Skocz do zawartości
Tomasz Kuliński

Moja Nano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po przestudiowaniu forum i konsultacjach z doświadczonym Morszczakiem (Guliwer777 wielkie dzięki za wiedzę i wszystkie szczepki, które dostałem od Ciebie), 6 października 2007 zalałem moje pierwsze morskie akwarium.

Kilka danych:

- 75x30x25 – 56 litrów, 40 litrów netto (woda z dojrzałego zbiornika),

- 9 kg skały z dojrzałego zbiornika + piach 9kg (wsypany przy zalewaniu baniaka),

- pompa Tunze 6025 + kaskada ( w środku wata wymieniana codziennie) ze skimerem,

- oświetlenie DIY T5 3x24 - ATI BluePlus, ATI AquaBlue i Fauna Marin Aqua Science Duo,

- grzałka 40W,

- podmiana 10 litrów co tydzień (sól Preis),

- dolewka ręczna (strzykawką),

Parametry wody (testy JBL):

- Ph 7,8-8,1

- KH 6-8

- NH4, NO2 i NO3 nie mierzalne

- Ca 440

- Mg 1260

Troszkę bardzo krótkiej historii.

Od samego początku jest Montipora którą dostałem gratis ze skałą, trzy grzybki i mały Sarcophyton. Następna była Sinularia i Xenia egipska, która czuje się świetnie i zaczyna expansję skały do której ją przyczepiłem. Po około dwóch tygodniach od zalania zakupiłem 2x Turbo, 2x Strombusy i rozgwiazdę piaskową. W następnym tygodniu wpuściłem pomarańczową rozgwiazdę. W tym samym czasie do akwa zostały wprowadzone 4 różne kolory grzybów, Lobophytum zielony, malutka szczepka Caulastrea, skałka z Zoantusami i Ricordea florida. Fotki przedstawiają akwa po miesiącu.

Pozdrawiam i proszę napiszcie co sądzicie o tej małej nano rafie.

Tomek

376-pict0004.jpg

Całość

376-pict0006.jpg

Prawa strona

376-pict0007.jpg

Lewa strona

376-pict0008.jpg

Mój pierwszy SPS i to przez przypadek (był na skale którą kupiłem)

376-pict0013.jpg

Zoanthus

376-pict0018.jpg

Grzybki

376-pict0023.jpg

Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyzby jakis wplyw Amano namorsie?

ladne


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada naprawde sympatycznie :D Ale cos czuje, ze zaraz bedzie dla Ciebie za ciasne. Szczegolnie mi sie ta Montipora podoba. Dobra robota. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladne akwa :D przy tej ilosci W na litraz mysle ze montiporka bedzie rosla jak szalona :D

podobnie inne koralowce :D

patrzec tylko uwaznie na poziom CA jak zobaczysz ze zaczyna szybciej rosnac :D

PS za rok zmienisz akwa na wieksze :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dikladnie słuchaj kol.Filavandrela bo on wlasnie tak robi:D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne akwa i ułożenie skały jest jednym z najlepszych jakie widziałem w nowych zbiornikach - masz gust.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem na żywo, naprawdę fajne akwarium. Też bardzo mi się podoba ułożenie skały :D Błazny są chyba bardzo nieśmiałe bo ich nie widać na fotkach :D ??

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śliczne akwa, super ułożenie skały, chce sie na nie patrzeć, gratulacje:)


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolaczam sie do przedmowcow,naprawde piekne akwa,od razu rzuca sie w oczy wlasnie sposob

ulorzenia zywej skaly,przestrzen zyciowa [na dzien dzisiejszy] wysmienicie wyeksponowana,

jak na tak mlode akwa szybki przyrost glonow wapiennych,delikatne miekkasy fajnie podkreslaja

spojnosc zbiornika,JESLI MORZESZ NAPISZ COS WIECEJ NA TEMAT PIASKU KTORY ZASTOSOWALES,

pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pochwały, zobaczymy jak to będzie wygloądać za parę miesięcy.

grzegorz.p :

JESLI MORZESZ NAPISZ COS WIECEJ NA TEMAT PIASKU KTORY ZASTOSOWALES,

Piasek to Nature`s Ocean - Bio-Active Live Aragonite o granulacji 0,5 - 1,7 mm

Darekn12 :czyzby jakis wplyw Amano namorsie?

