Skocz do zawartości
Iceberg

Ratz 110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...jestem na etapie dokupowania sprzetu...mam prawie wszystkie najwazniejsze urzadzenia na poczatek akwa to 130l plus 33 l panel.Znalazlem reaktor do produkcji kalkwasser za wydaje mnie sie dobra cene 90euro...moze na poczatek nie bede tego potrzebowal ale patrzac na okazje moze warto kupic na pozniej...co o tym myslicie...czy to dobry reaktor?i nadaje sie do mego malego akwa ,czy raczej kupic tunze,najprostszy model zrobiony z butelki za 81 euro.Bardzo prosze o opinie i rade...Pozdrawiam...

http://www.corailfrag.fr/F_frame.html?http://www.corailfrag.fr/ULTRA_MB20______2500_ml__F_art_949.html


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A koniecznie chcesz lac do akwa kalkwasser?Z wlasnego doswiadczenia moge Ci powiedziec ze wapna tym to za bardzo nie podniesiesz,bo litr kalkwasser zawiera tylko 900mg wapna.A na dodatek wytracasz fosforany do dekoracji.Do akwarium 130l proponowal bym Ci firmowe preparaty,jak nie bedziesz mial samych sps to za drogo Cie nie wyjdzie.Ja uzywal reef-tonic Aquarium systems i wszystko rosnie.Ewentualnie metoda ballinga.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Peniek...tez sie zastanawiam czy nie lepiej bedzie lac gotowe preparaty ale z tym jest problem gdyz jest tego tak duzo,ze nie wiadomo co wybrac...najlepiej jakby istniala jedna butelka w ktorej jest wszystko,takie 10c w jednym...jestem przerazony patrzac na ilosci preparatow a zmoja wiedza o ich laniu jest bardzo krucho...wiem ze mozna przesadzic,dlatego szukam najprostszego rozwiazania...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale reaktor tez nie jest najlepszym rozwiazaniem. Chyba lepiej zaczac z preparatami - latwiej je zmieniac jak cos nie pasuje, a generalnie za wiele ich nie bedziesz potrzebowal (powiedzmy 3 rodzaje - wapn, magnez i bufor KH)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze na forum zdania sa podzielone co do kalkwasser...a ja nic nie zmadrzalem...dalej nie wiem czy jest sens kupowac tego ratz'a czy gotowe preparaty...z tego co sie orintuje na poczatek nic nie musze lac i mysle ze pytanie co lac i ile jeszcze padnie z mojej strony,kiedy akwa zacznie dzialac...chodzi mnie tylko o to bym nie musial pytac jak zacznie sie cos chrzanic,dlatego chcialbym znalezc najlepsza metode...inaczej mowiac robic od poczatku wszystko poprawnie albo najpoprawniej jak tylko moge bo bledow napewno sie nie ustrzege i pewnego pieknego dnia cos bedzie nie tak...acha,ten link,ktory podalem to link sklepu.By znalezc ten reaktor trzeba wcisnac po lewej stronie slowo "Ocassion",wtedy wyswietli sie ta zabawka...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

cena jak za taki sprzęt jest bardzo dobra tylko na co Ci to do akwarium 130l odpuść Sobie, wystarczą Ci gotowe preparaty, a jak nie chcesz się "chrzanić" to wal do kogoś w swojej okolicy i z jego akwarium skała woda i jedziesz :)

pozdrawiam


650l, sump 200l, 220kg skałki, 3x150 HQI + 4x80W T5, 2x RESUN WAVER 15000A + 2x TUNZE 6060 + 2x TUNZE 7240.25

nowy projekt 1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.