Skocz do zawartości
zagorskir

prosze o rade

Rekomendowane odpowiedzi

akwa 300litrow 100x50x60 sump ok. 120l

pompa - deltec z falownikiem HLP 4745

odpieniacz - deltec ap600

reaktor - deltec pf509

mieszacz wapienny - deltec km 500

oswietlenie 2x150hqi 2x39t5

prosze o opinie nie boje sie krytyki ale krytykow prosze tez zeby polecili cos innego jak z mojego zestawu cos sie nie spodoba dzikuje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamaist reaktora i mieszacza postawil na dozownik grotecha.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak jedni doradaja to drudzy cos innego ale nikt dokladnie nie opisuje co i dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o odpowiedzi co jest lepsze czy mieszacz i reaktor czy plyny dozujace dziekuje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagorskir: w ciagu doslownie ostatniego tygodnia bylo pewnie z 50 postow nt wyzszosci pomp albo mieszacza/reaktora - poczytaj forum i sam wybierz, zadna z metod nie jest obiektywnie lepsza, tylko niektorym jedna albo druga sprawdza sie lepiej i tyle.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruznica to jest w kosztach poczatkowych ,pompa wychodzi taniej niz mikser+reaktor+komputer ph +butla z co2.Natomiast puzniej w eksploatacji mikser+reaktor wychodzi taniej niz plyny.Wybor nalezy do Ciebie jak napisal MateuszD.Poza tym w przypadku kozystania z miksera dochodzi kwestia lania kalkwasser,a tu masz dyskusje na temat tej metody http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=13373. Wydaje mi sie jeszcze ze podawanie plynow za pomoca pompy jest bardziej niezawodne,w przypadku awari pompy mozna zawsze podawac plyny recznie,w przypadku awari jakiegos z elementow ukladu mikser+reaktor pozostajemy bez suplementacji wapna.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem mieszacz i reaktor i przeszedlem na plyny. Reaktor denerwowal mnie bo trzeba bylo pilnować ocieku a w mieszaczu co tydzień wymieniać wkład. OD czasu jak mam popmy nie przejmuje się takimi rzeczami. Raz na kilka tygodni rozmieszam plyny i mam spokój. Mam wrażenie że zbiornik odżył po przejściu na plyny ale pewnosci nie mam czy to od tego bo w tym samym czasie zmieniłem sól z Kenta na Preisa. No i nie lejesz fosforanow do akwarium jak masz pompy.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatek wszystkim wam dziekuje a teraz mateusz wiem o tym ze poraz kolejny pytam ale czym wiecej czytam tym wiecej watpliwoscie jestem na etapie kompletowania sprzetu i nie chce popelnic kosztownych bledow sam rozumiesz ze to hobby nie nalezy do najtanszych wiec zakupy musza byc kilkakrotnie przemyslene jeszcze raz dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zacznij najprostsza metoda - czyli recznego dolewania preparatow - ja tak robie juz niedlugo bedzie rok. W przyszlym roku planuje kupic pompe dozujaca, i bedzie calkiem wygodnie juz :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takiej rady mi brakowalo i tak wlasnie zrobie dziki wielkie pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.