Skocz do zawartości
toffdd

starszy żółtodziób prosi o zdanie na temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest wszystko co być powinno?

ZESTAW Nano 110/z obiegiem 130l/ http://www.red-sea-max.co.uk/toppage1.htm

czy jest coś co należałoby dokupic do tego zestawu? (wiem, że brak grzałki) czy potrzebuję pompę chłodzącą jeśli jest wiatrak?

z tego co przeczytałem w zestawie znajduje się:

*filtr białkowy z turbo pompą

*2x pompy cyrkulacyjne 550l/h

*filtr węglowy

*filtr ceramiczny i biologiczny

*2 stopniowy filtr /flos-foam/ (cokolwiek to jest:-))

*powierzchniowy

*wiatrak chłodzący

(znajduje sie także miejsce na pompę chłodzącą)

PS: całe życie mieszałemw akwa słodkich:-))

przymierzam się do słonego (w tej chwili dużo czytam i się rozglądam)

Czy dobry bedzie start na takim sprzecie?

Może ktoś ma i podzieli sie spostrzezeniami??

Z góry dziekuję.


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze bedziesz miał problemy z temperaturą. Co rozumiesz przez pompę chłodzącą ?? Cyba chodzi po prostu o miejsce na umieszczenie wlotu i wylotu z chlodziarki w tym opisie. Węgiel to tylko okazjonalnie. Zestaw bardzo estetyczny i już ze wszystkim prawie.

P.S. Ile taki zestaw u Ciebie kosztuje ??


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatraczek powinien dac rade, zalezy troche od temperatury w domu i mocy oswietlenia, u mnie 1 wiatraczek komputerowy daje rade schlodzic spokojnie (nawet latem)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MateuszD

A Ty masz zamkniętą pokrywę ?? Bo ta jest zamknięta i oświetlanie jest dość mocne 1W na 1L.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku dzieki za szybkie podjecie tematu:-))

zestaw jest z pokrywa zamknieta. gdybym mial sie zastanawiac nad urzadzeniem chlodzacym to jakie? (mysle, ze bede mogl ocenic gdy wszystko zacznie dzialac..) rozgladam sie takze za RO i jakims automatem do dolewek...( i tutaj mam prosbe o jakies namiary do tego akwa) gdzie co jak i za ile w kraju. moze jakies odnosniki? bo nie moge sie dokopac. jesli chodzi o cene to w prom z pakietem startowym 9sol, testy, drobniejsze rzeczy - 600L


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodziarka koszt od 1000 zł. Wszystko zależy od tego ile chcesz przeznaczyć. do dolewki najlepiej z czujnikiem optycznym. Osmoza z filtrem DI. Ile to jest 600L ??


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a fakt, nie dojrzalem zakladki z pokrywa :D - ale nadal zalezy to od temeratur w domu troche :D


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mowiac, to ja bym tego nie chcial. Mysle, ze ten "gotowy" filtr niemalo kosztuje i ze za te cene mozna sobie sprawic lepszy sprzet tym bardziej, ze duzo rzeczy w tym filtrze bedzie nieprzydatnych. Uwazam to za kolejny przyklad filtra dla wygodnych poczatkujacych (toffdd - nie przyjmij tego jako atak na akurat Ciebie), od ktorych mozna wyciagnac kupe pieniedzy, poniewaz mysla, ze jak jakas firma taki zestaw wyprodukowala i do tego za taaaaakie pieniadze, to to musi byc super:D Uff, ale zdanie!:D

Tam jest filtr taki, filtr sraki, a obydwa sa do d..., za ktorymi w koncu wstawisz nastepny filtr, ktory odfiltruje to badziewie, jakie te filtry w filtrze wyprodukuja (bo przeciez nie wyniosa na zewnatrz).

Pozdrawiam

A co tam, jeszcze cos dodam:D

Potrzebujesz b. dobry odpieniacz i zywa skale. I to wszystko z filtracji. Wstawisz to do innego, szklanego akwarium zwanego sumpem. I dopiero w miare potrzeby zawiesisz tam wegiel itp. A nie jakies kombajny z pompkami, ktore nic nie pompuja tylko grzeja wode.

Chlodzeniem narazie tez sobie nie zawracaj glowy. Przuyjdzie lato, to ustawisz nad akwarium wentylator i po sprawie. Koszty prawie zadne.:lampka


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj tego zestawu, zakup sobie bardzo dobry odpieniacz firmy deltec lub ATI do tego 2 pompy cyrkulacyjne Hydor koralia, Tunze lub Marea, zwykla grzalke z termostatem i juz masz super sprzecik. Do tego duza ilosc dobrej zywej skaly, odpowiednie oswietlenie ja polecam Ci T5 i juz mozesz odpalac swoje akwarium. A takie zabawkowe badziewie omijaj z daleka.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to badziewie jak inni tu pisza bo nie mialem tego zestawu, niemniej jednak byc moze pomoze ci temat z 'reefcentral' traktujacy tylko o tym akwarium i co jego wlasciciele potrafili z nim zrobic (chyba ze 30 stron).