Tak, swego czasu trochę się w to bawiłem http://www.wszim-sochaczew.edu.pl/mchy/forum_posts.asp?TID=120&PN=1

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek akwarium wyglada swietnie, tylko musisz pamietac, ze to nie koncowy efekt - pierwsze przyrtosty zaburza kompozycje, narazie praktycznie to tylko zywa skala. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak tak patrze to ty nie masz sumpa, panel tez jest nieobecny, jak to zaplanowałeś


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie jakos Amano nie przekonal i mialem w 270 l dzungle z roslinami:D

i zastanow sie za wczasu czy chcesz miec xenie?:) ja dzisiaj pol godziny wycnalem chwasta.zreszta szymon tez ci moze powiedziec na ten temat.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qbab :

ale jak tak patrze to ty nie masz sumpa, panel tez jest nieobecny, jak to zaplanowałeś

Witam,

System jak narazie zdaje egzamin. Oparty tylko na cyrkulacji (Tunze 6025), małej kaskadzie ze skimerem i 3cm warstwa LS.

Mineły 3 miesiące i wszystko jest O.K. SPS rosną co widać po Montiporze.

Kilka fotek

Całość

376-pict0085.jpg

Lewa strona

376-pict0105.jpg

Prawa strona

376-pict0109.jpg

Środek

376-pict0128.jpg

Zoa

376-pict0014.jpg

376-pict0058.jpg

Pozdrawiam i czekam na wasze opinie

Tomek

P.S. Może ma Ktoś z Was małe szczepki zoanthusów (parę polipów na skałce) do sprzedania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna prosic fotke montiporki ??:) zeby porownac przyrost :D jestem ciekawy czy rosnie u ciebie tak samo szybko jak moja :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby na pierwszej fotce nie było widać pomp to powiedziałbym, że akwa ma ze 700 litrów !

Montipora fajna, ale i ta kolczasta seriatopopra tez całkiem udana. Czyta kompozycja . Ładne :)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium naprawdę bardzo ładne - takie wręcz stylowe. Mam nadzieję, że nikt mnie źle nie zrozumie, a szczególnie właściciel. Wiem, że zbiornik jest jeszcze bardzo młody itp. ale na pompie jest coś czego nie powinno być - to taka uwaga żeby nie popadać w euforię. Bardzo fajnie, że wszystko jest na razie OK ale te glony są sygnałem do zastanowienia. W akwarium morskim bardzo łatwo przeoczyć moment po którym jest już "pozamiatane". Zbiornik ogólnie ma potencjał na perełkę, naprawdę ta moja uwaga jest tylko sugestią ba każdy prowadzi swój baniaczek jak mu pasuje - a Twój może być naprawdę piękny.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

...ale na pompie jest coś czego nie powinno być...

Czarek wielkie dzięki za zwrócenie uwagi na potencjalny problem.

Napisz proszę co masz na myśli, nad jaką kwestją powinienem się zastanowić, jakim parametrem wody itp. Bardzo chętnie poczytam Twoje rady i przemyślenia.

Poadrawiam Rebciu i czekam na info

Filavandrel :

mozna prosic fotke montiporki ??:) zeby porownac przyrost :D jestem ciekawy czy rosnie u ciebie tak samo szybko jak moja :D

Oczywiście.

376-monti.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za fote :) noo ladne ma przyrosty :D dodajesz jakos CA czy tylko podmiany ??


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać akwarium nie musi mieć 500L aby wyglądało pięknie. Przemyślana kompozycja oraz gust i smak zrobiły swoje.Ja jednak Tomku zazdroszczę Ci czego innego. Mianowicie innych doświadczonych morszczaków pod ręką. Moja ocena na 10 to 7. Jak podrosną koraliki to będzie więcej :) powodzenia


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem filtracja trochę kuleje. Związki organiczne, azotany, fosforany - tym trzeba się zainteresować. Przy akwarium bez sumpa lub panelu ciężko jest coś sensownego doradzić. Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest spora warstwa DSB.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu poezja, jedno z najładniejszych akwa jakie w życiu widziałem.

Co zmieniłeś w oświetleniu?


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z bajki :D

Na żywo musi jeszcze lepiej wygladac


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.