po negatywie? Teraz pudełka mają zmieścić kartę pamięci a to jest za małe :D

Nie musi być akwarysta, ktokolwiek ze zdolnością utrzymania w ręce jakiegoś narzędzia :D

A poważnie - pomysł dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.