Skocz do zawartości

Historia edycji

dziadziol6

dziadziol6

Refraktometr sprawny porównywałem z dwoma innymi .Sól do podmianki daję odpowiednio według producenta i przed wlaniem do akwarium mierzę ,zasolenie prawidłowe.Dolewka sprawna wlewam z ręki tzn wiadro do góry i dolewka cienkim wężykiem:D.Wczoraj robiona podmianka 14 litrów. Spadek jaki ostatnio zanotowałem to z 1.025 aż do 1.020. Dziś sprawdziłem 1.025    .Myślę że powodem takiego spadku zasolenia może być zbyt wysoka temperatura wody w akwarium jaką ze względu na upały miałem w zeszłym tygodniu 28-29 stopni.Jeśli się mylę to mnie poprawcie.Dziś temp 25 stopni  zasolenie 1.025.Będę robił chłodzenie za pomocą 4 wentylatorów komputerowych plus regulator temperatury, uniwersalny z funkcją grzanie/chłodzenie i alarmem zobaczymy co z tego wyjdzie.Dzięki za odpowiedzi.

dziadziol6

dziadziol6

Refraktometr sprawny porównywałem z dwoma innymi .Sól do podmianki daję odpowiednio według producenta i przed wlaniem do akwarium mierzę ,zasolenie prawidłowe.Dolewka sprawna wlewam z ręki tzn wiadro do góry i dolewka cienkim wężykiem:D.Wczoraj robiona podmianka 14 litrów. Spadek jaki ostatnio zanotowałem to z 1.025 aż do 1.020. Dziś sprawdziłem 1.025    .Myślę że powodem takiego spadku zasolenia może być zbyt wysoka temperatura wody w akwarium jaką ze względu na upały miałem w zeszłym tygodniu 28-29 stopni.Jeśli się mylę to mnie poprawcie.Dziś temp 25 stopni  zasolenie 1.025.Będę robił chłodzenie za pomocą 4 wentylatorów komputerowych plus regulator temperatury, uniwersalny z funkcją grzanie/chłodzenie i alarmem zobaczymy co z tego wyjdzie.Dzięki zaodpowiedzi

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.