Skocz do zawartości
Iceberg

Dodatkowy odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...posiadam skimmer prizm de luxe red sea do akwa 130l plus panel 33l...jako ze jest sporo miejsca w panelu,pomyslalem zeby zrobic drugi,dodatkowy odpieniacz DI...mam kubek Tunze i mozliwosc dostania rur...mysle o odpieniaczu do ktorego rury bedzie sie wlewala woda poprzez pompke,od dolu wkleje cienka rurke i w niej zamowuje dwie kostki drewniane napedzane Eheim 400(stoji bezuzyteczny).Teraz pytanie...jaka powinna byc moc pompy wtlaczajaca wode pod cisnieniem w gornej czesci rury i czy woda powinna sie wydostawac dnem czy tez powiniennem wyciac otwor z boku rury na dole a dno zamknac oraz czy musze zainstalowac kranik regulacyjny do doprowadzenia wody i nim regulowac dzialanie odpieniacza...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy potrzebujesz tego dodatkowego odpieniacza? Zawsze to bedzie dodatkowy halas, nie mowiac o komplikacji instalacji...


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz...probnie zrobilem taki odpieniacz dodatkowy z dwoch butelek po coli,sklejonych razem...zero halasu ale fakt ze woda dostawala sie do srodka poprzez ciag powietrza z kostek...skoro mam juz kubek i rury a nawet jakas pompke wygrzebie z piwnicy,wiec nie kosztuje mnie nic sprobowac...jezeli nie da to rezultatow to po prostu zostawie te zabawe...jednak chcialbym sprobowac...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chcesz miec odpieniacz na kostke z dodatkowym zasilaniem w wode z pompki? To moze poszukaj zwezki venturiego do pompki (chocby takiej jak w napowietrzaczach montowanych na filtr) i zamiast kostek je zastosuj?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak zasadniczo to po co Ci drugi odpieniacz?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...odpowiadajac Mateuszowi mowie "tak"...chce zrobic odpieniacz z dwoma kostkami i wlotem wody przez pompe u gory rury...widzialem plan takiego odpieniacza w jakiejs ksiazce ale nie bylo szczegolow i dlatego nie wiem jaka silna powinna byc pompka,mysle ze zrobie kranik regulacyjny...a po co drugi odpieniacz??...hmm,prawde mowiac nie jestem przekonany do mojego...co prawda prizm de luxe red sea jest przeznaczony do akwarium do 400l ale duzo sie naczytalem na forum francuskim i wedlug misiow z tego forum taki odpieniacz jest tylko teoretycznie do 400l a w praktyce zalecaja nie wiecej niz 70l...moje akwa to kolo 150l wiec chce dolozyc drugi odpieniacz,tym bardziej ze mam sporo miejsca w panelu i gotowe materialy do budowy a lubiac czasami sobie podlubac potraktuje to jako relax...jezeli w praktyce sie okaze ze niepotrzebne sa dwa to bede mial drugi w razie czego...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie ten prizm spisuje w Twoim akwarium ?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaziko...ciezko powiedziec bo moje akwa jeszcze nie wystartowalo,kiedys mialem wieksze akwa ale zrobione na wiedzy przedpotopowej...pamietam ze cos tam pienil ale nie mam porownania bo nie znam innych odpieniaczy...W tej chwili w zbiorniku od dlugiego czasu jest zasolona woda i wszystko chodzi razem z odpieniaczem ale to tylko proba,chce zobaczyc co trzeba bedzie zmienic,przestawic...etc...i dobrze ze w ten sposob to robie bo pozmienialem juz wiele rzeczy ulatwiajacych prace w zbiorniku,juz dwa razy zmieniam oswietlenie,pompy...dobrze ze nie zaczalem "na chybcika" bo ciezko bylo by cos zmieniac w "pracujacym" zbiorniku...zrobilem tez pare doswiadczen,wrzucilem do wody troche psujacego sie miesa i odpieniacz sobie poradzil w cztery dni chyba,smierdzaca woda sie wyklarowala...nie wspomne ze przez te pare dni musialem spac w drugim pokoju tak slicznie pachnialo...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg, generalnie dodawanie drugiego odpieniacza tylko dlatego, że masz wolne miejsce jest praktyka troche niecodzienną. dlatego pytam jak dziala ten co mas teraz bo moze wcale nie bedzie Ci potrzebny drugi ? moze najpierw poobserwuj troche jak to dziala i jak bedzie za slaby to wtedy go wymien albo dodaj drugi ?

to co mowia inni to jedno , a to co widzis w swoim akwa to drugie. jakos ciagle trudno mi uwierzyc, ze ten prizm jest slabszy od jakiegos minifltora czy cos podobnego, a na tych odpieniaczach tez ludzie jada ze zbiornikami.

pamietaj, ze odpieniacz wywala nie tylko brudy , ale takze plankton i troche pierwiastkow, soli etc etc, zbyt mocne odpienianie bedzie wyjałowiało wode.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaziko

Ale przyznasz chyba, ze moznaby wiecej miesa wrzucic do akwarium, gdyby byly dwa odpieniacze ?

A mieso tez dostarczy jakies pierwiastki.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Iceberg, ja mam dokładnie taki odpieniacz. moim zdaniem sprawuje się bardzo dobrze. co prawda nie mam żadnego porównania z uzytkowaniem innych odpieniaczy ale z tego jestem zadowolona. obsadę swojego zbiornika karmię już od jakiegoś czasu 2x dziennie. woda jest czysta, parametry (oprócz KH)wprost modelowe. zwierzaki wszystkie w kondycji bdb.

za mało jeszcze wiem, żeby Ci fachowo radzić ale moim zdaniem, bazując na własnych doświadczeniach do Twojego zbiornika spokojnie prizm wystarczy.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:yes

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

@Kaziko

Ale przyznasz chyba, ze moznaby wiecej miesa wrzucic do akwarium, gdyby byly dwa odpieniacze ?

A mieso tez dostarczy jakies pierwiastki.:)

Taaak Stani,post niby skierowany do Kazika a jednak sprytnie tyczacy mojej osoby...nabijasz sie z kolegi,ktory nawet kolacje poswieca na doswiadczenia...tak go pasja wciagnela...ja Stani Ci nic zlosliwego nie odpisze a wiesz czemu??...bo pewnego pieknego ranka u Iceberga bedzie problem w zbiorniku...a zgadnij na kogo wtedy bede liczyl i do kogo zadzwonie?...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg

Normalnie rozbawily mnie Twoje doswiadczenia.:yes

Swoja droga, nie musialem tego napisac. Przepraszam.

Kurde, jeszcze sie usmiecham:D. Ty tam niezle jaja wyprawiasz:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyżby kolacja szła do baniaka ? o w mordę to tak to nawet ja się nie bawiłem :) moje akwa ekstremalne wymięka przy czymś takim :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.