Skocz do zawartości
siatkarz5

Opinia!!!

Rekomendowane odpowiedzi

jaki hydrometr czy warto przepłacać za taki model hydrometr precyzyjny JBL 70 zł czy może inny i też dobry mile widziane wasze opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam JBL od prawie roku i jestem z niego bardzo zadowolony, aczkolwiek jest on dosyc delikatny, ale za to bardzo precyzyjny.

PZDR

sheep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JBL to dobry hydrometr , małe ( tanie są do kiepskie-często porównując kilka równocześnie pokazują różne zasolenia )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klubowicz

BartY , czemu nie polecisz REFRAKTOMETra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testuje rozne hydrometry poniewaz moj ktory tez nie wiem czy byl dobry stukl sie.

Pierwszy jaki zakupilem zeby cos miec byl sera, mina straszna roznica jest ok. 006, wiec zakupiel troche drozszy Instant Ocean ten taki ze wskaznikiem, tez klamie ale juz o 004:)

Skad wiem ze klamie? Kolega ma refraktometr i sobie sprawdzam, polecilbym Ci ten Tropic Marin - Hydrometr precyzyjny, bo tenze kolega tez ma taki i wyniki sa takie same jak w refraktometrze.

Lepiej teraz juz wiem ze lepiej wydac wiecej kasy ale miec cos lepszego niz dwa :( tak jak ja mam i obydwa sa do pupy:)

Dany


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tropic marin...chwalony jest...ale kosztuje prawie 130 zeta....ale...aquamedica prawie 200......a ten maly prawie 100...

a czy ktos moze stosuje te hydrometry uchylne..np Aqarium systems?

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam uchylny Aquarium Systems i jestem zadowolony :-) . Oczywiście zawyża wskazania o ok. 0,003 (tak jest w przypadku mojego modelu). Mam też spławikowy, drugi, bo pierwszy się zbił , ten też ma pewien błąd. Nie ma jednak problemu. Jeśli mają błąd to stały, powtarzalny. Wystarczy więc wyskalować sobie na precyzyjnym hydrometrze. Ja tak kiedyś zrobiłem w firmie w Bogucinie pod Poznaniem. Teraz wiem, że kiedy mam wskazania 1,026 to naprawdę mam 1,023 i po kłopocie.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawelkurzdzen@ Refraktometr jest super ale najtańszy dostępny w PL to 400zł. A siatkarzowi chodziło również o koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rah, nie to ze jestem zlosliwy, ale tak sobie mysle, po co kupowac hydrometr z gory wiedzac ze nie bedzie dzialal poprawnie, a pozniej jezdzic i sprawdzac go z precyzyjnym to dodatkowe koszty i suma wydzi taka jakby od razu kupic drozszy ale pewny!

Dany


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa... koszty to były, ale tylko dlatego, że tak naprawdę to byłem tam po zwierzątka, a hydrometry to przy okazji :(


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.