Skocz do zawartości
Qba888

mała nano-rafka :)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :D

Chce się z Wami przywitać, cześć, cześć :D

Planuję założyć 10l malutką rafkę koralową :D

Mam już zbiornik, filtr, grzałeczkę i oświetlenie 2x8W t5 :D

w 'zwykła' akwarystykę bawię się od roku, miałem 200l z paletkami, ale zliwkwidowałem, obecnie mam holendra 126l :D ostatniop chodzi mi po głowie mała rafa koralowa :D Planuję wybłagac od kogoś :D wodę już 'pracującą' :D i zalać, włączyć filterek, nalać trochę bakterii nitryfikacyjnych i wrzucić jakąś żywą skałke :D Co do korali to planuję jakieś najprostrze typu Xenia :D najprostsze, a wh mnei bardzo efektowne :D ale jak rozglądałęm się po sklepach to ceny powalaja :/ wszystko jest strasznie drogie :/

Czekam na jakieś fajne i wartościowe wskazówki :D Co myślice o produkcie Sery do morskiego obniżającym amoniak i jego związki ? skuteczny ? bo na początku jak wiadomo sa duże skoki :D

Jakby ktoś z Warszawy miał poratować początkującego 10l solanki z akwarium to dozgonna wdzięczność :D

no to pozdrawiam wszystkich :D papapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zalozyc troche wieksze. Nieprzesadzajmy zaloz 40l-50l koszty nie beda wiele wieksze


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle koszty założenia, ale ja nie mam filtr RO i narazie mnie nie stać :D pozatym podoba mi się taka extra mini rafka, chcę spróbować, zapewno założeę większe jak korale mnie przeżyją :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idz pod prysznic, odkrec zimna wode, potem sie dobrze wytrzyj recznikiem zebys kataru nie dostal i przemysl to wszystko dobrze co ci kolega wyzej napisal. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wode bedziesz lal destylowana? Czy kranowe? jak masz jakas kaskade to zaloz na tylnia szybe i wloz do niej kawalki zywej skaly. Bo do 10l duzo skaly nie wejdzie a filtracja na czyms musi sie opierac. Ze tak jescze zapytam jakie swietlowki masz zamair zastosowac?


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 8W t5, kupię jakieś specjalistyczne, jedną z tym aktynicznym (?) światłem

przecierz kranówki nie mozna, będe kupować z RO w sklepie zaprzyjażnionym, jest po 30gr za litr, jak podmienię 3 l tygodniowo, nawet jak 5 to niezbiednieje zbytnio :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

1) Co to za filtr, co w nim bedzie i co ma filtrowac?

2) Xenia dla jednego jest latwa a dla innych szczyt marzen :D

3) Z produktow Sery zrob sery i do kosza.:D

4) Te duze skoki amoniaku (i nie tylko) sluza powstawaniu rownowagi biologicznej w akwarium. Jak zaczniesz cos dolewac, to osiagniesz szybciej dobre wyniki testow, ale nie rownowage. To potrzebuje czasu.

5) Nie chce byc nudny, ale rowniez moim zdaniem, tej upragnionej rownowagi w 10-ciu litrach nie osiagniesz. Czyba, ze wydasz grube pieniadze na technike, co raczej jest malo prawdopodobne gdy juz ceny xeni powalaja.:D

Zaloz 50 litrow bez ryb:lampka

Dodam, ze gdy bedziesz zmienial 50% tygodniowo to o rownowadze zapomnij. Chyba, ze rzeczywiscie znajdziesz kogos z dobrym akwarium, kto Ci co tydzien te 5 l odda.:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh

o większym myślę i to intensywnie, poprostu chcę się sprawdzić w małym narazie :D a co byście zmienili, może coś doradzili w koralach, bo życia innego to nie ma mowy, za małe wiem, ale może jakieś ładne i łatwe odmiany, gdzie mógłbym kupic w rozsądnych cenach ? może jest jakiś morsko maniak z warszawy który ma wodę morską do wylania :D ??

filtr to nie wiem jeszcze co założę, albo wewnętrzniak aquaela ( sam nie wiem) albo kaskada aqua clear jakaś najmniejsza, jako wypełnienie dam albo żywą skałę, albo ceramikę :D a w razie czego to trzeba ten filtr doświetlać, jak będzie skała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qba

Filtra doswietlac nie bedziesz musial.

Korale nie wazne tylko to jak utrzymac stabilne warunki.

Bedziesz codziennie strzykawka dolewal odparowana wode? Urlopu nie robisz?

Skoki temperatury?

O filtr bym sie tak bardzo nie martwil, bo ryb tam nie bedzie i nie bedziesz wsypywal jedzenia.

Ja przepraszam, ale jak Ty juz korale na targowisku zamawiasz to ja sie wycofuje.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu zalozyl bym chociaz odrobine wieksze jakies 20-30l wiesz jak ta woda Ci szybko wyparuje z tak malego zbiornika. Bedziesz miec straszne skoki zasolenia. co do oswietlenie 8w aktynicznego to jescze nie widzialem. moze lepiej Pc 11w www.aqua-light.pl maja tam sporo sprzetu. Pozdrawiam.


