Skocz do zawartości
DiTus

podlaczenie PC do statecznika

Rekomendowane odpowiedzi

witam..

może mi ktoś pomóc jak mam podłączyć PC 55W do takiego statecznika??

dwie godziny już się nad tym męczę :D

statecznik.jpg

jest to ściemniany statecznik OSRAM

jest na nim napisane, że obsługuje 2xDL55W tylko za cholerę nie wiem jak to podłączyć


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj watku w którym o to samo pytałem, także był to statecznik sciemniany Osram

PS

masz to tutaj


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak... ale ja mam jeden PC 55W i chcę go podłączyć do tego statecznika...

wcześniej miałem dwa PC podłączone do jednego statecznika, teraz chce jeden aby się ściemniał, a drugi podepnę pod stary statecznik... mogę tak zrobić??


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ditus hej maly :D

to jest dziecinnie proste , niedawno tez u siebie podlanczalem :) patrz tylko uwaznie na rysunek i podlaczysz , ten rysunek na stateczniku jest bardzo czytelny (schemacik ten )

o drugiej strornie statecznika to chyba wiesz co i jak , nie trzeba ltumazcycnie ? jesli to jest dimmbar to ta masz jeszcez podlonczenia do tej plytki (GHL / EVG-Ansteuerplatine) napiecie tam jest obok i masa to wiesz napewno .

Teraz wyobraz sobie ze na tym rysunku te takie dwa wyciagniete jajka to sa wlasnie zaznaczone rury T5 i dokladnie masz na nich pokazane wyjscia

na jednej rurce dwa wyjscia jest po jednej i pod rugiej stronie (troche wyobrazni i zorbisz) :) ehhh narysuje Ci to poprostu bo chyba jednak nei zrobisz :D

...

1545-statecznik.jpg

Pakuj totak jak widzisz , od rurek T 5 wypuszczaj odpowiednije dlugosci kabelki i do statectnika wciskaj tam w te zaciski nie zastanaiwaj sie nawet nad niczym , patrz tylko gdzie to wciskasz :)

Tam kabel wspolny tez masz zaznazcony ,czerwony ten , to Cie mylilo napewno :)

Teraz masz kazdy kabelek zaznaczylem Ci inynm kolorem to sie nie pomylisz (trzeba sobie w zyciu ulatwiac ;)

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe... ja widzę to wszystko... nie jestem deb....

ale ja chce podłączyć Powercompact'y 55W (nie świetlówki T5), które do tej pory były podłączone w mojej lampie do zwykłego statecznika za pomocą trzech kabelków.

teraz kupiłem dwa stateczniki ściemniane i chciałbym każdy osobno podłączyć do statecznika, tak aby sterować nimi każdy osobno...

ze takiej świetlówki jak powercompact wychodzą 4 kabelki, ale w mojej lampie są podłączone tylko dwa skrajne...

kurde chyba jestem.... :)


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kupiłem dwa podwójne :)

a może tu jest problem...

może podwójny statecznik pracować z jedną świetlówką??


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a potrzebne sa dwa pojedyncze dimmbar , oto wlasnie chodzi :) lub sa nawet tez chyba podwojne ktorymi mozna sciemniac kazda swietlowke osobno , chyba takie tez sa nie pamietam.

Ja naprzykald zauwazylem ze na tym podwojnym dimmbar , jesli dwie rurki T5 nie sa podlonczone jednoczesnie to sama jedna wogole nie odpala nawet :]tym bardziej mozan zapomniec o sciemnianiu , skoro nic nie swieci :)


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jestem trochę bliżej rozwiązania zagadki...

a co z tymi PC?? muszą być podłączone 4 kabelki, czy wystarczą tylko dwa?


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLEASE NOTE : Power Compact T5 lamps can only be lit with dedicated T5 Compact starter units, luminaires and other lighting systems designed specifically for compact T5 lamps :)

Jakie masz te kompakty, pojedyńcze czy podwójne?

ile wyjśc ma compact, 2 czy 4 ?

Najlepiej daj fotke compacta.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maciekone :

podwójny statecznik moze pracowac z jedną świetlówka :)

a to ciekawe... możesz mi podać schemat jak należałoby podłączyć jednego PC (posiada 4 wyjścia) do widocznych wyżej stateczników??

@Mati701

na drugi dzień dopiero podłączyłem drugiego PC (musiałem dokupić kabli, razem z lampy wychodzą dwa kable po cztery żyły) i wszystko od razu ruszyło...

czyli do takiego statecznika trzeba podłączyć na raz DWIE świetlówki PC i to do tego wszystkie cztery wyjścia z każdej świetlówki...

no chyba, że maciekone pokaże jak podłączyć jedną świetlówkę...


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem zle podłączone świetlówki i po prostu statecznik nie mógł odpalic drógiej swietlówki. jezeli dobrze pamietam to było to podłączone w ten sposób (wg powyższych schematów) 21 i 22 z 23 i 24 albo 21 i 22 z 26 i 27 ale jak odpalisz dwie świetlówki spróbuj odłączyc jedna moze sie uda.


<170L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.