Jump to content

dziadziol6

Klubowicz
 • Content Count

  253
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Marek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Ostrhauderfehn
 • Zainteresowania
  Akwarystyka,motoryzacja
 • Akwarium
  300l

Recent Profile Visitors

1572 profile views
 1. No to zamówiłem rybę jutro dowiem się jaka cena Hexy i Chrysusa jednego kupię ale powiedzcie mi która z tych ryb spokojniejsza i mniej inwazyjna dla innych mieszkańców akwarium? Mi wydaje się że raczej Chrysus ale posłucham waszych opini.
 2. Dziękuję za aktywność . Staram się to odsysać podczas czyszczenia dna ale mam drobny piasek i zasysa też sporo piasku co jest kłopotliwe. Jest to koloru brązowego porusza się i mam tego bardzo dużo. Beti lekturę przeczytałem i co do walki z tym czymś (wirkami ) polecają wargacze lecz jak piszą to zależy od osobnika . Hexatenia i Halichoeres chrysus to ryby których jeszcze nie mam a i wizualnie by pasowały do mojej obsady tylko piszą że lubią zjadać rurówki ślimaki a tego bym nie chciał by całkowicie zniknęło z mojego zbiornika. Pytanie która z tych ryb jest skuteczniejsza i mniej inwazyjna w stosunku do innych zwierząt poza wspomnianymi wirkami. Może jest jakiś inny sposób poza chemią ( której nie chcę używać) by się tego pozbyć - jakieś pułapki z jedzeniem czy coś podobnego??
 3. Dolewka działa lecz dosyć szybko brudzi się soczewka i trzeba ją czyścić .Nie wiem czy też tak macie? Akwarium funkcjonuje dokupiłem drugą lampę chinkę ,zrobiłem koronę no i w końcu mam sumpa . kupiłem używkę z firmy Tunze troszkę przerobiłem i jakś czas już działa. Niestety mam mała plagę . Założyłem temat w dziale plagi może ktoś pomoże. Postaram się porobić parę zdięć to je wstawię.
 4. Witam od jakiegoś czasu pojawiło mi się w zbiorniku coś co wcześniej myślałem jest jak by nalotem . Jednak poobserwowałem i to się przemieszcza .Staram się tego pozbyć usuwać ze zbiornika ale przegrywam walkę. Zwierzaki ok ,parametry ok tzn. Mg -1400 NO3 - 0 NO2 - 0 Ca - 380 PO4 - 0 KH - 8,0 testy saliferta Zasolenie 1.025 Powiedzcie mi co to jest i jak z tym walczyć ?
 5. Dziś dotarła automatyczna dolewka .Brawa dla Aqua Trendu. Wysyłka do Niemiec w ciągu dwóch dni .
 6. Katani jak wspomniałem wyżej worki to opcja tymczasowa aż sump zawita pod szafkę .Na ta chwilę tak musi być przez parę dni .
 7. Akwarium wystartowało 1.02.2021 Jak wspomniałem woda się już wcześniej kręciła w zbiorniku . Dokupiłem jeszcze jeden worek piasku . Po tym zabrałem się za uzupełnienie do pełna 300 wodą z 125. Po tym zrobiłem parogodzinną aklimatyzację zwierzaków i pod wieczór całe życie było już w zbiorniku. Żadnych strat wszystko pływa przyjmuje pokarm i raczej dobrze się czuje ,nareszcie maja trochę miejsca do pływania. Nie obyło się bez małych problemów podczas napełniania sumpa okazało się że się rozczelnił ,zareklamowałem i przysłali drugi który w transporcie został uszkodzony i zrezygnowałem z tej firmy .Pieniądze mi zwrócono a ja musiałem wystartować bez sumpa Dwa worki siporaxu ze starego zbiornika przewiesiłem przez środek akwarium - wyglada to jak wygląda a chwilowo za odpienianie odpowiedzialny jest mój tunze 9004 . Akwarium oświetla moja stara chinka drugą jadę odebrać w sobotę . Parametry wody ok poza PO4 które jest za wysokie ale zbijam pomalutku. Akwarium wygląda dziś tak . <a href="https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd9b25fc0dcb2d16" target="_blank"><img src="https://images91.fotosik.pl/468/bd9b25fc0dcb2d16med.jpg" border="0" alt="" /></a> I tu tak sobie wymyśliłem połączenie pudełka przelewowego z sumpem którego niestety jeszcze nie mam opcja najtańsza z możliwych powiedzcie mi czy to zda egzamin czy będę raczej przerabiał?
 8. Teraz piachu mam wsypane dwa worki razem 18 kg i wyszło mi 2 cm to mi już wystarczy jak by było za dużo to trochę się wyciągnie w 125 miałem fiji 1-3 mm i po czasie się bardzo zbrilił i górna warstwa była dosyć twarda dlatego w planach mam babki i rozgwiadę to niech sobie kopią
 9. Zamówiłem jeszcze jedną paczkę piasku bo trochę mi jest za mało . Czekam też na skałę . Sump w trakcie realizacji to znaczy pomału studiuję temat sumpa bo to dla mnie nowość. Dzisiaj podaję drugą dawkę bakteri pomału woda się kręci narazie 2 falowniki i jedna pompa z filtrem
 10. Masz rację .Jedną mam zasadę zanim coś zrobię sam najpierw sprawdzam u paru zródeł .Ile tematów tyle fachowców po przeanalizowaniu samemu trzeba też przemyśleć i iść w jednym kierunkuoby okazało się że w dobrym
 11. Dzięki bardzo za wyjaśnienia
 12. Miałem na myśli silikonowy giętki bez zbrojenia podczas skręcania go zawsze przepływ zostaje w 90 % taki sam nie tak jak w przypadku ogrodowych że się płaszczą i przepływ wody bardzo się zmniejsza . Szef kiedyś taką rolkę kupił i szybko z magazynu zniknęła .Nie wiem czy to operatorzy czy akwaryści potrzebowali. norbi2222 takie filmiki z YT moim zdaniem są pożyteczne wiadomo trzeba to samemu też przeanalizować i nie bazować tylko na jednym filmiku. Dużo ludzi piszę że tak się nie da tylko tak trzeba a okazuje się że inni robią to czego nie powinno się robić a wszystko hula jak należy i to nie tylko chodzi o akwarystykę. Co do plastifikatorów dzięki za wyjaśnienie nie pomyślałem o takich sytuacjach które mogą się wydarzyć podczas używania różnego pochodzenia węży w akwarystyce np morskiej .Czyli lepiej raczej stosować silikonowe węże?
 13. JerzyB z całym szacunkiem miałem i te sztywne i te silikonowe giętkie , podpowiem ci operatorzy sprzętu ciężkiego używają ich do - resztę sam sobie dopisz Plastifikatory co to?
 14. A czy można zastosować po całości wąż od pompy do samego zbiornika czy stosuje się i zaleca od pompy 10-15cm wąż silikonowy i reszta już do zbiornika rurkami. Patent tylko z wężem na pewno wyjdzie drożej ale jest to jeden element i raczej odpado przeciekanie .Patent z kawałkiem węża i reszta rurki chyba taniej wyjdzie ale nie mam przekonania do takich połączeń. Ewentualnie jaka grubość węża i rurek będzie odpowiednia czy to w wersji z samym wężem lub wąż plus rurki?
 15. Niemiecka precyzja , jakość i szybkie terminy W Bytomiu gdzie wcześniej mieszkałem bym to załatwił w jeden dzień a na drugi bym już to odebrał . Wąż do pompy obiegowej 40mm 30 euro za metr w Pl też jest taki drogi?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.