Oto link:

http://reefcentral.com/forums/showthread.php?s=&threadid=1231613&perpage=25&pagenumber=1

Moze to ci cos pomoze i udzieli paru odpowiedzi...


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@danp u nas takie cuda nie sa popularne ze wzgledu na niekozystny stosunek ceny do jakosci.A poza tym kupowac gotowca po to zeby potem jeszcze cos przerabiac,przeciez to nastepne koszty.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danp

A co tam jest takiego super? Te dwie pompki po 500 l/h i nizszej - sredniej klasy odpieniacz ?:D

To wykonanie, przegrodki itd. robia cene. Tam nie ma zadnego sprzetu.:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani prosze przypomnij choc jedno slowo nie mowie nawet o zdaniu gdzie napisalem ze to jest SUPER??? Napisalem ze nie wiem czy to badziewie bo tego sprzetu nie posiadalem i nie posiadam i nie znam nikogo personalnie kto to posiada, niemniej jednak dalem linka do tematu gdzie ludzie porobili rozne ciekawe cudenka z tych nano rafek, tam mozna sie dowiedziec co trzeba przerobic (a pewnie trzeba sporo), za ile, gdzie co i jak, i to tyle. A odpieniacz znajac zycie pewnie jest pewnie gorszy niz klasa srednia, bo srednia klasa to pewnie Nano Tunze czy Remora :D

pozdrawiam


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danp

Wiem, ze wiesz o co chodzi, ale komus, kto jest poczatkujacy, taki zinmy prysznic moze pomoc :D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stani - prysznic prysznicem, ale zgodzisz się ze mną, że gołym okiem widać, iż powoli w naszym kraju pojawia się zapotrzbowanie na takie 'samograje' jak zestawik z tego wątku. Przychodzi człowiek do sklepu, mówi: 'poproszę akwarium morskie' i dostaje to, o co prosi. Takie są prawa rynku, który, ku mojej (i pewnie wielu z tego forum) uciesze, powoli, ale jednak rośnie w tym naszym pięknym kraju (oby nie tylko w segmencie 'samograjów').

Fajnie by było, gdyby te 'samograje' były tak konstruowane, żeby przygoda z morskim nie musiała się kończyć zbyt szybko - wydaje mi się, iż ta odnoga 'morskiej akwarystyki' (mamo - kup mi akwarium z blazenkami pod choinkę) pomimo sprzeciwu wielu hobbystów i pozornej bezsensowności, będzie się rozwijać. Z jakim skutkiem ? 90% rezygnacji po 3 miesiącach ? Tego nie wiemy.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze....zmieszaliscie ten zestaw ostro..:-)))

czy rzeczywiście zostawić to w spokoju i pomysleć o czyms innym???

trzy dni temu zawiazałem kontakt z kims kto posiada takie akwa i otrzymałem taki oto link:

nano dokladnie takie jakie ja podalem wyzej do zaopiniowania. gostek napisal, że ma je od 2 lat i dodal tylko jedna cyrkulacyjna (2500l/h)

wszystko gra tak jak na filmiku w youtube..... przeslal mi takze kilka fotek...

wiec jak mam przyjmowac wasza krytyke???


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak sobie czytam i czytam i mysle, ze czasami nie wiem jak myslec....:-)) jesli chodzi o ten temat. bo jezeli z jednej strony widze ostra krytyke tego zestawu a z drugiej ktos pisze, ze (cyt) " kup lepiej dobry odpieniacz taki a taki... do tego 2 pompy cyrkulacyjne, zwykla grzalke z termostatem i juz masz super sprzecik" porownuje parametry z tymi, ktore oferuja w zestawie i sa prawie identyczne -wiem, ze "prawie robi duuuuzzzza róznice jak gdzies to juz wyzej przeczytalem"- to jak mam podchodzic do tych ocen?

przyznaje sie bez bicia, ze troszeczke mi mieszacie w glowie. pewnie to i dobre bo mobilizuje do lektur i poszukiwań. jednakze nie moge tego w calosc poskladac.

moze wiec z innej strony:

-dlaczego taki sprzet nie zadziala wg waszej oceny?

-co w nim jest zupelnie do kitu? (tutaj prosilbym o wywody poparte

doswiadczeniem a nie typu, ze to zabawka, ze zaden sprzet itd, itp.

-jesli nie taki to jaki? (w zastepstwie, moze ktos poleci dobry sklep np. w Ladynie? moze ktos kogos zna?) okreslilem juz sume, ktora wydam na to hobby. wiec moze ktos jest w stanie mi tutaj na obczyznie polecic kogos z doswiadczeniem? z ktorym mogłbym sie osobiscie skontaktowac.

podkreslam takze,ze interesuje mnie cos gotowego (naleze niestey do osob, ktore zupelnie nie maja glowy do wykonywania konstrukcji itd....jakiegos przerabiania itp)


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co zrob najlepiej? skopiuj sprzet z baniaka, ktory Ci sie podoba, najlepiej wybierac sprzet sprawdzony, a nie taki, ktory widzisz w sklepie czy na stronie internetowej. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnijmy co tam jest:

*filtr białkowy z turbo pompą

*2x pompy cyrkulacyjne 550l/h

*filtr węglowy

*filtr ceramiczny i biologiczny

*2 stopniowy filtr /flos-foam/ (cokolwiek to jest:-))

*powierzchniowy

*wiatrak chłodzący

(znajduje sie także miejsce na pompę chłodzącą)

I rozlozmy na czynniki pierwsze:

1) odpieniacz z turbo pompa - jaka pompa, moze ktos zna?

