Skocz do zawartości
seba75

moje 128l

Rekomendowane odpowiedzi

witam

akwarium zalane 03-11-2007 (sól Tropic Marin Pro-Reef Sea)

12-11-2007 zostało dodane:

-2x CaribSea - Ocean Direct Live Sand 9.07kg

-1x CaribSea - AragaLive 9.07kg

-żywa skała (odgazowana) 20kg (reefshop)

-5x ślimak kopiący Turbo brunnerus

po włożeniu tego do środka akwarium wyglądało tak:

6p8uec4.jpg

6p65r9c.jpg

a dziś woda w końcu się wyklarowała,został jeszcze tylko nalot na szybach i ten kożuch na powieszchni(jak się go pozbyć?)

7y80dhl.jpg

7ygr3gi.jpg

71dntog.jpg

na skale jest jakiś koral (jaki?)ale w bardzo złym stanie (zastanawiam się czy go nie usunąć?)

8g7l1yt.jpg

6ycirut.jpg

jest jeszcze rozgwiazda lecz nie mogę zrobić zdięcia w całości (nie bardzo chę pozować:D)

6u9464h.jpg

i przynajmiej dwie "aptasia" (muszę coś kupić żeby je wytępić) i inne typowe dla żywej skały stworki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koral wyglada na totalnie padnietego ja bym go wywalil. Co do korzucha to sproboj skierowac pompy na powierzchnie beda rozbijac caly ten syfek albo sproboj to jkos odessac.Niech sie wypowiedza Bardziej doswiadczeni forumowicze. Ogolnie akwa fajne ale skala jakos slabo porosnieta glonami wapiennymi ile placiles za kg?


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała jest faktycznie trochę jasna (choć nie jestem pewny czy to duża wada?)(na zdięciu dodatkowo pokryta cieniutką warstwą bardzo drobnego "żywego piachu" cena sklepowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sjala jest ok, glony wapienne wcale nie sa takie fajne, lepiej niech skala jest czysta - z czasem glony wapienne sie pojawia. korala wywal, skale postaraj sie wyczyscic z tego nalotu. co do "korzucha" na powierzchni to patrze i nie widze zadnego przelewu - jesli go nie masz, bedzie ciezko korzuch usunac. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm na drugiej fotce widac ze koral zrzuca "skore" wiec moze cos z niego byc:) Najlepszy test to wyciagnac z baniaka i powachac. Miekasy normalnie smierdza, ale jezeli cuchnie zgnilizna i rozpuszcza sie jak nim poruszysz, wywal szkoda wode psuc.

Co do powierzchni i filmu juz kilka razy o tym pisalem- surface skimmer firmy Eheim lub Fluval.

Fajny gratis ta rozgwiazda:)

pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelewu faktycznie nie mam, a "surface skimmer firmy Eheim lub Fluval." niemam pod co podpiąć, raczej myślę o tym http://www.tunze.com/fileadmin/images/product_database/3165.000.jpg

jak sądzicie,sprawdzi się czy nie?

a z koralem wstrzymam się do jutra,jak jego stan się nie zmnieni to do "kosza"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To badziewie z powierzchni powinien dostac odpieniacz a nie akwarium spowrotem. Chyba wczesniej zauwazyles, ze mamy sumpy lub panele?

Koral rzeczywiscie wyglada tak, jakby sie czyscil.:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wewnętrzny odpieniacz Tunze nawet dobry ale bardzo wrażliwy na poziom wody jak nie masz automatycznej dolewki to będzie ciężko. Możesz go zastosować własnie razem z tyn co pokazałeś.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@seba75, widzę że prawie o wszystko zadbałeś a jak wiesz "prawie" robi wielką różnicę

Powiedz mi jak to się stało że na etapie projektowania akwa przy takiej encyklopedii wiedzy jakim jest Forum nie pomyślałeś o jakimkolwiek przelewie:O_o

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro mozna kupic prosty filtr kaskadowy z surface skimmerem za 35 zł. Nie będziesz maial problemu z tym syfem na powierzchni.

Mam pytanie czy ta żywa skała to jest ta dzika żywa skala z indonezji???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi sie, iz skala z fotek jest skałą dziką (mam na mysli skale od Przemka). Wlasnie tą dziką skałę od Przemka swego czasu kupowałem (w lipcu) i różnice są diametralne:

1. dzika jest dużo bardziej porowata: moje 25 kg po włożeniu do akwa 112 L (na chwile) wypełniła ten zbiornik 'po dach' - akwarium było pełne skały.

