Skocz do zawartości
Ozi

co to za rybka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przegladając dzis galerie znalazłem rybke ktora mi sie strasznie spodobała moze ktos mi podac jej nazwe?

oto link

http://www.nano-reef.pl/plug.php?p=gallery&pic=11404

chodzi mi o ta niebieska nie zebrasome:P


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały Pomacanthus imperator(ustnik cesarski)

Na zdjęciu widać w ubarwieniu młodocianym, dorosły osobnik wygląda zupełnie inaczej.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za szybka odpowiedz juz sobie szukam na necie cos na jej temat :)


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od szukania ceny:D


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe juz znalazlem i cene :):D

bardzo mi sie podoba kolor młodych osobnikow cos pieknego :)


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly imperator to ok. 130zł

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śliczny to jest i to bardzo, szkoda tylko że lubi podskubywać korale :)


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i taki patelniak sie z niego robi z uplywem czasu. trzeba miec spore akwa...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko podskubuje korale. U mnie przenosil cale kamienie z koralami :)

Musialem go oddac. Trzymalem go od malutkiego w 250 l do czasu, az sie calkowicie przebarwil. Wtedy zrobil sie za duzy i za silny.

To byl prawdziwy krol:yes


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

piękna rybka i super spokojna póki mała ,ja osobiście posiadam Pomacanthus semicirculatus (Ustnik królewski) ,też jest pięknie biało-niebiesko-czarno ubarwiony ;-)

ma ok 10-12cm i jeszcze młodzieńczą szatę i chciałbym żeby tak zostało ,bo przeraża mnie te 40cm ;-)

jak narazie nic nie robi koralom ani współmieszkańcom ,co więcej to najspokojniejsza rybka jaką mam i nawet boi się błazna -Marun dwukolcy(Premnas biaculeatus) tzn często błazen go przegania ze swojego terytorium ;-)

Jednakowoż (skąd ja znam takie długie wyrazy:dozingoff) jest to najlepiej widoczna ryba w akwarium ,cały czas na widoku a jak pozyje do zdjęć ,niczym jakaś Naomi Campbell :)

Super widok jest jak podpływa do L.debelius a ta zaczyna ją czyścić ,tzn ryba kładzie się prawie na bok a kreweta wchodzi na nią i ją pucuje :)

mam w akwa oprócz niej Labroides dimidiatus(8cm),Paracanthurus hepatus(6cm), wpomnianego błazna(8cm w zestawie z H.magnifica), Centropyge argi(5cm) i Dascylus melanurus (4cm)

nikomu się krzywda nie dzieje

aha korale mam tylko miękkie(narazie) i nic im nie jest ale nie wiem co byłoby w twardymi.

z tego co czytałem one raczej preferują gąbki niż koralowce i to tylko w wieku dojrzałym ,młode wsuwają kryll,artemię,mysis i inne śmierdzące robaczki ;-)

wiem zaraz ktoś napisz że męczę hepatusa i inne w takim małym akwa wiem o tym tylko że hipek jest jeszcze mały a w najbliższym czasie zmieniam baniak na 150x65x55 (ok 540L) a ten czyli 240 posłuży jako sump ;-)

pozdrawiam Emil


baniak 120x40x50 LR ok 25kg + LS ok 10kg ,odpieniacz AM Turboflotor 1000 MULTI SL +AM PH2500,cyrkulacja 6400L/h(2x Marea 3200) ,Światło lampa Blau Aquaristic 250W HQI + 2x 24W Actinic,przelew Blau Aquaristic, sump 50L z refungium, obieg AquaBee 2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie miękasy miały przerąbane z ta rybką .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam semicirculatusa, nie mogłem sie oprzeć, piękna ryba.

Jest jeszcze mała , ale widać już, że nie ma najmniejszego wyrzutu sumienia podpływając do jakiegoś sps-a i skubiąc go przez chwilkę.

Jak jest młoda i karmiona regularnie to można pocieszyć się jakiś czas tą rybą, mając sps-y, ale nie może pływać głodna.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.