Skocz do zawartości
Miloo

Deltec MC 300 vs. AM BiostarFlotor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ktory odpieniacz wybrac do baniaka bez sumpa?

Jak z wydajnoscia i obsluga?

Pozdrawiam.


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deltec to deltec- mialem biostara i uważam ze dobry sprzet ale pod warunkiem ze mało ryb w baniaku. deltec troszke za duzo bąbli robi czasami jak sie ustawia ale za to odpienia bez porównania lepiej. no i ustawinie biostara na poczatku troszke denerwuje - polecaja jakies tam strzykawki z wata zeby ciszej i lepiej pienil. Jak trzeba cos samemu przerabiac to lepiej zamówic u kogos to ci zrobi odpieniacz i oki. W kazdym razie mialem biostara i pienil slabo ( jasno ) a deltec to jednak dobry producent. pozdrawiam


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MCE600 - bardzo dobry odpieniacz , biostara też kiedyś miałem i nie można go nawt porównać do MCE600, ale jak z MC300 to nie wiem, ktoś na forum chyba miał MCE300 - chyba Olek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos jest spokojny i nie denerwuje go fakt ze bardzo trudno sie mce300 uruchamia ciezko czysci i jeden upadek powoduje pekniecie kubka to spoko ladnie pieni ale osobiscie bym go nie polecal mce600 to super odpieniacz zupelnie inna jakosc jest naprawde niezly. zalezy jaka wielkosc do 150l biostara bym wziol wiecej mce 300 lub 600


130x70x50 455l 100kg lr, grotech 4pompy, 2x150W 4x54W sciemniane, chłodziarka teco tr10, profilux, redox, Tunze 61000, 6000, mini reddragon 5000l , reddragon bubbleking 200, fr509 ecofos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest Olek mial i Olek odradza:).

Nie wiem jak to mialo odpieniac- u mnie prawie wogole ta pompa piany nie robila:) Niestety wczesniej mialem kilka odpieniaczy i musze powiedziec, ze beast czy miniflotor sa 2x lepsze jesli chodzi o produkcje piany.

Odradzam, a z tego co widze to miedzy 300-tka, a 600-tka jest juz mala roznica i jesli Froolk poleca to bralbym mce600.

Nie wiem jak w tych wyzszych modelach wewnetrznych- chyba jest aquabee, w 300 byl jakis Maxi-Jecik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Olek czemu nie w szkole o tej porze ?:D

A ja odradzam Biostara do zbiornika większego niz 100-120L - u mnie biostar cos tam pyrka, cos tam pieni (czasami ni z gruszki ni z pietruszki biostarek wpada na pomysl wywalenia do kubka lekko zoltej wody w tempie 1 kubek / 1 godzina) ale przy pierwszej okazji (tzn jak froolk bedzie chcial sprzedac mce600 :D ) zamienie go na 'lepszy model'.

Jedyna zaleta biostara to mozliwosc zainstalowania w nim domowej roboty absorbera PO4 (butelka z mineralnej i pończocha żony)

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poloecam Ci turboflotora multi z pompa aquabee, swietna wydajnosc, prostota obslugi super pieni i mozna powiesic na sciance akwaria bez sumpa.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alef:

Już niedługo będzie na sprzedaż :D Właśnie kończę kompletować sprzęt do nowego akwarium i zamawiam szkło :D

Co do MCE600. Tam jest ta sama pompka Aquabee co w AP600 - produkuje 300 ltr powietrza na godzinę. Jest miejsce na rowaphos, węgiel, jeśli ktoś lubi to jakies mechaniczne czyszczenie też wejdzie (gąbeczka). Oprócz tego mam tam (i to jest super jak sie nie ma sumpa czy panela): grzałeczkę, elektrodę ph, czujnik temperatury, tam dolewam słodka wodę - słowem to co najgorsze w małym akwarium jest ukryte w odpieniaczu.

Wadą jest to, że dość długo puszczał bąble do akwarium i dopiero jak porządnie obciążyłem akwarium biologicznie przestał - ale mam go w troche zamałym dla niego akwarium (ok. 130ltr) a nie mam ryb bo to szczepkarium :D

On aż się prosi, żeby go porzadnie obciążyć wiec karmię korale ile wleźe :D

Wadą również jest niewygodne czyszczenie kubka - ma dużo "zakamarków"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.