2. kształt: dzika skała od przemka ma inny kształt - nie ma tam tych 'brył kamieni' takich jak na fotce - każdy kawałek wygląda, jak ten z przodu z prawej ze zdjęcia - czyli prawdziwa rafa - wysezonowane szkielety koralowców.

to były zalety. natomiast wady tej mojej dzikiej (jeśli można to nazwać wadami) to:

1. skała totalnie świeża - ilości NH3 i NH4 jakie z siebie wywalala na początku były zatrważające (gdzie każda bryła była przeze mnie naprawde dokładnie wyczyszczona, wyskubana z każdej martwej gąbki itp) - test na NH3/NH4 wybarwiał się prawie na czarno prze pierwsze 2 tyg. Natomiast kolejny etap cyklu azotowego przeszedł już dosyć szybko - od pojawienia się NO2 do jego całkowitego zniknięcia (i pojawienia się dużego NO3) trwał może 2,3 dni max.

2. wydłubałem z niej kilka małch pistoletowych;

3. życia w skale było dosyć dużo - ale najwięcej było wszelkiej maści mikroalg z którymi walczyłem ok. dwa miesiące (ale tutaj pewnie z własnej winy, bo przesadzałem z światłem). Innych plag (poza cyjano któro skutecznie wyeksmitowałem z akwa używając prodibio) nie zaliczyłem.

4. W prezencie dostałem dwa piękne mitraxy (zaliczam to do wad ponieważ dalej nie jestem pewien, czy mitraksy są mitraksami a nie predatorami - jak na razie jest ok - jeden z nich ma już dobre 4-5 cm średnicy)

Reasumując: nie twierdzę, że skała dzika jest lepsza - każda ma swoje zalety i wady.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alef swoim wywodem o skale spowodowałeś soczysty uśmiech na mojej twarzy :D:D:D - ręce opadają :D:D:D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rebciu co chwilezagladam do tego watku i sprawdzam czy twoj ulubiniec nie odpisal ale cisza.a jest niby na forum.czyzby wkoncu sie znudzil?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darekn - oczekujesz ode mnie reagowania na zaczepki @rebcia ?


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj tak bylo....


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alef zareagował ale na priv.

To nie są zaczepki. To jest reakcja na rozmowy jakie prowadziłeś ze mną tu na forum + śmieszne rzeczy jakie w tym wątku napisałeś :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest odpieniacz? :D i co planujesz trzymać w tym akwarium bez ewentualnego odpieniacza?

jak dla mnie wszystko pięknie, ładnie, fajna skała i w ogóle duzo piasku (jednak na dsb to chyba dalej zamało) tylko jedno "ale" z mojej strony.... GDZIE JEST SUMP? :D :D szkoda ze zdecydowałeś sie na zabawe bez niego :D ..jakoś niewidzi mi się akwarium z masą sprzętu w środku :D juz pierwsze minusy braku sumpa sam zauwazyłeś - film na powierzhni wody! ...zapewne z czasem coraz mocniej odczujesz brak sumpa!

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alef jak by ci to powiedzieć :D

też się nie zgadzam z tym co napisałeś o skale.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

sumpa nie ma bo to ma być "proste" akwarium,a jak znajdę odpieniacz który spełnia moje oczekiwania,to napewno go zastosuje (myślałem nad deltec mce 300 jednak większość użytkowników nie jest z niego zadowolona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba troszke chyba nie taka kolejnosc w zakladaniu akwarium:) jesli Cie wciagnie to hobby, to nawet sie nie obejrzysz jak zamowisz zbiornik z kominem i sumpem:) pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seba75, właśnie bez sumpa akwarium nie jest "proste" natomiast staje się trudne a nawet uciążliwe.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalismy- nie kupuj tego odpieniacza, nie jest 100zl warty...

Sump sie przydaje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

to nie jest moje pierwsze akwarium morskie (bez większych sukcesów) miałem około roku akwarium 125l z kominem, sumpem,odpieniaczem i mikserem wapnia i uważam że obsługa tego wszystkiego w tak małym akwarium była zbyt uciążliwa (to moja prywatna opinia i nikogo nie namawiam do rezygnacji z tych sprzętów:)) niestety przez ciągłe "delegacje" nie miałem czasu się nim zajmować.

teraz mam prcę na miejscu więc postanowiłem sprubować jeszcze raz,tylko z akwarium jak najprostrzym w obsłudze dlatego brak przelewu itp.do tego co mam postanowiłem jednak dokupić odpieniacz i już jest w drodze.

niestety w akwarium porzegnałem się już z "gratisową" rozgwiazdą:D

i dalej zastanawiam się nad tym koralem,wydaje się że chyba dojdzię do siebie

6lippc1.jpg dzisiejsze zdięcie

wiecie co to może być za koral?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinularia dura.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien dojsc do siebie, wez go pod pompke cyrkulacyjna i obmyj z tego syfku, postaw/przyklej w normalnej pozycji i bedzie dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.