2)o tych cyrkulacyjnych nie ma co mowic - to ledwo poruszy wode (potrzebujesz przynajmniej dwie pompy po 1500 l/h kazda

3)weglowy niepotrzebny (tylko sporadycznie garsc wegla do ponczochy i filtr gotowy)

4)ceramiczny i biologiczny niepotrzebny - wrecz szkodliwy

5) dwustopniowy.. bla, bla, bla

6)powierzchniowy - chodzi o przelew grzebieniem za 10 zl?

7) o.k. ale powinien gdy potrzeba dmuchac pod lampe, ukosnie do powierzchni wody

8) fajnie, ze jest miejsce na pompe chlodzaca:haha

Teraz napisz ile to kosztuje... Z tego wszystkiego moze odpieniacz bedzie prawie sredniej klasy.

Przelew do tego filtra tez trzeba zbudowac, identyczny jak do sumpa, do ktorego wstawisz odpieniacz jaki sobie zapragniesz, a w razie gdy sie zepsuje to kupisz jeszcze lepszy, niezwazajac tak bardzo na wymiary jak w tym kombajnie. Dodatkowo w sumpie wstawisz grzalke, automatyczna dolewke (znowu potrzebny zbiornik), i pompe pompujaca powiedzmy 1000 l wody do gory.

Nad akwa 100 W oswietlenie i zalewasz.:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem w necie i ten panel to jest tylko fragment całego zbiornika. Ten panel siedzi w zbiorniku (on nie jest do sumpa) bardzo ładnym, estetycznym do tego jest oświetlenie 2x 55W power compact. Proszę oto cały komplet 130 ltr za ok. 2000 zł http://www.marinedepot.com/ps_AquariumPage~PageAlias~aquarium_tanks_red_sea_max_complete.html . Uważam że to bardzo rozsądne, ładnie wykonane akwarium. Niepotrzebne gąbki i ewentualnie ceramikę można wywalić. Te dwie pompki cyrkulacyjne wyrzucają wodę z panela do krórego przelewa się ze zbiornika. Dołoży sobie jeszcze jakąś 1 lub max 2 cyrkulacyjne i bardzo ładny zbiornik.

Uważam, że z powodzeniem można to kupić i będzie działało. Pod względem estetyki to jest cacko. Oświetlenie 1W/1 litr miodzio.

Do niego jest szafka, a w środku można dać zbiornik na dolewki.

Grzałka jest już w panelu z termostatem.

Doczytałem, że jest panel kontrolny, gdzie można wszystko osobno wyłączać, programator czasowy do sterowania oświetleniem, oświetlenie nocne i parę innych przydatnych rzeczy.

I co? Myślę, że teraz zastanawiając się nad całym zestawem to jednak jest warto.

I proponuje obejrzeć film poglądowy http://www.marinedepot.com/IMD/video/RedSeaMax_Tour_High.wmv

Ten zbiornik jest niezwykle funkcjonalny. Jak się coś grzeje można podnieść pokrywę i oświetlenie dalej spełnia swoje funkcje. Jeszcze ustawiany kierunek wylotów pompek cyrkulacyjnych, wszystko przemyślane. I chyba w zestawie startowym testy i areometr.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Rah. Nareszcie ktos wytlumaczyl o co w tym chodzi. Jezeli to jest panel w akwarium a nie do sumpa, to troche zmienia sytuacje, a ja powoli zmieniam zdanie. :D To znaczy - nie jest drogi nawet, jak wiekszosc nie jest potrzebna. To jest cena razem z akwarium i lampa ? To tanio.

Dlaczego tam sa dwie pompy ?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dwie pompy, żeby sobie wypływ w dwóch kierunkach ustawić dla dobrania cyrkulacji po ułożeniu skał.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noooooo i mi sie lzej na duchu robi:-)))) oj i to bardzo:-)


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc spokojnie i powoli:-)) co nalezy wywalić a co dodac???

prosze o wyrozumialosc (no ostatecznie ze specami rozmawiam)

dzieki.

PS: moze jakies adresy? netowe przesylki??? do dobrych i sprawdzonych urzadzen?


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw ma chyba tylko jedna wade: nie mozna wlaczac zrodel swiatla oddzielnie! Ja uwielbiam widok akwarium w aktynicznym swietle, gdyby nie ten feler to mysle ze kupilbym ten zestaw jako drugie akwarium do salonu: zestaw wyglada naprawde ladnie i jest doskonale wykonany. Swiatlo jest wystarczajace nawet dla SPS-ow, o dziwo odpieniacz pieni rowniez calkiem niezle.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.