Skocz do zawartości
cobra333

Wąskie akwarium morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zdecydowany na załozenia dużo teorii przeczytałem, jedyna obawa to czy długość akwarium 178 szerokość 17 cm i wysokość 40 cm, da odpowiedznie warunki bytu, trochę wąsko bo 17 cm ale sądze ze odpowiednia aranzacja pomoze uzyskać głębię. Reszta to komin, sump z odpieniaczem pompką recylkulacyjną, termometrem, no i parę powerhead róznej mocy na dzienny i nocny tryb, Oswietlenie neonowe niebiesko białe. Co sadziecie o tak wąski baniaku ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie, ze w wroclawskim zoo bylo akwarium o dosc dziwnym wymiarze i z pamieci mierzac to jakies 120 szerokosci na 120 wysokoci i waskie na tyle, ze na calej wysokosci odstep miedzy szyba przednia a skala wynosil jakies 10cm. problem jest taki, ze bylem tam ladnych pare lat temu i moge cos wymyslec dziwnego:) tak czy siak belo wrecz ekstremalnie waskie. tam sie dalo wiec mysle, ze i tobie moze to niezle grac.


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co chcialbys trzymac w takim akwa?ja rozumiem 30 cm-40 ale 17?i to jaki wymiar po zew czy wew akwa?mnie by bylo troszke szkoda inwestycji na takie w sumie normalne-nienormalne akwa.nielepiej wygospodarowac sobie gdzie indziej miejsce namniejsze albo bardziej proporcjonalne?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od wizji koncowego efektu. mozna by oprawic w rame i probowac stworzyc "obraz" sciany rafy z samej zywej skaly i chodowac tylko to co z niej wyjdzie... bo z innych stworzonkow to chyba ciezko. hmm... xenia'rium mogloby byc lub cos takiego. panowie co wy na to??


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tam trzymac rafę i ewentualnie po nabraniu praktyki moze ze 2-3 rybcie. jest to jedyne miejscena akwarium, max mogę wyciągnąć 17 wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jak wpakujesz super plaskie kawalki skaly pionowo na tylnej scianie toileci zostanie miejsca od skalki do szyby przedniej?10-12 cm?dosc mala przestrzen zeby nawet mala ruchliwa rybka zawrocila bo beczki raczej nie robia:D

no i grzebanie w tak waskim akwa ustawienie czegos moze sprawiac problem.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z darekn12. rybionom odpusc pomysl moze o pustelnikach, slimakach i innych zwierzatkach ktore beda czerpaly radosc z obecnosci kamienia nie z obecnosci wody:) a na rafie jest wiele takich zwiezatek:) jesli maja byc ryby to wymiary lepiej zmienic.


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bedzie problem z cyrkulacja i oswietleniem tego akwarium.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cobra gwarantuje Ci z szybko zaczalbys przeklinac dzien w ktorym wymysliles akwarium glebokie na 17 cm. Pomijajac fakt ze NIE UDA CIE SIE w zaden sposob uzyskac glebi (szczerze mowiac efekt wizualny bedzie paskudny) to taka glebokosc jest ogromnie niepraktyczna. Przeciez musisz zostawic miejsce miedzy przednia szyba a tylna, ile zostanie Ci z tej glebokoscii? 10cm? Jakiego korala tam wsadzisz? Poza tym: W AKWARIUM MORSKIM GRZEBIE SIE BARDZO CZESTO - jak sobie przymomne jak sie meczylem w akwarium glebokim na 30cm.... w 17cm. dostalbym fiola po tygodniu... IMHO zwieksz te glebokosc, akwarium morskie powinno byc JAK NAJGLEBSZE.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem cobra to ktos nam znany i sobie jaja z nas robi, bo naprawde nie wierze, ze ktos wpadl na pomysl zbiornika 17!!!cm szerokiego przy prawie 180cm dlugosci.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle, ze jak ktos czegos chce to i tak to zrobi i tak:) poza tym czy jest cos co moze was zdiwic wsrod morszczakow?? bo mnie juz chyba nie a niewiele jeszcze widzialem. kwestia tylko tego co chce sie osiagnac i do tego uparcie dazyc:)


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simon jest juz na forum ktos kto ma badzo dlugie i waskie akwarium, nawet zdjecia pokazywal. Co prawda nie 17cm ale nie tak znowu duzo wiecej

OT:

mieliscie Simon przyjechac w piatek, ja juz akwarium drugie odpalilem na szczepki dla Was, a Wy nie przyjedziecie.... :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniac ja musze pracowac niestety, tak to jest, jak sie pracuje z kobietami a one z natury zachodza niespodziewanie w ciaze. zal dupe zciska, ale co zrobic. sorki.......


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, ciesz sie ze to nie z Toba zaszla :) Moze sie jakis w Polsce zobaczymy bo my na poczatku stycznia mamy troche urlopu.

Sorrki dla wszytskich za prywate :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się odwlecze.... :)

W przyszłym roku też są targi :):):)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jak nie to wam moja cud sasiadka na mety wam wjedzie i bedzie:)

I ja za off-topa przepraszam ale nie moglem sie powstrzymac:)


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po szczepki to ja zapraszam nieustajaco, przyjezdzajcie prosze :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniac ale wrocmy do waskiego akwa. bo jak narazie to jedyne co chlopak przeczytal to to, ze kazdy na morskie patrzy inaczej (co akuart jest faktem, wrecz roznimy sie tak jak roznia sie nasze zbiorniczki). chodzi mi o to, co bysmy moze cobre zachecili jakos inaczej:) moze napisze nam jak chcialby by jego rafka wygladala i co chcialby w niej konkretnie widziec i pod obsade dopasowac odpowiedni zbiornik. tak chyba bedzie wszystkim latwiej.


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek żywa skała i to co na niej wyrośnie, potem parę szczepów kseni, clavulariu, antheli jakieś kilka grzybków. Oswietlenie T5. kraby pustelniki,sarcopython, Zoanthusy ,claudeliie to mozna łączyć i pozyskać od kolegi lub w dobrej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.