Skocz do zawartości
Qbab

Morskie inaczej - wystąpienie w Galerii Przyrody w Krakowie

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję wszystkim za przybycie na wczorajsze spotkanie i mam nadzieję, że spotkamy się znowu.

Filavandrel - cieszę się, że dotarłeś szczęśliwie do domu, bo pogoda była paskudna.

Czekamy z niecierpliwością na film.

Pozdrawima

Tadeusz Zuber "Aerop"

www.ksa.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam z niecierpliwoscia na link do filmu z prelekcji. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu bedziemy musieli cos wkuwac :D:no:no:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aerop

dojechac nie bylo problemu :D tylko problem byl wyprzedzac te piaskarki bo sie od nich zaroilo na A4 :D

PS czekam jeszcze tylko na kilka materialow (fotek) od Qbaba ktore sie na pena nie zmiescily, dostane je to wmontuje i wrzucam calosc na serwer :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam ja oryginał ? No co Wy, po prostu mam inne podejście do akwa :D

I nic nie trzeba będzie wkuwać, idę o zakład że niewiele osób (choćby jedna) zdecyduje się zaryzykować to co wczoraj pokazywałem.

Jedno trzeba przyznać że fajnie się spotkać szczególnie w sali gdzie na wszystkich ścianach są akwaria i dodatkowo na samym środku stoi kolejne.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji dotarły pliki ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jeszcze nie :D ale moze kolejkuja sie na serwerach pocztowych :D jak do wieczora nie dojda to dam znac :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qbab :

I nic nie trzeba będzie wkuwać, idę o zakład że niewiele osób (choćby jedna) zdecyduje się zaryzykować to co wczoraj pokazywałem.

nie kuś, bo przegrasz :D


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj będzie wesoło jak tylko będzie link do filmu :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ Autor filmu odsypia zapewne jego robienie (ja dostałem linka o 1.05 w nocy :D

to pozwolę sobie upublicznić adres gdzie to można zassać:

http://www.vsv.com.pl/filmy/akwarium_morskie_inaczej.avi

Jak obejrzycie to proponuję podyskutować (o ile będzie ktoś chciał).

Jeszcze raz chciałem tu podziękować Filavandrel'owi za to że w tej pogodzie jaka była w czwartek zdecydował się przyjechać z Zabrza i utrwalić moje wypociny :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiaaa odsypialem ale co innego :D

klka info co do filmu:

96,7 MB (322x256 XviD) czas trwania 34 min 38 sek. :D

milego ogladania :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filavandrel jest problem nie moge odtworzyc filmu WMP mowi ze jest blad


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kodeki jakie masz ?? to jest starym xvidem kompresowane a dzwiek jako mp3 kompresniety, najlepiej jak zainstalujesz kaza lite media kodek pac a w szczegolnosci media player clasic (ten nowy sobie czesto nie radzi), mozeliwe ze brakuje tylko kodeka wiec mozesz sprobowac dac sam kodek xvida


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziekowania dla Filavandrela za filmowanie i gratulacje Qbabowi wystapienia :D A musze przyznac, ze bylo dobrze przygotowanie i calkiem interesujace - nie wiem nawet, czy nie lepsze od wystapienia Knopp'a w Warszawie we wrzesniu. Takie spojrzenie na akwarystyke z totalnie odmiennej strony niz zazwyczaj sie patrzy.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ocelocik - z porównaniem do Knopp'a to przesadziłeś :D

Przy okazji zapraszam do zadawania pytań, postaram, się odpowiadać w miarę sensownie. :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji polecam sie na nastepne takie okazje typu prelekcje i inne zdazenia :D jesli jest to w miare blisko i bede w stanie zajechac to nie ma problemu zeby robic tego typu relacje video i nastepnie je tu umieszczac :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab, na powaznie Knop mowil interesujaco, ale nie bylo to Bog wiec co :D Jezeli dochodzi do tego, ze nie wszyscy na sali znali odpowiednio angielski i trzeba bylo tlumacza zaangazowac to i odbior byl gorszy ( komus, kto zna dobrze angielski moglo sie dluzyc momentami). Obejrze jeszcze ze dwa razy to zaczne zadawac pytania :D


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab obejrzalem film z prelekcji i doszedlem do wniosku, czy aby sie nie minales z powolaniem. Czulbys sie jak ryba w wodzie w instytucie, ktory zajmuje sie badaniami nad morskim zyciem. Tematy poruszone nie sa mi obce, chociaz mam troche inny poglad na akwarystyke, mowiac Twoim jezykiem "postawilem sobie inny cel", jednak jestem pelen podziwu dla Twojego podejscia. Jestem bardziej mozna powiedziec kolekcjonerem, esteta, natomiast Ty masz typowo naukowe podejscie, za to naprawde duzy szacunek w Twoja strone. Ta prelekcje powinno sie wyslac (byc moze przetlumaczyc na inny jezyk przedtem) do miejsc, ktore zajmuja sie tym na codzien. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny wyklad. Dzieki za sfilmowanie i wrzucenie na serwer. No i podziekowania dla Darka Jozefczyka z Gelerii Przyrody za trudy wlozone w rozwoj tego miejsca. Teraz mozna napic sie tam super herbatki z calego swiata min. modnej ostatnio yerby i popatrzec na swietnie zbiorniki przez niego prowadzone.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon jak by Ci to powiedzieć :D chyba jednak nie minąłem się z powołaniem :D, nawet nie wiesz jak blisko jesteś prawdy :D. Ja pracuję w instytucie naukowym :D o tu instytut oraz na UJ.

Możliwe że właśnie dlatego mam takie podejście a nie inne :D. Ale pracować i mieć hobby dokładnie takie samo to już by było zboczenie :D a tak to mam jakąś odskocznię od pracy.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietna prelekcja, gratuluje:)

Zaciwe bakterie siekawiles mnie reaktorem siarkowym. Jezeli dobrze rozumiem: mamy wolny przeplyw i beztlenowe bakterie siarkowe w srodu, srodowisko oczywiscie kwasowe, rozpuszcza sie weglan wapnia. Zastanawiam sie, czy mozliwe jest takie dobranie proporcji wkladow i przeplywu aby otrzymac na wylocie np Ca480:)? Pytam czysto z chemicznego punktu widzenia, czy mozna uzyskac takie warunki, w ktorych rownowaga reakcji ustala sie i uzyskujemy stale ten sam poziom Ca w baniaku. Troche zawile to wyszlo;)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qbab - UJ ? Może za 1,5 roku będe miał z Tobą do czynienia :D Mam w planach studia na UJ ale co z tego wyjdzie to się okaże :D A jeśli chodzi o wykład to podoba mi się :D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy_zarażony - teoretycznie się da ale jakoś sobie tego nie wyobrażam bo o wiele jest łatwiej tak ustawić by reaktor dawał swojego maksa (około 900 mg/dm3) ale regulować ilość wapnia w baniaku wielkością reaktora a właściwie ilością złoża siarkowego


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab

Gratuluje wykladu. To fajne, ze sa osoby majace troche inne, mniej "komercjalne":D podejscie do naszego hobby.

Wyklad podobal mi sie byc moze tez dlatego, bo u mnie z tego filmu dzialal tylko dzwiek :D. Obraz widzialem taki, jakbym sie kleju nawachal.:drink

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.