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może 20 to jeszcze ujdzie :D

a dużo psuje brak aktyniki ? bo mam już gotowe 2 ósemki

Stani nie mam zamiaru wrzucac od razu tylko się orientuje .... chcę od kogoś wziąć wodę z dojrzałego akwarium, u mnie trochę podojrzewa, żywa skała i dopiero korale ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to 8w jest power-glo hagena- to mial bys dobre a jak znajdziesz 8w marine glo to tez bedize fajnie. Wielkiego wybrou w 8w niema bierz takie oswietlenie ktore ma barwe powyzej 10000k inaczej beidzesz miec same gloniska w akwa.


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam cool white osrama, ale może dziś jeszcze pojade poszukac specjalistycznych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qba

W Twoim ogloszeniu chcesz kupic (dostac) korale, a przy okazji kupic wode i skale. Takie tlumaczenia jak Twoje to opowiadaj w szkole a nie tutaj na forum.

Chodzi o zywe zwierzeta i najpierw, przez pierwsze kilka miesiecy sprawdz, czy bez nich potrafisz utrzymac akwarium, ktore nieco rozni sie od slodkowodnego.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę uzupełniłem ogłoszenie, pierwszorzędnie chciałbym wodę i kupić żywą skałę, korale dopiero gdy akwariium dojrzeje.

Chciałbym to przeprowadzić w ten sposób, że zalałbym akwarium woda z dojrzałego zbiornika, uruchomiłbym grzałkę i filtr, włożyłbym żywą skałę, a dopiero po dojrzaniu zbiornika dodałbym jakieś proste koralowce miękkie, a inne pytanie jak 'umieszcza' się korale na skałce, myślałem tez nad jakimś np. wapieniem razem ze skałką :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tak malym akwarium to raczej bedziesz potrzebowal chlodzenia niz grzalki - ja od jakiegos czasu nie mam wcale grzalki i temperatura trzyma sie w granicach 25,5 - 26,5 :D


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy o jaki wapien Ci chodzi...

Co chcesz wyfiltrowac? Wprowadzisz zywa skale i z powodu zmiany warunkow cos na niej lub w niej umrze. To na poczatku "zepsuje" wode i poniewaz nie bedziesz mial odpieniacza, bedziesz zmuszony podmieniac wode. Filtr tu raczej zaszkodzi.

Nie byloby zle, gdybys Troche poczytal forum i zorientowal sie o co w tym chodzi.

Tak czy inaczej, bedziesz potrzebowal wode do podmian i na dolewke...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :D wapień jak wapień :D skała

a filtr dlaczego zaszkodzi ? mechanicznie może zebrać 'syfek' a biologicznie rozłoży zw. azotu, chyba że w solniczce to trochę inaczej :D woda i skała będą z jednego zbiornika, także wiele umrzeć nie powinno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qba888 - mino że jesteś moim imiennikiem (albo właśnie dlatego) dobrze Ci radzę poczytaj najpierw, tą metodą wydasz kasę, zabijesz zwierzęta (ewentualnie kupione/dostane) i nic nie osiągniesz dopóki nie zrozumiesz choć podstaw morskiego.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja riposta na haslo nie mam RO: ja takze. Znaczy sie mam od 6 miesiecy, ale nie zdazylem sie zebrac i wywiercic 2 dziur w scianie i go zainstalowac. Ale ze obecnie posiadam akwarium 100 litrow i na tydzien zuzycie wody po RO wychodzi mi kolo 15 litrow to draluje dwa razy w tygodniu do pobliskiego sklepu, place 6 zlotych i mam wode po RO. Jezeli kwestia 6 zlotych tygodniowo ( czy dla 50 litrowego akwarium 3 zlotych) to dla Ciebie za duzo to... lepiej sobie daruj.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o koszt RO :D poprostu narazie chcę mniejsze akwarium, owszem planuję jakieś większe, z chęcią zamianiłbym 126l holendra na solniczke, ale nie stac mnie na porządny odpieniacz i ilość żywej skały jaka jest potrzebna do tego zbiornika, no i korale :D poprostu musze sobie nazbierać :D ale już to czynię :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ocelocik: przeciez napisal ze bedzie kupowal wode RO w sklepie zoologicznym kilka postow wczesniej, wiec nie rozumiem twojego posta za bardzo - przylaczasz sie do generalnego nurtu krytykujacych? :D


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego wszyscy są na nie :/ cały czas krytyka, krytyka, krytyka może byście wzięli już ją dla siebie i troszkę pomogli co ? no kurde już nie mogłem wytrzymac zarejestrowałem się dzisiaj, a już 2 strony krytyki a żadnej pomocy .... zastanówcie sie ,,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No toskoro wszyscy krytykuja to moze TY sie zastanow a nie my? I nie pisz ze zadnej pomocy nie otrzymales bo otrzymales. Stani cierpliwie i jak dziecku tlumaczyl to co ja powiem prosto z mostu: daj sobie spokoj z akwarystyka morska skoro Cie na to nie stac, szkoda zwierzat.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.